Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Народження дитини видається найкращим подією в житті пари. Однак у більшості після пологів виникають різні проблеми: чоловік стає відчуженим, дружині здається, ніби розлюбила його, виникає відраза один до одного або сексу.

Багато жінок важко переносять пологи, організм довго відновлюється, а відновлення супроводжується болем, депресією, думкою «все бісить».

Що робити в такі моменти? Що робити, щоб сім’я залишалася міцною, дружною і щасливою, а дитина росла в гармонії і любові?

Чоловік і пологи

Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Одним з головних питань перед народженням дитини є «Брати чоловіка на пологи?». Універсальної відповіді на нього не існує. Кожен чоловік індивідуальний, всі відносини різні.

Потрібно постаратися поговорити з чоловіком, обговорити його думки на цей рахунок. Попросіть його говорити чесно, тому що іноді чоловіки брешуть, щоб не зіпсувати настрій коханої.

Великий відсоток чоловіків не здатні витримати пологи морально. Їм здається даний процес жахливим. Більш романтичні натури надто переживають за дружину і не витримують болю. Практичні особистості просто не хочуть бачити настільки страшні види. Деяких дратує сама думка про те, як це відбувається. Їм простіше залишити якусь таємницю у відносинах.

Не варто вмовляти чоловіка, якщо він не хоче. Нехай чоловік допоможе підготувати все необхідне для пологового будинку, приготує харчування на три дні і постарається бути поруч як можна більше. Вам вистачить цієї підтримки, а відносинам нічого не буде загрожувати.

Є й інша категорія чоловіків. Вони хочуть бути поруч з коханою в самий важкий момент, допомагати морально й фізично. Це дійсно люблять чоловіки. Вони не тільки зможуть Вас підготувати до родового процесу, а й будуть підказувати, що робити в різні моменти.

Безумовно, майже всі жінки бажають, щоб улюблений надавав підтримку при пологах. На жаль, не завжди це найкращий варіант. Поговоріть з чоловіком, зважте всі «за» і «проти», довіртеся своїй інтуїції. Вона підкаже, як зробити краще.

Після пологів

Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Період відразу після пологів досить складний для кожного члена сім’ї. Дитина переживає постродовые моральні травми, коли спить, може сіпатися уві сні, плакати. Йому дуже потрібна мама, її турбота і тепло.

Жінки не можуть думати ні про що інше, крім свого малюка. Вони дивляться, як він спить, і в них проявляється материнський інстинкт. Родова біль ніби відступає, стає спокійно, нічого не дратує. Перші три дні годуючої жінки умиротворені і легкі, в них витає тільки любов до свого чада.

А ось чоловіки не відразу розуміють свої почуття. Більшість не знає, що робити з маленьким грудочкою. У інших взагалі відсутні емоції, хтось бере на руки своє чадо і плаче. Будь-яка реакція, навіть байдужість, вважається нормальною. Деяким чоловікам потрібно хоча б півроку, щоб усвідомити, що стали татами.

На цьому грунті можуть виникнути скандали. Дівчину дратує ставлення коханого до дитини. У неї викликає відраза, що він не поспішає віддавати все на світі малюкові, спокійно спить, коли той плаче, в першу чергу думає про себе.

Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Жінки! У чоловіків немає материнського інстинкту, тому дані дії, хоча і здаються дивними, цілком нормальні. Щоб зберегти гарні стосунки з чоловіком і щастя в родині, треба розуміти один одного.

Створити певні сімейні правила:

 • слово «ненавиджу» не повинно бути в лексиконі;
 • думки зобов’язані бути тільки позитивні;
 • чоловіка необхідно залучати у всьому домашні справи і просити допомогти з дитиною;
 • щодня перед сном потрібно говорити, за що ви любите один одного;
 • необхідно знаходити час на романтику і відпочинок удвох (якщо з дитиною можуть посидіти родичі);
 • все, що викликає огиду протягом дня один в одному або взагалі, повинно бути записано на
 • аркуші паперу і читати один одному ввечері. Без скандалів і сварок. Потрібно разом обговорити списки і зробити все можливе, щоб усунути ці моменти.

Проблеми дружини

Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Існує ряд проблем, які виникають після пологів. Їх можна поділити на жіночі і чоловічі. Обговоримо, наскільки важко доводиться мамі, що годує.

