Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.Правильно підібрана меблі забезпечує користувачам зручність і корисна для здоров’я. Якщо ж мова йде про столах, то прийняти при виборі правильне рішення, орієнтуючись на їх призначення і прийняті стандарти.

Які стандарти висоти письмового столу існують

Зміст статті

 • Які стандарти висоти письмового столу існують
 • Як правильно підібрати висоту столу
  • Кухонного
  • Письмової
  • Комп’ютерного
  • Обіднього
 • Як правильно підібрати письмовий стіл для дитини
 • Важливі чи інші параметри
 • Чим гарний регульований стіл
 • Наслідки неправильного вибору

Рекомендоване значення — 75 див. Орієнтуючись на ГОСТ, виробники випускають меблі висотою від 70 до 80 див. Теоретично, такий розбіг повинен був би задовольняти вимоги всіх користувачів, але це не так. Ті, кого природа обдарувала зріст 160 або 180 см за стандартним столом відчувають себе незатишно, тому що він або занадто високий або, навпаки, — надто низький.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

Окрема категорія, якої не підходять стандарти — діти. Обідній, письмовий або комп’ютерний — стіл їм потрібен раніше, ніж завершиться їх фізичний розвиток. Отже, у батьків залишається лише 2 варіанти — підганяти довжину ніжок стільця, або, що краще, потурбуватися придбанням меблів.

Як правильно підібрати висоту столу

В основу розрахунку стандарту покладено середньостатистичний зростання людини. При підборі меблів «під себе» також важливо враховувати цей параметр, тому що формула зручною висоти стільниці незмінна: зріст (см) * коефіцієнт. А ось сама змінна залежить від призначення.

Кухонного

Під цим видом столів мається на увазі вся робоча поверхня, що не зовсім правильно, але найбільш практично. Адже за істинно правильним і зручним різнорівневим варіантом доглядати було б на порядок складніше.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

Готову страву — результат безлічі підготовчих процесів, більшість з яких легше виконувати стоячи. Відповідно і висота кухонного столу повинна бути такою, щоб знаходиться за ним людина могла працювати з розслабленими плечима і рівною спиною. Підбираючи з готових кухонних поверхонь, оптимальна відстань від стільниці до підлоги легко визначити візуально: вона повинна перебувати на рівні нижче талії.

Але що ж робити, якщо члени однієї сім’ї мають велику різницю в зрості? Ні в якому разі не визначати середнє арифметичне, як рекомендується деякими «знавцями».

УВАГА! При виборі кухонного столу варто орієнтуватися на того, хто частіше готує — саме ця людина «яскравіше» все відчуває наслідки неправильного вибору.

Якщо потрібно визначити висоту кухонного столу в разі його виготовлення на замовлення, можна скористатися формулою: зростання*0,51. Округливши результат до цілого, вдасться отримати оптимальне відстань від підлоги до стільниці з урахуванням індивідуальних особливостей.

Письмової

У цього варіанту меблів дещо інші завдання: за ним покладається працювати сидячи. Передпліччя під час роботи повинні залишатися розслабленими, спина рівна, а плечі в природному положенні. Припустимо легкий нахил голови, але гомілку і стегно обов’язково повинні перебувати під прямим кутом, а ступня — щільно притиснутою до підлоги.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

УВАГА! При виборі таких меблів теж ні про яку усредненности не може бути й мови. Орієнтуватися варто на самого рослого члену родини. А іншим у комплект до столу просто докуповуються індивідуальні стільці і підставки під ноги.

Формула розрахунку оптимальної висоти письмового столу: зростання*0,46.

Комп’ютерного

Важливо розуміти, що це прямий спадкоємець письмового аналога. Вимоги до нього пред’являються ті ж.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

УВАГА! Друкуючи на клавіатурі важливо зберігати правильні поставу і положення рук. А відстань від очей до монітора легко відрегулювати, відсунувши його до протилежного краю стільниці.

Для більшої компактності із збереженням зручності для користувачів, комп’ютерні столи нерідко обладнують висувною поличкою під клавіатуру і підставкою під монітор. У такому разі:

 • поличка має бути оптимальною для збереження природного положення рук висоті;
 • до столу підбирається стілець зі зручними підлокітниками, які і будуть служити додатковою точкою опори для передпліч;
 • підставка повинна забезпечувати оптимальний кут огляду без необхідності сутулитися або відхилятися назад.

