Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

Підбираючи кухонний стіл необхідно орієнтуватися на дизайн, матеріал і колір виробу, а одним з найважливіших пунктів вибору є — висота кухонного столу. Досить велику частину свого життя людина проводить на кухні за столом. Це приготування обіду, сніданку або вечері просто посиденьки з друзями. Важливо підібрати гарну конструкцію, щоб вона була максимально зручною.

Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

Розміри кухонного столу

Зміст статті

 • Розміри кухонного столу
  • Оптимальна форма столу для кухні
 • Яка залежність важливіше інших?
 • Функціональність стільниць
 • Як підібрати оптимальний розмір
  • Розрахунок параметрів
 • Моделі з регульованою висотою
 • Наслідки неправильного вибору

Розмір — це досить важливий критерій вибору кухонних столів. Щоб розрахувати оптимальний варіант, необхідно застосувати таке правило: для кожної людини, яка сидить за обіднім столом, необхідно виділити поверхню розміром мінімум 60 на 40 см. По центру повинно залишатися не менше 20 см вільного місця, яке призначене для розташування різних предметів, використовуваних при сервіровці. Виходить, що мінімальна ширина повинна бути 80-85 см, а от довжина повинна визначатися на підставі кількості людей, які обідають, також довжина повинна визначатися на підставі кількості людей, які обідають, потрібно враховувати і розміри кухні.

Оптимальна форма столу для кухні

Стандартною формою вважається прямокутник. Саме такі столи найбільш зручні:

 • Вони займають мало місця.
 • Їх можна розташувати біля стіни або в кутку.
 • Конструкція з стільниці розміром 80 на 120 см підійде для сім’ї з чотирьох осіб.

Також виробники пропонують і інші форми стільниць, серед яких:

 • Кругла.
 • Овальна.
 • Квадратна.
 • В залежності від площі вашої кухні ви зможете вибрати один з перерахованих варіантів. Цілком зрозуміло, що круглі і овальні моделі виглядають дуже красиво і ефектно, але їх можна використовувати тільки у великих кімнатах, так як їх не можна поставити біля стіни, вони займають багато простору.

  З квадратними і прямокутними все досить простіше, саме вони і є найбільш часто використовуваними моделями завдяки своїй практичності.

  Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

  Яка залежність важливіше інших?

  Залежно від вашого зростання необхідно вибирати і розміри столу. Отже, чим вище ваш зріст, тим вище повинна бути поверхня обідньої або робочої зони. Точно так само і в протилежному варіанті, ніж ви нижче, тим нижче необхідно вибирати і конструкцію. Мова йде про відступ від стандартного параметра висоти. Параметри росту людини є одним із основних факторів визначення розмірів меблів.

  Для підбору вироби в сім’ю з кількох людей, необхідно орієнтуватися на середній зріст дорослих членів сім’ї. Пам’ятайте, що, якщо стіл буде занадто високий або, навпаки, занадто низький, ним буде вкрай незручно користуватися, а при приготуванні обіду у вас може боліти спина.

  Функціональність стільниць

  Залежно від того які функції покладені на стільницю буде визначатися і параметр висоти. Цілі та функції можуть бути наступними:

  • Обідні. Вони використовуються для сервірування і прийому їжі.
  • Робочі. Вони призначені для приготування їжі.
  • Комплектовані мийкою, призначені для миття посуду.
  • Дизайнерські, мають суто декоративне призначення.

  В залежності від призначення стільниці будуть визначатися і умови її комфортного використання. Для обідніх важливо, щоб було зручно членам сім’ї в сидячому положенні, а для робочих важливо, щоб господині було зручно за ними працювати стоячи. Тільки дизайнерські повинні нести красу.

  Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

  Як підібрати оптимальний розмір

  Визначити найбільш оптимальний параметр можна безпосередньо при придбанні столу в магазині. Достатньо просто сісти за нього, покласти руки на стільницю, спертися на них. Уявіть, що в такому положенні ви будете проводити багато часу, зручно вам?

  ДОВІДКА. Коли ви сидите за зручним столом, лікті не повинні звисати. Руки знаходяться в положенні під кутом 90° або трішки більше.

  Розрахунок параметрів

  Оптимальні параметри конструкцій можна розрахувати. Це робиться за такою формулою

  H = R х һср / Rср,

  R — це ваш зріст. Якщо у вашій родині кілька дорослих людей, можна взяти середній параметр, щоб вибрати найбільш зручну конструкцію для всіх.

  һср – середня стандартна висота, цей параметр зазвичай приймають 75 см;

  Rср – це також показник зростання людини, але тільки середній за світовими стандартами. Цей параметр приймають рівним 165 с.

  Проведемо розрахунок оптимальної висоти столу для сім’ї з трьох осіб з зростом 168 см, 174 см, 180 см

  Н = ((168+174+180)/3) х 75 / 165 = 79 див.

  Більш простий варіант розрахунку розділіть свій ріст навпіл.

  Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

  Моделі з регульованою висотою

  З звичайними моделями столів все зрозуміло, вони є у кожного в будинку. Варто розглянути сучасні варіанти конструкцій. Це механічні варіанти або моделі трансформери. В яких користувач має можливість виконувати регулювання висоти.

  ДОВІДКА. Якщо ваша квартира має досить компактну площа, модель трансформер стане ідеальним рішенням для організації простору. У вас завжди в будинку буде невеликий кавовий столик, також дитині буде де займатися, а при необхідності ви зможете його розкласти і у вас з’явитися повноцінний обідній стіл.

  Трансформація можлива завдяки використанню X-подібної опорної конструкції або ж це можуть бути висувні або електронні механізми. Не складе труднощів знайти трансформуються журнальні столики. У першому варіант — це звичайний невисокий столик, а в другому, в розкладеному стані — це повноцінний обідній стіл.

  Серед позитивних характеристик таких варіантів варто виділити:

 • Комфортність експлуатації. Він буде зручний як для дорослих, так і для дітей.
 • Компактність і можливість економії простору.
 • Практичність, допускається експлуатація в різних зонах.
 • З недоліків можна виділити досить високу вартість, а також невисоку максимальне навантаження.

  Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір

  Наслідки неправильного вибору

  Варто розуміти, що, якщо ви зробите неправильний вибір висоти столу, це призведе до того, що ви будете відчувати дискомфорт при його використанні. Ви будете швидко втомлюватися, м’язи будуть перебувати в напрузі.

  При приготуванні їжі, а в чесності нарізуванні продуктів, задіює приблизно 40 м’язів, а якщо ви будете це робити в незручному для вас положенні, коли стільниця занадто висока, навантаження на м’язи зростає на 50%. В іншому разі коли стільниця, навпаки, низька, підвищується кількість задіяних у роботі м’язів, а це призведе до того, що ви дуже швидко втомитеся.

  ВАЖЛИВО. Правильний підбір висоти кухонного столу стане запорукою його комфортного використання. Ви уникнете ймовірності швидкої стомлюваності і болів в спині. Обов’язково орієнтуйтеся на свій ріст при виборі цієї меблів.

  Висота кухонного столу: розміри кухонних столів, функціональність стільниць, як підібрати оптимальний розмір