З якогось обряду починається весілля? Звичайно ж – це викуп нареченої. Коли молода дівчина виходить заміж і залишає батьківський дім, то наречений повинен подякувати батькам нареченої викупом. І щоб ця традиція пройшла весело і завзято для всіх гостей, готуватися до викупу потрібно заздалегідь і ретельно. На сьогоднішній день варіантів проведення викупу нареченої дуже багато і на різний смак. А звідки взагалі прийшов до нас цей обряд? Які у нього коріння? Для початку поринемо в історію…

Трохи історії

Коріння цього звичаю сягає у глибоку давнину. Версій виникнення викупу нареченої кілька, але найдальша і більш правдива пов’язана з стародавніми племенами. Колись у далекому минулому люди жили племенами, і для того щоб уникнути кровозмішення і зникнення роду, вони брали в дружини жінок з інших племен. Звичайно, домовитися про шлюб з дівчиною іншого племені було дуже складно, так, як і відносини у різних племен були ворожими. Тому чоловіки часто на подібні «розборки» брали своїх друзів. І в наш час викуп нареченої здійснює чоловік і його друзі.

Звичайно, в ті часи викуп нареченої не проходив так гладко і весело, справа могла закінчитися і смертельною битвою. Але все ж найчастіше чоловікам-воїнам вдавалося умовити вождя племені, безумовно, не просто так, а після «задобрювання» його недешевими подарунками. У підсумку плем’я залишалося з дорогими подарунками, а жінка йшла в іншу громаду. А якщо якесь плем’я не здатна була боротися за дівчину, то родичі нареченої всіляко намагалися заховати дівчину, щоб коханий її не знайшов.

Сьогодні обряд викупу нареченої виглядає як гра, і ніхто не ставитися до нього серйозно, адже він мав колись сакральний сенс.

Викуп нареченої в різних стилях

Зараз вже нікого не здивуєш звичайним викупом нареченої, з зачовганими конкурсами і нахабним витягуванням грошей, це нудно і неактуально. До того зараз існує безліч різних варіантом для проведення незабутнього викупу. Пропонуємо вам декілька найбільш сучасних ідей:

Викуп нареченої по-армійськи

Цей викуп нареченої проходить у військовому стилі із застосуванням атрибутів військової тематики. Чоловікові доведеться пройти всі випробування в спеціально створеному військкоматі. Для проведення армійського викупу вам знадобиться наступний арсенал засобів:

 • Військова форма. Можна купити у воєнторзі або в когось позичити. Необов’язково купувати всю екіпіровку, досить роздобути погони, кепки або кашкета. Подружкам нареченої можна створити саморобні бронежилети і одягнути одяг кольору хакі.
 • Купіть в дитячому магазині іграшкові автомати та гранати.
 • Цікавий і незвичайний текст присяги.
 • Тематичні атрибути для прикраси приміщення.
 • І все буде потрібно для конкурсів.
 • В якості прикраси місця проведення викупу можна використовувати намальовані плакати на військову тематику закликають на сімейну службу, і звичайно ж відповідна музика. Сценарій для викупу можна придумати самостійно, а можна скористатися вже готовими ідеями.

  У стилі ГИБДД

  Викуп у стилі ГИБДД трохи схожий на армійський, але в цьому варіанті чоловікові доведеться здавати іспити в ДАІ. Особливо цей варіант підходить тим молодим, які мають яке-небудь відношення до ГИБДД. Суть цієї ідеї полягає в тому, що, коли чоловік їде до нареченої, його зустрічають на жартівливому посту ДАІ подружки нареченої у вигляді співробітників ДПС. Чоловікові доведеться пройти багато випробувань на перевірку правил дорожнього руху, кмітливість і вміння водити машину. Для проведення викупу у дорожньому стилі потрібно:

 • Форма співробітника ДПС, постового. Самостійно можна змайструвати жезл з білого паперу з чорними смужками.
 • Червоно-біла стрічка для очеплення території.
 • Звичайний свисток.
 • Папка з жартівливими квитанціями для штрафів.
 • Дитяча машинка на радіокеруванні для того щоб перевірити як винуватець торжества вміє водити машину.
 • Тематичні плакати для прикраси території.
 • Інші аксесуари для конкурсів.
 • Викуп нареченої в стилі квесту

  Ще один оригінальний і сучасний варіант для викупу – це квест. Чоловікам доведеться не тільки зіткнутися з безліччю завдань, загадок і випробувань, але і доведеться в пошуках відповідей колесити по місту, а це вимагає чимало фінансів і часу для організації. Головний атрибутом такого викупу стане карта з розташуванням на ній місць, куди нареченому доведеться вирушати в пошуках своєї коханої. Кожна локація має бути оснащена всім необхідним і як тільки чоловік проходить одне випробування, він отримує підказку де може знаходитися його кохана. Такий варіант викупу є на сьогоднішній день самим модним і захоплюючим.

