При самостійному будівництві лазні, необхідно враховувати деякі особливості. Одна з них — оптимальні параметри майбутньої конструкції. Вони залежать від призначень, від загального розміри лазні і її печі і від кількості осіб, які буду приймати участь в експлуатації. Все це користувач повинен попередньо позначити.

Типи банних полків

Зміст статті

 • Типи банних полків
 • Яка висота полиць в лазні
 • Яка ширина полиць в лазні
 • Конструкційні особливості

Існує кілька різновидів, а саме:

 • Ступінчасті. Зазвичай такі парилки забезпечують двома або трьома сходинками, на яких зручно розташуватися кожній людині.
 • Г-подібні. Сидіння розташовані в просторі у суміжних стін, і є сусідніх. На відміну від першого варіанта, в цьому є ймовірність створення одного ярусу.
 • Складні. Можуть бути у двох випадках: або нижня полиця рухома, або верхня відкидається.
 • Купе. Місця встановлюються один за іншим.

Яка висота полиць в лазні

Щоб вірно визначити значення, слід враховувати співвідношення росту людини, що користується пристроєм, і височина всього споруди. Незважаючи на те що стандартних параметрів не існує, все ж є рекомендовані для застосування в збірці. Вважається, що більш зручними є ярус з половиною метри вгору (+- 10 см). Якщо у вас занадто велика відстань від підлоги до стелі, то в рахунок можна взяти розмір полиці не більше двох метрів.

Важливо розуміти, що занадто низькі сидіння не буду комфортними для вас, тому менше 30 сантиметрів не радиться встановлювати. Крім цього, бажано розміщувати саму верхню полицю більше, ніж один метр від стелі.

Яка ширина полиць в лазні

Показник найчастіше варіюється від 30 сантиметрів до 60. У ситуації, якщо поверхневе сидіння призначене для лежання, варто вдатися до параметрів більше 60 – 90 см, це буде гарантувати максимально придатний проведення часу. В основному найкраще спиратися на сумарну величину площі. Якщо визначитися з вибором, спираючись на кількість осіб, які будуть паритися, то слід враховувати наступні рекомендації:

 • При бажанні створити одномісну лежачий полку, показник повинен бути орієнтовно від 1050 мм. При цьому слід створити щабель, якщо ви захочете на ній посидіти.
 • За умови використання на двох або трьох осіб. Бажано влаштувати конструкцію прямокутної форми. Тоді показник буде становити від 1300 мм. Цей варіант відмінно підходить для невеликих і досить компактних приміщень.
 • Від чотирьох і більше. Знову ж таки, якщо це маленька кімната, то підійде проміжок і 1400-1500 міліметрів. У разі коли ви віддаєте перевагу великі розміри, габарити, то слід взяти до уваги величину від 20 метрів.
 • Конструкційні особливості

  Для повного забезпечення виграшного банного приміщення слід врахувати той факт, що саме при відкритих полицях з нижнього боку буде відбуватися процес провітрювання. А щоб рідина не накопичувалася, бажано зробити невеликий нахил. Від уникнення різних пошкоджень потрібно ретельно перевіряти надійність кріплення виробів до стін.

  Крім цього, не намагайтеся зробити покриття за допомогою лаку, так як при підвищеній температурі будуть виділяти шкідливі властивості, а сам виріб втратить початкову форму. Стежте, що у спорудження не було різних кутів і гострих місць. Щоб запобігти гниттю, бажано відгороджувати підлогу від полиць підкладкою (краще вибирати гуму чи пластик).

  УВАГА! Важливим моментом є дотримання пожежної безпеки. Поверхню не можна формувати занадто близько до відкритого вогню або печі. А стіни, які стикаються з ними, повинні бути оброблені спеціальним негорючим речовиною і огороджені матеріалом для теплової ізоляції.