Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столуРозмір кухонного столу це основний параметр, що визначає рівень комфорту при приготуванні або прийому їжі. Якщо цей предмет меблів буде нижче, то людина мимоволі буде нахилятися до нього, через час це викликає больові відчуття в хребті з-за неправильного положення. У зворотному випадку, якщо меблі буде вище необхідного значення, у людини відбувається перенапруження плечових м’язів.

Стандартна висота стільниці

Зміст статті

  • Стандартна висота стільниці
  • Який ще висоти бувають кухонні столи
  • Як правильно вибрати і розрахувати висоту
  • Чому важливо правильно підібрати розмір

Стандартна висота вказана в ГОСТ 13025.3-85, з урахуванням цього регламенту розмір від підлоги до верхньої частини меблів зобов’язаний знаходитися в межах 700-790 мм, а до низу стільниці не менше 600 мм, Це потрібно для комфортного положення тіла: щоб коліна не стосувалися нижній частині столу. Середній розмір вважається 745-755 мм.

Важливо! З урахуванням зазначених стандартів відстань від стільця до верхньої частини стільниці повинна становити 310-350 мм

Необхідний розмір поверхні столу для зручної роботи, як правило, становить 850-900 міліметрів від підлоги. Цей показник розраховується з урахуванням розташування ліктя на стільниці, так як основну частину часу, руки розташовані саме в цьому положенні.Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Який ще висоти бувають кухонні столи

Крім традиційних варіантів облаштування стільниці, є ще і механічні модулі, що дозволяють регулювати розмір меблів. Як правило, у них встановлені Х-подібні ніжки, дають можливість відрегулювати цей показник чи вони оснащуються електронною або висувною системою.

В якості предмета цього меблевого виробу може виступати маленький письмовий столик, який після трансформації перетворюється в повноцінну меблі для приготування їжі на кухні.

До основних переваг цієї меблів відноситься:

  • практичність і можливість установки в різних зонах;
  • невеликі розміри і економія корисної площі завдяки трансформації;
  • комфортність – стільницю можна підлаштувати під дорослої людини, так і для дітей.

Увага! До мінусів регульованих за розміром обідніх столів відноситься їх досить дорога ціна, а також невисока максимальне навантаження. Ці кухонні вироби можуть витримувати приблизно 35-50 кг з урахуванням виду мебелв.

Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Як правильно вибрати і розрахувати висоту

Габарит столів повинен замірятися з урахуванням рівня підлоги до верху стільниці вироби, і може становити 720-785 міліметрів, а розмір табурета розраховується від підлоги до сидіння в межах 390-460 мм, оптимальною є 430 мм

Для розрахунку існує єдина формула: висота виробу повинна дорівнювати зростанню людини, помножена 74 і розділена на 170.

Число 740 мм є стандартом висоти, а 170 – це середньостатистичний зростання, який вказаний в сантиметрах.

Для визначення розміру стільця потрібно від отриманих даних відняти:

  • 35 см для людей з невеликим зростанням;
  • 41-44 см для людей середнього зросту (ці параметри наближені до 175 см);
  • 50 см для високих людей.Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Якщо люди середньостатистичного зростання, то формула розрахунку розмірів кухонного столу має такий вигляд: 175*74/170=76,17 див.

Розмір стільця для цих людей дорівнює: 76,17-42=34,17 див.

Але в реальності все набагато складніше, так як це розрахунки під певного людини під його конкретний розмір. А за столом буде знаходитися вся родина, при цьому кожен член різного зросту. Навіть з урахуванням декількох людей, що приймають їжу або займаються готуванням на кухні, вже необхідно розраховувати певні габарити столу, а після вираховувати висоту.

Наприклад, при зростанні однієї людини 165 см і зростанні другого 190 см виходить середній зростання на двох – 177,5 див. Для чого розмір розраховується наступним чином: 177,5*74/170=77,26 див.

Увага! Якщо в одному будинку проживає більше трьох людей, то будуть потрібні розрахунки середнього зросту всіх членів сім’ї (скласти загальні показники зростання кожної людини й поділити на загальну кількість людей), а після розрахувати висоту меблів за формулою, яка була зазначена вище.

Вибрати розмір стільців набагато простіше – більшість з предметів цієї кухонних меблів обладнані регульованими опорами. Також можна купити ортопедичні подушки, які укладаються на сидіння стільців і додають необхідну висоту в кожному певному випадку. Так, розмір стільців можна штучно підібрати під конкретну висоту стільниці.Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Чому важливо правильно підібрати розмір

Невірно вибраний по висоті стіл буде створювати відчуття постійної втоми, відчуття дискомфорту, і постійної напруги.

Під час приготування продуктів в організмі людини задіюється більше 45 м’язів. Якщо робоча частина кухонної стільниці знаходиться в приміщенні на рівні підлоги вище необхідних показників, то навантаження на м’язи під час роботи збільшується до 60%. Якщо розмір обіднього столу менше необхідного стандарту, то підвищується кількість м’язів, які включені в роботу, що супроводжує підвищеної стомлюваності людини.Висота обіднього столу: як розрахувати по зростанню потрібну висоту столу

Правильний вибір необхідного розміру робочих поверхонь дасть можливість не допустити появи проблем з хребтом і пов’язаних з цим різних захворювань. З урахуванням свого росту і знаючи правильну формулу для розрахунку, можна вибрати оптимально відповідну висоту моделі необхідної стільниці.

Тому, щоб не відчувати дискомфорт або незручність під час сидіння за прийомом їжі, необхідно уважно підходити до вибору висоти кухонних меблів.