Початківці бджолярі напевно замислювалися, а вигідно це справа? Все, як правило, починають з невеликої пасіки в 5-7 вуликів. Поступово це стає вигідним бізнесом для одних. Для інших же, стикаючись з труднощами, вирішують, що бджільництво — це невигідна справа.

Так, насправді вигідно займатися бджільництвом в Росії?

Останнім часом це заняття отримало широке поширення і популярність. Головним чином це пов’язано не з прибутком. Багато заводять пасіку для душі, в якості хобі. Саме у них набагато більше шансів просунуться вперед, ніж у тих, хто почав займатися бджільництвом для отримання прибутку.

Що варто враховувати?

Якщо ви збираєтеся обзавестися пасікою для бізнесу, то варто враховувати деякі особливості. В першу чергу рекомендується визначитися з метою організації пасіки. Під метою розуміється кінцевий продукт, яким ви будете торгувати. У даному випадку це може бути не тільки мед, але й прополіс, який активно використовується для виробництва лікарських настоянок і мазей. Інший, не менш популярний продукт – віск, який використовується в косметології, фармацевтиці і навіть промисловості.

Останнім часом на ринку можна зустріти дорого маточне молочко, яке користується шаленою популярністю. Однак варто враховувати, що орієнтуючись на отримання представленого продукту, слід вивчити норми для вилучення і отримання маточного молочка. Існує велика кількість нюансів, наприклад, отримувати даний продукт необхідно в спеціальному стерильному приміщенні. Також необхідне спеціальне обладнання, камери для замороження та зберігання речовини. Тому, незважаючи на прибутковість ніші, існує багато труднощів.

Тому, повертаючись до питання про вигідність ведення бджільництва, варто сказати, що при наявності великої пасіки можна отримати хороший прибуток. Кожна з представлених ніш користується популярністю і має своїх клієнтів. Для довідки, в середньому літр меду коштує в районі 500-700 рублів в 2017 році.

Можна виробляти відразу кілька продуктів, тим самим підвищуючи свій дохід. Проте краще не займатися бджільництвом, якщо вам це дійсно не подобається. Доведеться постійно доглядати за бджолами, стежити, щоб вони благополучно пережили зиму. Якщо ви не отримуєте задоволення від процесу, то швидше за все ви скоро кинете справу, і, можливо, підете в збиток.