Загальна рекомендація по підбору оптимальної для всіх членів сім’ї висоти зберігається: орієнтир на самого рослого. Благо придбати підставку під ноги неважко, а якісне комп’ютерне крісло легко відрегулювати під потреби користувачів.

Обіднього

За такий меблями проводиться не надто багато часу, але це зовсім не означає, що підійде будь-який варіант. За обіднім столом родина збирається у повному складі, тому комфортно має бути всім одночасно. Занадто високий або низький стіл не дозволить зручно розташуватися і отримати максимум задоволення від кулінарних шедеврів. А всілякі підставки під ноги і стільці з регульованою висотою просто недоречні. Але це не означає, що правильний вибір зробити дуже важко.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

УВАГА! Розрахункове значення визначається за формулою: зростання*0,43. Правда, є одне уточнення: у цьому випадку варто орієнтуватися на усереднений зростання дорослих членів сім’ї.

Якщо тато, мама, бабуся і дідусь «виросли» до 175, 155, 180 та 160 см відповідно, то потрібно визначити середню величину:
(175+155+180+160)/4 = 167,5 див.
І вже її підставляють у формулу. І не біда, що батькові ноги доводиться злегка витягати, щоб зручно розміститися за столом біля обіднього це дозволено.

Як правильно підібрати письмовий стіл для дитини

Бажано, щоб робоча поверхня меблів для школяра була з нахилом, і причин тому декілька:

 • поліпшується огляд, що полегшує читання;
 • привчає до порядку, тому що розкидані по столу дрібниці мають властивість падати, якщо не розміщені у відведених для них місцях;
 • стимулює займати єдино правильне положення, оскільки сутулитися за таким столом незручно.

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

ДОВІДКА! Висота ближньої кромки вираховується за тією ж формулою, що і для «дорослого» варіанту: зростання*0,46. Але дитина швидко росте, тому варто купувати меблі з невеликим запасом «на виріст» або ж, що краще, з можливістю регулювання висоти і кута нахилу стільниці.

Останній варіант трохи дорожче нерегульованих. Але обійдеться дешевше 2-3 простих — а це мінімальне число замін дитячого робочого столу, якщо дбати про збереження постави підростаючого покоління.

Важливі чи інші параметри

Правильно підібрана висота не зробить зручною роботу за вузьким столом. І навпаки, широке полотно при невдалій висоті може виявитися цілком комфортним. Тому при виборі важливо приділити увагу таким параметрам:

 • ширина стільниці не менше 60 см для дитини і 80 для дорослих (більше — краще);
 • глибина — від 35 см для дитини, від 50 для дорослого (принцип той же);
 • простір для ніг — на глибину стільниці і мінімум 50 см в ширину.

Стосовно до різних видів меблів це виглядає так:

 • для кухонного столу беруться критерії глибини і ширини;
 • для письмового і комп’ютерного — всі три параметра;
 • для обіднього перша пара значень подвоюється, в результаті чого виходить необхідний мінімум.

Чим гарний регульований стіл

Головне достоїнство такої меблів — можливість підлаштовуватися під поточні потреби, виключаючи необхідність придбання декількох різногабаритних моделей. Регульовані варіанти відрізняються компактністю, що особливо корисно в умовах міських квартир. Єдиний мінус — вони не розраховані на серйозні навантаження. Їх межа — 45-50 кг

Висота письмового столу: стандарти, як правильно підібрати висоту столу, як вибрати стіл для школяра.

ДОВІДКА! Стіл може оснащуватися механічними або електронними механізмом трансформації. Часто виробник передбачає не тільки зміну рівня висоти, але і збільшення площі.

Наслідки неправильного вибору

Першим пунктом у списках критеріїв вказується зручність. Якщо стіл не відповідає цій вимозі, значить про повноцінну роботу за ним не може бути й мови. Неправильна постава насамперед перешкоджає нормальному кровообігу. Результат: застійні явища, набряклість, біль. А для дитини, чий організм щохвилини змінюється, неправильне положення за письмовим столом сприяє виникненню підвищеного ризику аномального розвитку м’язового корсету.