Така конструкція, як лава вважається максимально зручною та доступною. Її можна придбати за невисокою ціною або ж без різних труднощів змайструвати самостійно. Проте як у першому, так і в другому випадку потрібно знати ідеальні параметри, щоб вона забезпечувала вам комфорт. В дганною статті розберемося, які основні принципи допомагають встановити стандарти і як враховувати їх при конструюванні.

Необхідні розміри лавки для комфортного сидіння

Зміст статті

 • Необхідні розміри лавки для комфортного сидіння
  • Висота лавки
 • На скільки посадочних місць розрахована лавка
  • Стандартні розміри конструкції

Почнемо, мабуть, з визначення глибини. В цьому аспекті важливо забезпечити невеликий просвіт, який буде утворюватися з відстані між кордоном лави і частиною ніг сидячого на ній людини. Для цього рекомендується дотримуватися мірками рівним близько 400 міліметрів (+-25). Для досягнення ідеальної ширини бажано керуватися своїми уподобаннями. Проте найчастіше використовують габарити 410-510 мм. Крім цього, можна скористатися своєю фантазією і зробити, наприклад, звуження до задньої сторони. Це дозволить користувачам вільно розставити не тільки ноги, але і лікті. Якщо ж у застосуванні існує м’які меблі-подушка — то можливий у побудові споруди невеликий нахил. Його значення має дорівнювати від 5 до 8 градусів.

Висота лавки

Що стосується названого параметра, так це взаємозв’язок між її знаходженням і умовою комфортного сидіння людей. Для початку розглянемо другий пункт: для виграшною пози необхідно, щоб коліна людини знаходилися під кутом від 90 до 100 градусів. Причому його ступні повинні бути в упорі до поверхні. Для цього лавку треба розмістити так, щоб відстань від підлоги до виробу становило приблизно 405-455 міліметрів. Якщо ж споруда використовується з набивки матеріалом, наприклад, подушкою, слід враховувати додаткову зручність. У такій ситуації, визначаючи висоту, потрібно звернути увагу на товщину, а саме — у стислому вигляді. Даний показник варто відняти із загальної височини.

На скільки посадочних місць розрахована лавка

Безумовно, на кількість безпосередньо впливає довжина виробу. Цей фактор може бути розтягується від 0,6 до 3 метрів. Розглянемо кожен можливий варіант:

УВАГА! Варто звернути увагу на те, що існує залежність від комплектації людей. У прикладах враховується середньостатистичний тип.

 • Мінімальний показник — 0,6 м. Як вже зрозуміло, така різновид розрахована на одну людину.
 • 1,2 м. Комплект оснащений двома опорами по бічних сторонах. На нього помістяться дві персони в компактному стані.
 • Довжина з показниками в півтора метра досить близько схожий з попереднім пунктом. Але є одна відмінність полягає в тому, що тут поміщаються люди з невеликим розмахом. Тобто залишається додаткове місце.
 • 1,8 м. Також є опори в кількості двох. Але вже призначено для трьох місць. Такі конструкції зазвичай використовують у громадських місцях. Крім цього, популярність все більше знаходить серед користувачів дачних ділянок.
 • Величина два метри позначається як вільне розміщення трьох персон з середнім статурою. При цьому залишається простір для ручної поклажі або ж дитину. Якщо розглядати персоналій невеликий комплектації, то можна розмістити у кількості чотирьох. На відміну від попередніх, ця оснащена не лише бічними опорами, але й однією центральною. Для тих, хто не бажає її наявності, є можливість придбати і з її відсутністю. Однак у цьому випадку доведеться обійтися без підлокітників.
 • 2,5 м. Кількість посадочних місць — 4. Широко застосовується в людних місцях, де прохідність є вище норми.
 • Самий максимальний варіант — три метри. Як і вищенаведений пункт, використовується в ділянках з великою кількістю людей, зазвичай це популярно в парках чи скверах в центрі міста. Але в даному випадку розрахунок дозволяє забезпечити розміщення на 5 сидять.

Стандартні розміри конструкції

На закінчення позначимо оптимальні габарити, які користуються величезним попитом серед різних виробників.

 • Значення загальної висоти всього споруди рекомендується позначати від основи у проміжку половини метра.
 • Ширину слід визначати більше, ніж 0,5 м.
 • Що стосується спинки, так це показник, який становить 0,45 м.
 • Для забезпечення ідеального кута нахилу найкраще притримувати до 45 градусам.
 • Підлокітники бажано дотримуватись від поверхні сидіння на відстані 20 сантиметрів.
 • Ніжки. Якщо ви вирішите закопувати виріб в землю, то факт варто враховувати, так як це впливає на розмір ніжок. В такому випадку доведеться додати близько 70 см, щоб в результаті лава не вийшла занадто низька.