Дача або маленький город біля хати – це одне з постійних бажань жителів нашої країни. Це не дивно, мати свій урожай набагато вигідніше, ніж купувати його на ринках. Особливо дачними настроями до проведення вільного часу схильні пенсіонери. Тому розведення розсади на продаж є постійним джерелом доходу.

Переваги бізнесу.

Швидкий дохід. При належній увазі насіння проростає вже через пару місяців після посадки і досягають розміру зрілої розсади.
Окупність. При мінімальному вкладенні коштів і правильному розподілі праці, такий бізнес може окупитися протягом одного посадкового сезону.
Низька трудомісткість. Не потрібно займатися роботою цілий день. Досить пильної уваги до рослин пару раз в добу.
Вибір культур для розсади за бажанням. Не обов’язково вирощувати овочеві культури, не поганим попитом користуються квіти, лікарські трави.

Початок бізнесу.

Для початку будь-якого бізнесу варто придбати необхідне обладнання та отримати деякі навички. Ознайомившись з відповідною літературою або отримавши консультацію фахівця можна сміливо брати справу в руки. Для вирощування розсади в домашніх умовах досить мати садильні ящики, грунт і лампу додаткового освітлення. Якщо ж займатися розсадою планується в промислових масштабах, то варто завчасно звести теплицю з підтриманням у ній необхідної температури і вологості повітря. Крім того знадобляться насіння вирощуваних культур.

Варто пам’ятати, що особливою популярністю користуються паростки ранніх сортів як овочів та квітів. Тому починаючи з зими можна сміливо починати бізнес.

Квіти, овочі або зелень.

Будь-яка розсада якщо вона виглядає здоровою і міцною знайде свого клієнта. Але вирощування зелені в тепличних умовах може принести додатковий дохід вже взимку. І навпаки влітку зелень користуватися попитом буде менше.

Овочеві культури, для швидкої окупності краще пророщувати ранніх сортів, тому як більш пізні сорти висіваються дачниками самостійно і в пророщуванні не потребують.

Квіти також стають актуальними ранньої весни, коли хочеться облагороджування територій біля житла або на присадибній ділянці.

Пошук клієнтів.

За звичкою розсаду вивозять на ринок і там реалізують, але це тягне за собою витрати на машину і втрату часу на продаж. Тому має сенс дати оголошення в газетах або соціальних мережах. Такі оголошення краще супроводжувати натуральними фото розсади та детальною інформацією про сорт того чи іншого рослини. З часом, якщо розсада дасть хороший урожай люди купували її можуть стати постійними клієнтами.