Для нашої країни вже стало традицією, що гаряча вода в літній період відключається. В таких умовах багато сімей вирішують встановити в квартирі, бойлер. Але при цьому багато хто задається питанням, чи вигідно встановлювати котел в квартирі? Переваги і недоліки такого способу отримання гарячої води розглянемо в цій статті.

Плюси використання бойлера

Бойлер дозволить вам завжди користуватися гарячою водою, не зважаючи на зовнішні обставини. Для населених пунктів, в яких гаряче водопостачання забезпечено погано або ж зовсім відсутня, бойлер стає єдиним можливим джерелом гарячої води. Адже не будеш щодня топити лазню. Це, безсумнівно, зручно.

Бойлери бувають різні – є накопичувальні, які розігрівають певну кількість води до необхідної температури, а є проточні, які дозволяють відразу отримати гарячу воду. Накопичувальні бойлери споживають мало електроенергії, для їх установки не потрібно прокладати окремий силовий кабель і монтувати окремий автомат. Плюсом проточного водонагрівача можна вважати те, що не потрібно чекати, поки вода стане грячей, він займає мало місця і гаряча вода буде в необмеженій кількості.

Недоліки використання бойлера

Використання бойлера у квартирі має і свої недоліки. Приміром, накопичувальні бойлери дуже об’ємні і займають багато місця. У квартирах ванні кімнати мають маленькі розміри. Тому важко виділити місце для такої об’ємної конструкції. Проточні бойлери теж мають свої недоліки. Вони споживають дуже багато енергії. Застаріла проводка може із-за великого навантаження перегоріти. Тому для встановлення проточного водонагрівача потрібно прокладка окремого силового кабелю, що викликає незручність і пов’язане з додатковими витратами.

З точки зору економічної використання бойлера виправдано тільки в тому випадку, якщо він не знаходиться в робочому режимі постійно, а використовується за призначенням лише тоді, коли дійсно потрібна гаряча вода. В іншому випадку ви ризикуєте заплатити за використану на підігрів води бойлером електроенергію набагато більше, ніж заплатили б за гарячу воду постачає організації.

Встановлювати чи ні бойлер в квартирі – вирішувати тільки вам самим. Врахуйте всі нюанси використання бойлера саме для вашої квартири, і ви зумієте зробити правильний вибір.