  Стиль «Мафіозі»

  Гангстерський стиль викупу буде виглядати дуже яскраво і незвично. Тим більше втягнути в цю гру можна абсолютно всіх гостей, досить нарядити їх у відповідні костюми. У цьому варіанті можна обіграти любов двох молодих людей, які є дітьми двох ворогуючих мафіозних кланів. Головне для проведення такого викупу це загальний антураж, всі атрибути повинні нагадувати стиль 30-х років. Цей варіант викупу підійде для весілля, яка спочатку була задумана в ретро стилі.

  Поради нареченому, нареченій і свідкам

  Поради нареченого і свідка:

  • Не скупіться на гроші і подарунки. Зрештою все напрацьоване все одно повертається молодим.
  • Виконуйте все, про що говорять, ну або хоча б намагайтеся виконати. Навіть якщо ви не вмієте співати або танцювати, не відмовляєтеся від випробувань, ви тільки повеселити своїх друзів.
  • Постарайтеся напередодні згадати всі важливі для вашої пари дати, щоб під час викупу не сісти в калюжу. Інакше нареченій стане неприємно якщо ви забудете, наприклад, день вашої першої зустрічі. Будьте готові до всього – запам’ятайте дату народження майбутньої тещі.
  • Здивуйте тещу не тільки своїми знаннями, а й по закінченню обряду подаруйте їй шикарний букет квітів.
  • Якщо ви свідок, то допоможіть нареченому підготуватися до викупу. Якщо наречений приготує гроші, то ви приготуйте солодощі для дітей та спиртне для дорослих. І все ж жменьку монет краще при собі мати, на той випадок якщо нареченого вичистять повністю.
  • Свідку доведеться бути напоготові щоб підтримувати нареченого у всіх випробуваннях, наприклад, вчасно нагадати слова пісні.

  Поради нареченій і свідкові:

  • Перш ніж займатися організацією викупу уточніть у коханого чи готовий він на випробування.
  • Не розтягуйте викуп більше ніж на 30 хвилин.
  • Не треба знущатися над своїм чоловіком та його друзями змушуючи їх пити три літри води або є пересоленную кашу.
  • Не варто вибирати пошлі конкурси.
  • Також не треба ставити свого коханого в незручне становище. Якщо ви знаєте, що ваш чоловік забудькуватий на дати, не варто задавати питанням пов’язані з певним числом.
  • Ще обговоріть з коханим грошовий питання, щоб у чоловіка посередині заходи не скінчилися всі запаси.

  Викуп наречених в різних країнах світу

  Цю стару традицію викуповувати наречену проводять не тільки в Росії, але й інших країнах. Звичайно, десь традиції сильно відрізняються від наших, а де-то дуже схожі. Розповімо про те, як проводять викуп наречених в деяких країнах.

  • У наших ближніх братів білорусів наречену прийнято красти. Крадуть наречену наречений і його друзі, а родичі всіляко намагаються їм у цьому перешкодити, наприклад, будують перешкоди на шляху у вигляді мотузок, колод і іншого.
  • У мусульманських країнах чоловіки досі зобов’язані платити калим за наречену. Якщо у нас викуп нареченої — це просто гра, і цим обрядом в принципі можна знехтувати, то в Туреччині приміром, доведеться наречену «купити» у її батьків.
  • Дуже цікава традиція існує в Китаї. Там родичі нареченого просто обдаровують наречену подарунками. Подарунки можуть бути різними, але за правилами серед усіх подарунків обов’язково повинні бути рисові або пшеничні коржі. Потім наречена дарує ці коржі тим, кого хоче запросити на торжество. Цікаво, і запрошувальних листівок не треба!
  • А ось з Іспанії щоб викупити наречену досить подарувати їй тринадцять монет. Тільки і всього, і ніяких перешкод! Протягом усього весілля наречена зберігати монети в гаманці. А в майбутньому вона може зберегти як сімейну реліквію.
  • У африканській країні – Судан все догори ногами, в плані викупу нареченої. Тобто в Судані обдаровують не наречену, а її коханого. І саме теща дарувати зятю подарунки та солодощі.
  • У ще одній африканській країні – Гані, на викуп приходить не чоловік, а його друзі і приносять нареченій подарунки. Вона розглядає їх, і, якщо їй все сподобається, вона передає коханому записку, у якій указує, що викуп відбувся.

  Щоб провести викуп нареченої незабутньо, достатньо мати величезне бажання і трохи сучасних і оригінальних ідей. Якщо ви не хочете брати до уваги вже готові сценарії викупу, то можете придумати щось власне, якщо ваша фантазія не має меж. Головне, щоб захід і конкурси для викупу нареченої були веселими і смішними. Бажаємо, щоб ваше весілля пройшло незабутньо!