Відносини між батьками і дітьми: батьківські очікування

Відомі ситуації, коли весілля сина або дочки робить близьких людей майже ворогами. Що є причиною цього?

«Ти без нас пропадеш!»

Тут, насамперед, йдеться про ситуації, коли старше покоління робить все можливе для того, щоб їх дочка не потрапила в «світ, повний небезпек». «Предки» постійно вселяють дочки, що вона «без них пропаде». Їм і в голову не приходить, що їх дитина повинна вчитися бути самостійним. Іншими словами, вони не виконують свою батьківську місію.

«Ти – наша боржниця!»

Відносини між батьками і дітьми: батьківські очікування

Батько і мати все життя провадили свою дочку. Однак потім вони неодмінно вимагають оплати. Коли дівчинка потроху перетворюється в дівчину, батьки починають вимагати від неї звіту з приводу того, з ким вона проводить час. Вони позбавляють її права на особисте простір. Через роки «предки» відмовляються рахуватися з тим, що їх дочки вже тридцять років.

Батько і мати постійно вселяють дочки, що вона зобов’язана їм своєю появою на світ. У зв’язку з цим дівчина повинна постійно терпіти причіпки з боку мами, проводити весь вільний час з бабусею, приносити важкі сумки з магазину, працювати на дачі як селянка і т. д.

«Невдячна дочка!»

Дочка ніколи не чує від «предків» слів подяки. Вони навіть не помічають того, що вона присвячує їм весь свій вільний час. Батьки можуть влаштувати справжній скандал з приводу того, що донька не вимила після них посуд або провела кілька годин з симпатичним молодим чоловіком. Це призводить до того, що дівчина стає абсолютно безпорадною. Коли батьки нав’язують їй нареченого, вона може підкоритися, а може і не підкоритися.

Втеча у доросле життя

Відносини між батьками і дітьми: батьківські очікування

Якщо дочка приходить до висновку, що вона повинна підкоритися «предкам», то вона пов’язує свою долю з людиною, якого вони їй нав’язують. «Як же я підведу їх?! Я ж зобов’язана їм своєю появою на світ! Без них я ніхто!».

Якщо дівчина не бажає підкорятися старшому поколінню, то вона просто йде від батьків і вибирає чоловіки тієї людини, який не схожий на нав’язаного нареченого.

Як ми знаємо, переважна більшість ранніх шлюбів розпадається. В результаті молода жінка часто залишається одна з малюком на руках. І що ж їй робити в такій ситуації? Визнати неіснуючу провину перед батьками? Або спробувати знайти нового батька для свого чада? Як правило, дамі з не склалася долею не хочеться йти на подібні дії. Тому вона воліє нести свій хрест на самоті. При цьому її серце може наповнитися ненавистю до батьків.

Конфлікт між «предками» і дочкою може виникнути і в разі звичайної ревнощів перше.

Вони можуть просто почати ревнувати її до людини, якого вона вибрала в чоловіки. Їм не подобається, що вона дуже прив’язалася серцем до молодій людині. В результаті вони руйнують особисте щастя юної леді.

Відносини між батьками і дітьми: батьківські очікування

У даній ситуації багато дівчат намагаються якомога швидше зв’язати свою долю з вподобаним чоловіком, щоб батько і мати змирилися з її вибором. І тоді старше покоління «сходить з розуму від горя». Адже їх донька забрала в них останні надії.

Якщо в шлюбі народжуються діти

Поява на світ онука чи онучки, є заключним етапом війни. Батьки ніяк не можуть заспокоїтись від думки, що їх колись маленька дівчинка придбала статус мами і тепер дитина є для неї найближчою людиною. Природно, молода жінка ніяк не може любити батьків більше, ніж власне чадо. Новоспечена бабуся сприймає цей факт як трагедію.

У цій ситуації однією з сторін слід зробити крок до примирення. Батьки повинні були ще багато років тому усвідомити, що дитина не є їх власністю.