Комод — це шафа, містить висувні ящики, досить невисокий. Стандартні розміри — вище 85 см, але не більш 130-160 див. Все, що вище – звичайний шафа, що нижче — тумба. Високі комоди – привід пофантазувати, розмістивши вазу або лампи, але такий спосіб їх використання частіше зустрічається на Заході. У нас же використовують цей предмет меблів для зберігання речей (тих, що зручно розташувати у висувних ящиках — посуд, білизна, дрібниці, взуття тощо), сповивання немовляти і зберігання його гардеробу, під телевізор і так далі.

Стандартні розміри

Зміст статті

 • Стандартні розміри
 • Інші розміри комода
 • Яких габаритів поставити комод в спальню

Стандартом є зазвичай комод глибиною в півметра висотою не більше 130 і довжиною – від 85-90 до 130 див. це Обумовлено наступними причинами:

 • Така меблі найбільш стійка при відкритті верхніх ящиків.
 • Стандартна кількість ящиків в комоді – від двох до п’яти і більше, при цьому вони можуть бути різної висоти. Найбільш часте значення – 4-5, саме таке число забезпечить зручний доступ до речей. Замість збільшення кількості «вгору» дизайнери часто використовують поділ простору «вздовж», розміщуючи на одному рівні як мінімум два-три ящика.
 • Відкривати ящики повинно бути зручно і легко, вміщуючи все необхідне. Використовувана від зазначеної довжина ще менше, так як від неї віднімається товщина задньої стінки.
 • Значення в 120 см оптимально для установки на стільницю монітора, фотографій або прикрас. Саме при такій висоті огляд поверхні зручний для людини середнього зросту. Вітрини також краще розташовувати на цьому рівні.
 • Довжина даного предмету меблів менше півметра незручна, а при значеннях більше 130 см вимагає придбання модульної конструкції. В останньому випадку можуть виникнути труднощі з розміщенням в типових квартирах.
 • Для того щоб збільшити корисний простір комода, можна використовувати його форму, придбавши кутовий, у формі трапеції або радіусний (з вигнутими фрагментами) варіант. Така меблі вдало впишеться в невелике приміщення.

  Інші розміри комода

  При проектуванні дизайну часто використовуються предмети меблів з параметрами, що відрізняються від типових.

  Для класично оформлені спалень іноді набувають високі комоди – від 130 див. Розмістивши на них лампу, можна отримати розсіяне м’яке світло, що створює додатковий затишок.

  Просторі приміщення можуть підштовхнути до придбання індивідуально виконаного рішення шириною близько 2 метрів і більше.

  Важливо! Максимальну глибину ящиків в будь-якому випадку рекомендується вибирати не більше 60 см, інакше можна зіткнутися з проблемами при висуванні.

  Як варіант, при бажанні можна придбати комод з обертовими або ліфтовими ящиками, а також відкидними полицями – в такому разі можна буде досягти максимального використання внутрішнього простору.

  Яких габаритів поставити комод в спальню

  Основною директивою вибору служать габарити самої кімнати. При вимірі варто врахувати всі нюанси, наприклад, розташування і товщину плінтуса. Подумайте також про те:

 • Як ви будете висувати ящики? Якщо місця небагато, можливо, варто розглянути іншу конструкцію.
 • Високі і вузькі речі зорово збільшать приміщення з низькими стелями, низькі і витягнуті – створять домінанту загального простору.
 • Якщо планується використовувати комод, як трюмо з дзеркалом або в якості тумби під телевізор, краще вибирати висоту від 120 см, щоб погляд з легкістю міг окинути знаходяться на стільниці предмети. Те ж стосується і придбання «вітрини».
 • Якщо спальня дитяча, то висота купується меблів повинні бути під стати власнику виходячи з його віку і зростання: щоб він дотягувався до будь-якого скриньки без праці.
 • Якщо в перспективі хочеться використовувати нове придбання, як пеленальний стіл, секретер (тобто, робоче місце) або прасувальну дошку, необхідно врахувати збільшення його габаритів в розкладеному стані.
 • Мобільний комод – відмінне рішення, якщо ви ще не вирішили до кінця з плануванням спальні, і будете робити перестановку меблів.
 • При виборі не забудьте про просторі, займаному фурнітурою. При бажанні можна вибрати настінну модель (не має ніжок), щоб заощадити на просторі при розміщенні, або модель з регульованою висотою ніжок (особливо корисно, якщо в кімнаті є перепад рівнів підлоги). Користуються популярністю і комоди, чиї скриньки відкриваються після натискання на фасад.
 • Зверніть увагу на розміри кожного ящика і наявність в ньому перегородок – останні сильно полегшать життя при сортування предметів у довгих ящиках. Також популярні комоди, мають кілька маленьких однорівневих ящиків при загальній великій довжині.
 • Крім габаритів, прийміть до уваги невеликі хитрощі: біла меблі підходить всюди.
 • Важливо! Для дітей варто придбати стійке (а значить, не дуже високий і вузький) комод в цілях безпеки. Пам’ятайте, що при висунутих верхніх ящиках, в яких знаходяться важкі предмети, зміщується центр ваги, і навіть найстійкіша меблі може припинити бути такою.

  Уявивши собі, як ви будете використовувати щодня комод, ви зможете прийти в магазин і вибрати саме той варіант, який буде служити в майбутньому довго і надійно!