Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

Конфлікт у відносинах між свекрухою та невісткою досить поширений. Деяким мамам складно зрозуміти, що їх улюблений синок уже досить виріс для того, щоб стати главою сімейства, тому коли він призводить до батьків свою кохану дівчину, навколишня обстановка часто стає напруженою.

Психологи стверджують, що свекруха і невістка рідко розуміють один одного. І справа навіть не у віці або в різних поглядах на світ, а в деякому протиборстві за серце і благодушність чоловіка-сина і чоловіка-чоловіка. У деяких сім’ях подібне нерозуміння між жінками може закінчитися розлученням для люблячих подружжя.

Вже довгі роки психологи вивчають проблему, що склалася у відносинах між мамою і дружиною чоловіка. Розроблено безліч основ, які допомагають згладити конфлікт і налагодити відносини належним чином. Але тенденція вказує, що лише деякі сім’ї можуть похвалитися теплими і прекрасними взаємовідносинами жінок. Хоча, щоб щастя в родині було постійним, необхідно намагатися знайти компроміс і десь вміти поступитися один одному. Важливо знати і те, які головні причини сприяють тому, щоб відносини у невістки і свекрухи були натягнутими.

Основні причини психологічного конфлікту

Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

Відносини свекрухи і невістки вже давним-давно стали головними темами для анекдотів і байок. З одного боку таке протиборство здається смішним і безпроблемним, але з іншого боку конфлікт між двома жінками може розвернутися до неймовірних наслідків. Які ж основні причини конфліктів?

 • Конкуренція. Невістка і свекруха постійно бореться за те, хто з них займає перше місце у серці їх загального чоловіки. Мамі здається, що син зобов’язаний кохати тільки її, адже вона єдина жінка, хто буде любити щиро і відкрито. А ось дружина, на думку мами, може і змінитися, тому син не повинен приділяти їй в своєму серці велику частину місця. Дружина ж думає зовсім по-іншому, вона вважає, що її чоловік вже має вийти з-під батьківської опіки і створити свою власну сім’ю, в якій головними героями будуть лише двоє — вона і він. Ситуація помітно загострюється, коли дами проживають під одним дахом. Незадоволення один одним часто загострюється на побутових проблемах, хоча головна їхня основа полягає зовсім в іншому. Чоловік у цьому випадку є лише маріонеткою, по суті, його думки ніхто не питає, війна відбувається тільки між мамою і дружиною. Дозвіл проблеми, що склалася вийде лише тоді, коли чоловік з дружиною будуть жити окремо від мами, а син, у свою чергу, буде приділяти батькам ніжне увагу і турботу.
 • Ревнощі. Коли мама присвячує все своє життя синові (жертвує кар’єрою заради дитини, особистим життям, важливими зв’язками тощо), то вона стає залежною від нього. Згодом, від підрослого дитини вона вимагає відповідних реакцій, а коли він приділяє більшу увагу не матері, а зовсім іншій жінці, то в її серці зароджується ненависть до невістки. На жаль, мами не розуміють, що подібним ставленням до коханої сина вони руйнують природну зв’язок між батьками і дітьми. Вирішити проблему під силу тільки чоловікові, він повинен піклуватися про матір, приділяти їй достатньо уваги і дати їй зрозуміти, що вона завжди залишиться в його житті найголовнішою людиною.

Психологія свекрухи

Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

Для матері існують свої причини не любити дівчину свого сина. Найчастіше саме свекрухи стають ініціаторами конфліктів, адже вони керуються віком, досвідом і повним розумінням почуттів свого сина. Коли невістка і її свекруха вступають у конфлікт, чоловік стає неважливим, вони конкурують між собою, не помічаючи того, що більшою мірою від виниклих проблем страждає саме їх коханий чоловік.

Що направляє маму на нелюбов до дружини сина?

