Почуття, що дістали родичі чоловіка, відвідувало не одну жінку після весілля. Ну чому вони так люблять спілкуватися, втручатися в подружні відносини, порушувати межі особистого простору, приходити в гості без попередження? Та ще й на дитину намагаються впливати? Невдоволення ситуацією все наросте, а рішення не приходить. Результати можуть бути дуже плачевними, аж до серйозної сварки з чоловіком і розлучення.

Чому виникають конфлікти?

Конфлікт з сім’єю чоловіка — дуже поширене явище. То свекруха висловить невдоволення тим, як дружина її сина веде господарство, то зовиця почне проявляти свій характер і розповідати, що міг би брат знайти собі дівчину і цікавіше. За причинами, щоб зіпсувати стосунки з родичами чоловіка, далеко ходити не потрібно:

  • Мати ревнує сина до нової жінці, яка тепер для нього означає більше, ніж вона сама. Зрозуміло, вона намагається знайти будь-які вади невістки, щоб помститися їй за втручання в сім’ю. Точно так само зовиця може ревнувати брата, особливо якщо до приходу нової дівчини між ними було близьке спілкування, так званий психологічний симбіоз з дуже розмитими кордонами особистого простору.
  • Дитина, який з’явився у молодих, стає об’єктом ревнощів і змагань серед родичів за право називатися кращим вихователем. Таке положення речей не може подобатися ні рідної матері, ні тим, хто намагається її замінити.
  • Свекор має своє уявлення про те, якою повинна бути дружина його сина. Та жінка, яку вибрав собі нащадок, йому не до вподоби.
  • Самій дружині здається, що її чоловік має звичку надто багато спілкуватися з рідними, які лізуть в сім’ю зі своїми порадами.
  • Нерозуміння, як між будь-якими людьми, може виникнути на будь-якому грунті, хоч з-за розбіжностей в те, в яку школу повинен піти дитина, хоч з-за політичних поглядів.

Вплив родичів на чоловіка більше, ніж моє

Часто жінку переслідує думка, що спілкування зі своїми родичами справляє на чоловіка куди більший вплив, ніж її думку. Таке буває, наприклад, коли мати чоловіка — дуже домінантна жінка і в усьому намагається контролювати сина, або ж свекор прагне протегувати своїй дитині, незважаючи на те, що той вже давно виріс і завів власну сім’ю.

Трапляється, що чоловік перебуває в матеріальній залежності від своїх батьків. Вони готові давати йому гроші, але тільки на певних умовах, а це значить, що вони будуть стежити за кожним його кроком, в тому числі і в сімейному житті, поки не переконаються, що він здатний самостійно приймати цілком правильні рішення.

Звичайно, мало кого влаштує, якщо інші люди лізуть зі своїми порадами в його особисте життя. Але слід, з одного боку, прийняти, що дружину повинно бути важливо спілкуватися зі своїми родичами. Є ймовірність, що ви перебільшуєте проблему. Адже для вас теж небайдуже, що скаже ваша мати або батько, або подумає брат / сестра.

З іншого боку, ви, мабуть, знали, за кого виходили заміж. Якщо характер дружина залежний і податливий, можливо, він володіє багатьма іншими достоїнствами, але часто знаходиться під впливом чужої думки, особливо своїх батьків, які завжди давали вказівки, що робити.

Перевиховувати його вже, мабуть, пізно. Швидше, у вас є можливість заслужити повагу свекрухи і свекра, щоб вони почали ставити вас у приклад, доводячи вашому залежному дружину значимість і вашої точки зору.

Родичі чоловіка і діти

Діти часто стають каменем спотикання. Якщо проблеми з родичами чоловіка викликав конфлікт на ґрунті несхожих поглядів на виховання підростаючого покоління, то страждаєте не тільки ви, але і сама дитина.

Небезпечно, коли хтось ставить дітей перед вибором: «Кого ти більше любиш?» Маленький людина має право залишитися в стороні від дорослих ігор. Якщо бабуся і дідусь з боку чоловіка ревно відстоюють своє право на спілкування з онуком / онукою, це дуже добре, адже чим більше членів сім’ї задіяно в його / її вихованні, тим більш багатобічним буде розвиток. Подумайте, мабуть, чоловікові неприємно, що ви хочете захистити контакти вашого загального дитини бабусею і дідусем тільки зі свого боку.

Серйозний конфлікт може виникнути, якщо його учасники вже дуже по-різному бачать майбутнє підростаючого покоління. Наприклад, ви хочете від сина чи дочки великих досягнень, тому віддаєте його / її в різні гуртки, вчіть іноземним мовам, змушуєте займатися спортом і танцями. При цьому свекруха зі свекром голосять: «Бідний малюк, у нього зовсім немає вільного часу, він позбавлений дитинства». Або, навпаки, вам здається, що батьки чоловіка готові шкуру здерти зі свого онука чи онучки, лише б він / вона домоглися чогось у житті, і вважаєте своєю місією захистити його / її від цього згубного впливу.