Жінки повинні думати про харчування всієї родини та своє харчування. Адже дівчина доводиться годуючою матір’ю, і все, що вона вживає, передається дитині. Необхідно стежити за малюком, щоб з ним нічого не сталося. Дівчині може заважати біль і дискомфорт, який відступає, в середньому, через місяць після пологів.

Після серйозних ускладнень при пологах важко ходити. Бажано, щоб всі члени сім’ї допомагали мамі, що годує, виконували роботу по господарству, готували харчування. Новоспеченій мамі потрібен спокій і розуміння.

Існує два основних жіночих біди після народження дитини.

 • Перша — ревнощі до дитини. Дівчина відчуває огиду, страх або злість, якщо хто-то стосується її малюка. Вона заради нього пережила таке, а хтось збирається забрати собі всю любов крихти!

Це в корені неправильне мислення. Навпаки – нехай малюк відчує любов усіх, хто його оточать. Любові не буває багато. Ревнувати чадо до чоловіка зовсім не варто. Намагайтеся якомога більше часу приділяти собі, залишаючи чоловіка з дитиною. Чоловік повинен уміти справлятися з малюком сам, якщо годуючій мамі буде потрібно виїхати. До того ж, це скоріше викличе у чоловіка любов до маленького чуда і усвідомлення того, що він батько.

 • Друга біда — депресія і думка «ненавиджу все: ненавиджу себе, ненавиджу чоловіка, ненавиджу дитини». Ця думка доводить до божевілля. Здається, ніби чоловік охолов після пологів або виникає думка, що сама розлюбила його. Його зовнішній вигляд, звички, секс викликають огиду.

Насправді, все відбувається так само, як і було до пологів. Іноді чоловіки дійсно холоне, але це рідкісні випадки. Все добре, треба тільки пережити депресію. У кращому випадку вона триватиме кілька тижнів, у гіршому — кілька місяців.

Що робити, щоб швидше позбутися від неї? Відчувати себе коханою, бажаною і потрібною. У цьому допоможуть родичі і друзі. Годуючій мамі потрібно відчувати їх підтримку і турботу.

Проблеми чоловіка

Відносини з чоловіком після пологів, післяпологовий період

Багато сказано про жіночі біди, однак у чоловіків теж виникає чимало проблем після народження дитини. Кохана перестає приділяти 100% уваги, як було раніше. Чоловікові здається, що він покинуть, кинутий напризволяще. Він відчуває себе самотнім, може ревнувати до малюка.

Іноді чоловікові доводиться самому готувати харчування, причому не тільки собі, а всій сім’ї і окреме харчування для годуючої жінки. Роль годує всю сім’ю мами пригнічує чоловіка. Якщо тільки він не кухар, який закоханий у свою роботу. У деяких чоловіків господарство і готування викликають огиду, вони вважають, що це не чоловічі справи.

Інша біда – чоловікові не вистачає сексу. Годуючій мамі не можна займатися любов’ю мінімум два місяці, щоб організм відновився після пологів. Якщо врахувати, що і в третьому триместрі вагітності секс небажаний, це досить тривалий термін для стриманості. Сексуальне харчування – річ не менш важлива, ніж звичайне харчування. І дієта – це добре, але вона не повинна тривати довго.

Що ж робити з чоловіком? Як допомогти йому?

Можна слідувати декільком правилам:

 • Не думайте, а, тим більше, не вимовляєте фразу «ненавиджу» стосовно чоловіка. Вона діє, наче куля.
 • Намагайтеся самі готувати харчування і вкладати в нього гарний настрій. Хваліть чоловіка за вміло приготовлене харчування, прибирання та інші корисні справи.
 • Дозволяйте чоловікові проводити з дитиною багато часу.
 • Почувши на свою адресу «ненавиджу» або інші лайки, спробуйте не засмутитися, а зрозуміти чоловіка.
 • Якщо він не правий, скажіть про це, але не в грубій формі. Розберіться разом, ніж чоловік незадоволений і як вирішити невдоволення.

Годуючій мамі необхідно спокій і розуміння. Якщо чоловік не бажає приймати це, зверніться до сімейного психолога. Улюблений чоловік повинен допомагати і цінувати, проявляти любов і повагу. І тоді родина буде щасливою.

А ось як це обговорювали в одній з ТБ передач.