 • Страх втрати. Мами часто думають, що після появи в життя сина коханої дівчини, вони залишаться забутими і зовсім непотрібними.
 • Повалене владарювання. Сильні і незалежні жінки майже завжди мають вплив над своїми дітьми. З появою нової дами серця владу над сином згасає, а на трон вступає «суперниця».
 • Підвищена чутливість. Для деяких мам розставання з сином абсолютно неможливо в психологічному плані. З появою у сина нової сім’ї мама вважає, що вона втрачає вагому частину своєї душі або шматочок серця.
 • Нарушенность цілісності сім’ї. Після одруження сина мама розуміє, що її синок тепер став частиною іншої сім’ї, а ось цілісність її власної сім’ї порушена.

Всі вищевикладені моменти завжди мають місце бути у взаєминах свекрухи і невістки. Конфлікт між двома жінками закладений природою, від нього неможливо позбутися, але можна згладити ситуацію, якщо знати, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

Що відчуває свекруха при вигляді невістки? Вона відчуває, що її сина забрали, що його серце тепер належить іншій жінці, що мама відійшла на задній план і стала нецікавою для сина. Всі ці фактори викликають заздрість і невдоволення в душі дорослої жінки. Але їй можна спробувати врегулювати обстановку, що склалася, якщо вести себе відповідним чином з дружиною сина.

Правила поведінки свекрухи

Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

Психологія дорослої жінки по відношенню до коханої свого сина зрозуміла. Але мамі необхідно засвоїти, що прийшла дама не забирає її улюбленого синочка, вона лише ставати ще одним членом родини. Важливо згадати і те, що незабаром у молодих з’являться діти, які обов’язково стануть сполучною ланкою двох сімей.

Що ж необхідно зрозуміти свекрухи, щоб налагодити взаємовідносини зі своєю невісткою?

 • Вибір дружини — це справа чоловіка. Саме він вибрав собі ту, яка зробить його щасливим. Настав час відступити на кілька кроків убік і дозволити дитині знайти свою сім’ю з тією, яка стала для нього важливою частиною його життя.
 • Відносини свекрухи і її невістки завжди мучать чоловіка, він хвилюється, нервує і розривається між «двох вогнів». Мамі необхідно пошкодувати свого сина і постаратися згладити відносини з дівчиною заради загального спокою.
 • Не потрібно нав’язувати своєї думки і лізти з порадами в життя молодого подружжя. Мама повинна постаратися не докучати молодим своїми візитами. А якщо вона скучає по своїй дитині, то доцільніше всього запросити його до себе у гості.
 • Психологія дорослих жінок полягає в тому, що вони все роблять краще за молодих. Так само і в стосунках свекрухи і невістки, здається, що остання зовсім не вміє готувати, не прибирается будинку, не піклуватися про своїх дітей. Всі ці міркування необхідно відкинути, потрібно дозволити молодим жити так, як їм захочеться. Потрібно зрозуміти, якщо подружжю знадобиться допомога, то вони попросять про це, а поки вони мовчать, то всі молодих влаштовує в їх спільного життя.
 • Ситуація, коли невістка і її свекруха перебувають у жахливих відносинах, досить популярна в житті. Але навіщо псувати відносини не тільки з «ненависної» жінкою, але і зі своєю дитиною. Свекрухи зовсім не обов’язково любити невістку, але ж тим самим вона не перестає любити свого сина. Жінці важливо зрозуміти і прийняти нову сім’ю своєї дитини.

  Невеликі хитрощі для свекрухи

  Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

  • Прийміть дружину сина такою, яка вона є насправді. У всіх людей є недоліки, не потрібно опиратися їм.
  • Щоб зберегти міцні відносини між подружжям, свекрухи потрібно частіше вставати на захист невістки (навіть тоді, коли душа противиться цьому).
  • Не можна при синові обумовлювати невістку. Якщо які-небудь проблеми є, то необхідно вказати їй у спокійному тоні і в затишній обстановці.
  • Не пригнічувати невістку радами, але обов’язково допомогти, якщо вона звернулася з проханням.
  • Коли між молодими відбуваються сварки, не можна лаяти невістку, буває так, що і чоловік не правий.
  • Свекрухи після одруження сина треба зайнятися улюбленим хобі, важливо відсунутися від нової родини і її турбот, а спробувати пожити для себе.
  • Свекруха ніколи не повинна приходити в будинок до молодого без попередження. Також не рекомендується нав’язуватися з постійними телефонними дзвінками.