Єдиним радою на випадок, коли до центру спорів виявляється доля дитини, є те, що ви повинні діяти в його інтересах і вважатися з його особистою думкою. Будьте дорослими, стримайте свої амбіції і гордість і попросіть про те ж протилежну сторону. І далі почніть з’ясовувати, що дійсно корисно для сина / дочки і чого він / вона хоче. Дитині, ймовірно, цікаво спілкуватися з усіма дорослими.

Інколи складається і зовсім цікава ситуація. Невістка, завітавши в сім’ю, стає чимось на зразок старшої сестри або молодшої мами для своєї молодої зовиці або дівера. При цьому вона має право мати власний погляд на їх виховання, відмінний від того, якого дотримуються їх рідні батьки. Конфлікт на цій підставі досить імовірний, адже всі ревнують своїх дітей до інших людей.

Тут вже від вас очікується прояв такту. Ви можете бути хорошою подругою для своєї зовиці або дівера, але замінити їм батьків — не ваша задача, і вже тим більше не ваша справа давати поради більш дорослим людям, як виховувати своїх дітей.

Як залагодити ситуацію з родичами чоловіка

Часто конфлікт з рідними вашої другої половинки насправді є сигналом про наявність прихованих особистих проблем або відсутності достатнього розуміння між вами і чоловіком. Родичі виступають в якості об’єкта, на який можна виплеснути негативні емоції. Здається, що набридли постійні дзвінки від свекрухи, а насправді ви просто переживаєте, що як і раніше відчуваєте залежність від батьків, тільки тепер не своїх, а дружина.

Часто ми висловлюємо незадоволення своєю другою половинкою, тим, що натякаємо йому про недоліки родичів: «А ось твоя мамуся…», «Ти за сестрою нагледів…» і т. д. Тут, звичайно ж, потрібно вирішувати цей конфлікт, а не відчувати роздратування з приводу уявних недоліків інших людей.

Навчіться легше ставитися до того, що родичі чоловіка так чи інакше є частиною вашого родинного життя. Від цього не тільки шкоду, але і велика користь. Наприклад, не постане питання, з ким залишити маленького сина / доньку, якщо ви самі, чоловік і ваші батьки зайняті, а найняти няню не представляється можливим.

Не завжди вирішити конфлікт представляється можливим. Якщо родичі чоловіка зовсім дратують, вам варто в м’якій формі повідомити йому про це, пояснити, що ви хотіли б більше особистого простору і можливості жити самостійно, без необхідності регулярно спілкуватися зі свекрухою, свекром і т. д.

Часто людині самому не вистачає моральної сили сказати «ні». Наприклад, спілкування з сестрою чоловіка вам не до вподоби, але відмовитися від її чергового пропозиції посидіти ввечері за чаєм, щоб вислухати черговий потік скарг і одкровень, ви чомусь не можете. В цьому разі необхідно остаточно визначитись: або ви дійсно хочете, щоб перестати спілкуватися з певною людиною, і тоді пора приступати до рішучих дій, або просто брешете самі собі, що не задоволені ситуацією, що склалася.

Конфлікт з іншими людьми часто краще і чесніше вирішувати не «за очі», а безпосередньо з’ясовуючи стосунки. Це дуже непросте завдання, так як потрібна висока делікатність, інакше ви тільки погіршить сварку. Наприклад, те, що вам хочеться більше спілкуватися з чоловіком наодинці, а не в присутності його мами і тата, можна спробувати пояснити свекрухи і свекра з застосуванням великої кількості гумору.

Якщо ви живете разом з родиною чоловіка, іноді здається, що покупка власної квартири стане вирішенням всіх проблем. Але надія на виправлення становища речей невелика, якщо вам не вдається налагодити стосунки з родичами партнера. Після роз’їзду чоловік як і раніше буде перебувати під їх впливом.

Як спілкуватися, щоб не нариватися на сварки

У ваших силах якщо не повністю виправити, то трохи пом’якшити ситуацію. Спробуйте уникати гострих сутичок, сцен ревнощів і тому подібних інтенсивних виразів негативних емоцій.

Для цього необхідно виконати над собою психологічну роботу.

По-перше, переконайте себе, що позиція іншого боку заслуговує поваги, щоб вони не думали. Навчіться уважно вислуховувати або вдавати, що робите це. З деякими речами легше просто погодитися на словах, ніж намагатися спростувати чужу непохитну точку зору.

По-друге, будьте вдячними. Адже насправді, напевно, рідні чоловіка бажають синові і вам тільки кращого, просто ви не завжди можете прийняти їх добрі наміри в силу свого характеру, тієї форми, в якій вони їх висловлюють. Спілкуватися стане легше, якщо ви побачите позитивні сторони впливу родичів на чоловіка і вашу з ним сім’ю.

По-третє, будьте гнучкіші. У всіх життєвих ситуаціях є місце вашої творчості. Не сприймайте завдані вам образи «в лоб», більше посміхайтеся і прагнете продуктивно вирішити конфлікт, а не обійтися взаємними звинуваченнями, висловленими зопалу.

По-четверте, поясніть самі собі, що спілкуватися так чи інакше з рідними людину, з якою ви побудували сім’ю, необхідно, так що немає сенсу даремно витрачати сили на негативні емоції. Краще прийняти це як даність.

Краще, ніж в серіалі «щасливі разом», стосунки зі свекрухою не показані ніде.