Під час приготування страв на кухонній плиті з поверхні посуду піднімаються випари, що містять жир, продукти горіння та інші шкідливі речовини, що підлягають видаленню. Цим цілям служить побутова кухонна витяжка, яка монтується безпосередньо над варильної поверхнею. Вона, крім диму і надмірної вологості, також видаляє запахи, в тому числі неприємні, які утворюються в процесі приготування їжі. Витяжний прилад забезпечує прямий повітрообмін в приміщенні кухні, виштовхуючи захоплений об’єм повітря, попередньо пропущений крізь комплект фільтрів, безпосередньо за межі приміщення або в загальну систему вентиляції. Ключовим питанням при монтажі повітрозабірного пристрою є визначення правильної висоти підвісу над плитою.

На якій відстані від плити повинна встановлюватися витяжка

Зміст статті

 • На якій відстані від плити повинна встановлюватися витяжка
  • Норми відстані від плити до витяжки
 • Фактори, які потрібно враховувати, розраховуючи відстань від плити до витяжки

Чому ж відстань від витяжки до плити є таким істотним? Справа в тому, що при правильно вибраній висоті пристрій буде працювати найбільш ефективно, в допустимих температурних режимах і зможе прослужити максимально довго.

ДОВІДКА! Якщо прилад навешан занадто низько і заважає доступу до кухонного начиння, готувати буде не комфортно.

Норми відстані від плити до витяжки

Існують дві основні конфігурації витяжок, вимоги по висоті кріплення, до яких відрізняються: горизонтальна і похила. Розглянемо кожний з варіантів окремо.

Горизонтальна витяжка розташовується паралельно площини варильної поверхні. Для електричних, в тому числі індукційних моделей, відстань підвісу повинна бути в межах 65-75 див.

Якщо говорити про газових плитах, то через наявність у конфорках відкритого вогню, вимоги до висоти монтажу витяжного обладнання більш суворі. Відстань до фільтруючого шару повинно бути в діапазоні 75 – 85 див.

Похилі моделі монтуються під тупим кутом до площини плити. Це дозволяє істотно зменшити відстань від варильної поверхні до ближньої точки витяжки і зробити більш зручним робочий простір над плитою. Однак, похила форма обладнання потребує більшої потужності при тій же якості очищення повітря.

Відстань між витяжкою і електроплитою в цьому випадку знижується до 35-50 см, а в разі газових конфорок висота підвісу допускається в межах 55-65 див.

На ринку існує ще кілька видів витяжок:

 • купольні;
 • острівні;
 • Т-образні;
 • кутові.

Як правило, від горизонтально орієнтованих моделей вони відрізняються лише, з точки зору, декоративного оформлення та особливостями кріплення. При цьому вимоги до відстані до плиток у них залишаються такими ж.

При виборі точного відстані під час проведення монтажу необхідно керуватися відомостями з інструкції з експлуатації конкретної моделі, а також особливостями кухні і побажань господарів. У ряді випадків доводиться розміщувати вентиляційний пристрій нижче рекомендованих величин, наприклад, по причині низьких стель, або, навпаки, вище.

Фактори, які потрібно враховувати, розраховуючи відстань від плити до витяжки

Які ж фактори, які необхідно брати до уваги при визначенні мінімальної відстані між площиною плити і витяжкою? Насамперед, це тип плитки. Також слід враховувати: розмір кухні, особливості її планування та дизайну, конфігурацію і потужність витяжки, антропометричні дані користувача.

ДОВІДКА! Потужність витяжки повинна забезпечувати десятикратний повітрообмін приміщення кухні з невеликим запасом. Продуктивність повітрообміну є однією з основних технічних характеристик цих пристроїв, від якої залежить їх потужність.

Продуктивність можна визначити скориставшись наступною формулою:

П = V*10*k (м3/год),

де:
— П – продуктивність (швидкість повітрообміну);
— V – обсяг приміщення, дорівнює добутку його довжини, ширини і висоти;
K – коефіцієнт запасу, що приймає значення 1,3.

Залежність від температури робочих конфорок очевидна – чим вище жар, то далі повинна розташовуватися нижня частина фільтруючого пристрою. Відкритий вогонь таку відстань збільшує в середньому ще на 10 див.

Зріст користувача плитою також є важливим чинником, що впливає на визначення висоти монтажу повітрозабірного пристрою. Господиня з високим зростанням навряд чи буде почувати себе комфортно, якщо нижня частина горизонтально орієнтованої витяжки їй доведеться на рівні очей. В такому випадку має сенс передбачити кріплення вище, ніж рекомендується в стандартній ситуації. Другий варіант виходу з положення для високих користувачів – вибрати витяжку похилого типу.

ВАЖЛИВО! Щоб компенсувати збільшену висоту підвісу, доцільно підібрати модель більшої потужності для забезпечення того ж рівня очищення повітря.

Зниження відстані до варильної панелі менше рекомендованого можливо допускати лише у виняткових випадках: якщо особливості дизайну або низькі стелі приміщення не дозволяють дотриматися норми. Це неминуче призведе до збільшення температурного режиму і скорочення терміну служби техніки, підвищенню ймовірності передчасного виходу її з ладу. Також зростає ризик того, що при тривалій експлуатації освітлювальні елементи, розташовані на нижній частині витяжки, можуть часто перегріватися і перегорить.

У кінцевому рахунку правильно підібрана висота підвісу повинна забезпечити:

 • зручність в процесі приготування їжі;
 • безпека експлуатації техніки;
 • якісну очистку повітря.

Враховуючи всі перелічені фактори, можна зробити висновок, що найбільш безпечне і функціональне відстань від варильної поверхні до витяжки лежить в діапазоні 70-90 див.