  Психологія невістки

  Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

  У більшості випадків психологія невісток полягає в тому, що вони ніколи не повинні поступатися свекрухи і тримати оборону над своєю сім’єю. Подібне трактування відносин точно призведе до конфліктів.

  Молодим жінкам рекомендується поставити себе на місце матері свого чоловіка і зрозуміти, що вона може відчувати, коли її дороге чадо віддаляється з її життя. Невістці необхідно уявити, що вона є мамою маленького рожевощокого хлопчика, якого вона оберігає і любить протягом багатьох років.

  А потім в його життя входить нова дівчина і саме вона стає головною для нього, а зовсім не мама, яка виховала і любляча малюка. Тільки після того, як дівчина представить почуття матері, яка «втрачає» сина, вона зможе зрозуміти свекруха і почати поважати її.

  Найчастіше невістку дратують такі аспекти у взаємовідносинах зі свекрухою:

  • Постійні поради. Дорослі жінки люблять вчити молодих, адже вони прожили ціле життя, значить, їм все відомо. Щоб не привести до конфлікту, коли свекруха постійно роздає невістці побутові та особисті поради, останній необхідно набратися терпіння. Головне вислухати жінку, а потім можна зробити все по-своєму. Є ще один варіант вирішення конфлікту: постаратися пояснити свекрухи свою тактику і дати зрозуміти їй, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації.
  • Принципи виховання дітей. Невістки та її свекруха часто сваряться за онуків. Бабусям здається, що батьки знущаються над малюком, тримають його голодом, не одягають і мучать. Сперечатися в даному випадку марно, перед бабусею необхідно поставити певні вимоги у вихованні дитини і намагатися не відходити від них.
  • Несподівані візити. Мамам завжди хочеться проконтролювати, як там поживає її синок, тому вона не попереджає про свій візит і несподівано з’являється в гостях. Невістці лаятися з цього приводу не потрібно, необхідно лише сказати свекрусі, щоб вона намагалася попереджати про свої візити, адже сімейної пари може просто не виявитися будинку.

  Правила поведінки для невістки

  Відносини між свекрухою та невісткою в одному будинку

  Між жінками може скластися сприятлива обстановка, якщо невістка намагатиметься виконувати такі прості правила:

  • Поступитися першістю. Зрештою, мама — це головна людина в житті кожного з нас, так нехай вона і продовжує залишатися важливою цінністю в житті чоловіка.
  • Навчитися згладжувати конфлікти батьків і дітей. При сварках чоловіка з матір’ю не можна приймати сторону ні чоловіка, ні свекрухи. Необхідно стати миротворцем і постаратися згладжувати гострі кути, що виникають між ними.
  • Не копіювати відносин матері і сина. Не можна намагатися жити тими принципами, які існували в родині чоловіка.
  • Правильно називати свекруху. Кожна невістка повинна сама вирішити, як вона буде звертатися до мами свого чоловіка. По імені-По батькові звертаються до людей, між якими існує певна дистанція. Словом «мама» називають рідної людини. Тільки по імені можна називати моложавую свекруха, в якій невістка бачить подругу.
  • Дотримуватися дистанції. Суворо забороняється ввязывать свекруха в стосунки з чоловіком або з дітьми. Обов’язково повинна існувати дистанція між родинами, яка допоможе зберегти повагу один до одного.
  • Уникати звинувачень і сварок. До свекрухи потрібно ставитися поблажливо навіть у тих ситуаціях, коли вона не права. Важливо пам’ятати, що вона є людиною абсолютно інших поглядів, тому і принципи в житті у неї інші.

  Правильно побудована психологія по відношенню невістки до тещі і свекрухи до невістки послужить завдатком для щастя і миру в родинах. Невістці важливо пам’ятати, що свекруха є матір’ю, тому і їй потрібна любов і турбота її сина. А свекрухи достатньо зрозуміти того, що невістка є для її сина важливою людиною в його житті, тому тільки з нею він буде веселий і щасливий.