Виробництво паркету: з чого і як виробляють паркет?

Виробництво паркету: з чого і як виробляють паркет?Паркет є одним з найпопулярніших і затребуваних підлогових покриттів. Його виготовляють виробники в Росії і в інших країнах з цільного масиву деревини із застосуванням спеціального обладнання. Виробництво даного матеріалу складним і відповідальним процесом, від якого залежать якісні характеристики покриття.

Виробництво паркету

Зміст статті

 • Виробництво паркету
 • З чого його роблять
 • Технологія виробництва
 • Переваги і недоліки паркетної дошки

Для виробництва паркету слід мати спеціальне обладнання. До нього відносяться розпилювальні верстати, сушильні агрегати, заточувальні механізми для пив і прес для склеювання. Виробництво паркету засноване на застосуванні спеціальних приладів, з точністю виконують кожен компонент. Це можуть бути строгательные, фрезерні і торцеві верстати. Всі основні пристрої повинні розташовуватися в безпосередній близькості один від одного.

ДОВІДКА! Якщо цех малогабаритний, то частина дій можна виробляти в інших підсобних кімнатах. Підготовчі роботи у більшості випадком проводять на відкритій території під навісом.

В цілому, паркетна бізнес є популярним серед інвесторів і підприємців. Рентабельність бізнесу за різними оцінками, становить близько 15%. У виборі обладнання необхідно враховувати вид виробленої продукції. Вироби економ-класу вимагають набагато менше фінансових вкладень, а виготовлення елітної продукції потрібна додаткова закупівля додаткових механізмів.

З чого його роблять

Виробництво паркету: з чого і як виробляють паркет?У виробництві покриття використовуються тільки найцінніші породи дерева. Традиційними матеріалами є дуб, горіх, береза, клен, ясен та бук. Екзотикою вважаються олива, мербау, вишня, шоколадне дерево та інші. Ексклюзивні породи мають поліпшені експлуатаційні показники. Так, вони набагато стійкішими до впливу вологи і перепадів температури. В процесі виготовлення необхідно поєднувати різні види деревини. Вихідним матеріалом служать бруски невеликого розміру товщиною 10 мм

ВАЖЛИВО! Перед виготовлення слід переконатися у тому, щоб дерево було добре просушене. В іншому випадку готового покриття підлоги може пожолобитися. Вологість по ГОСТу повинна становити не більше 3-9%.

Технологія виробництва

Виробництво паркету: з чого і як виробляють паркет?Технологія виробництва паркету у кожної фірми-виробника приблизно ідентична. Відмінності бувають лише в послідовності виконання етапів і деяких способах обробки. Крім того, якість кінцевого продукту залежить від ставлення виробника до процесу виробництва та здійснення контролю на кожному етапі робіт. Розглянемо основні етапи виробництва покриття:

 • Підготовчий етап. У період перебування деревини на складі або в пункті зберігання важливо ретельно підготувати її для подальшої роботи. Його необхідно перевірити на наявність механічних пошкоджень та інших вад. Браковане сировину в роботу не допускають.
 • Сушка відсортованих виробів. У спеціальних сушильних відсіках породи дерева пару місяців лежать під впливом високої температури. На даному етапі відбувається термообробка матеріалу.
 • Розпилювання лісоматеріалів. В ході даного етапу покриттю надають необхідну конфігурацію.
 • Деякі частини склеюються один з одним за допомогою спеціального преса.
 • Покриття лаком або маслом відшліфованих виробів та відправка їх на склад готової продукції.
 • Після фінішного покриття досушують сировину в камері під впливом УФ-випромінювання.

ДОВІДКА! Завдяки термообробці дерево виходить міцним, щільним і стійким до різного роду механічних впливів.

Переваги і недоліки паркетної дошки

Виробництво паркету: з чого і як виробляють паркет?Серед нечисленних недоліків покриття можна відзначити те, що виріб необхідно захищати від дії високих температур, вологи і хімічних сполук. Крім того, візерунок полотна має однобічну спрямованість. Перераховані недоліки компенсуються багатофункціональністю даного виробу і його практичністю. До суттєвих переваг даного покриття можна віднести наступні:

 • •Різноманіття колірних відтінків
 • Хороші показники зносостійкості і тривалий термін експлуатації
 • Підходить для обробки приміщень в класичному стилі.
 • Виріб продається в готовому вигляді і його можна настилати відразу ж після покупки
 • Простий і зручний монтаж за рахунок наявності зручного замку
 • Стійкість до механічних пошкоджень.
 • Матеріал можна укладати на підлогу з підігрівом, встановивши попередньо гідроізоляцію.
 • Довжину смуг зручно підганяти під габарити приміщення допомогою звичайного відрізання зайвої частини.

УВАГА! Паркетна дошка є екологічно чистим і безпечним для здоров’я людини продуктом.

Якісний паркет повинен мати необхідні сертифікати підтвердження якості. При грамотному виборі матеріалу і настилі покриття прослужить своєму власникові довгі роки.