Висота стільця “Стандарт”: зі спинкою, моделей для офісу, кухні, дитини

Комфортабельність стільця визначається насамперед розмірами людського тіла, а вже потім дизайном і конструктивними особливостями. Як правило, при виборі, вирішальним фактором є не розмір виробу, а наскільки воно гармонійно поєднуватися з іншими предметами в інтер’єрі і відповідати стилю. Такий підхід абсолютно невірний. Якщо меблі непридатна для сидіння, то навіть самий дорогий стілець не позбавить від неприємних відчуттів.

Які розміри має стілець «Стандарт»

Зміст статті

 • Які розміри має стілець «Стандарт»
 • Висота стільця зі спинкою
 • Висота моделей для кухні, офісу, дитини

При виборі потрібно враховувати взаємозв’язок з іншими предметами меблів, щоб правильно визначити розміри. Кут нахилу спинки повинен бути 8-12°, інакше болів в спині і шиї не уникнути. При низько розташованій сидінні доведеться підігнути коліна, що призведе до оніміння ніг, оскільки кровообіг буде порушено.

Коли стілець по висоті не збалансований зі столом, працювати в такому положенні важко. З-за необхідності весь час нахилятися, можна заробити короткозорість. Тому при виготовленні меблів для сидіння користуються стандартними розмірами, розрахованими для середньостатистичної людини:

 • Сидіння розташовується на висоті від 40 до 45 см від підлоги.
 • Ширина сидіння 43 див.
 • Глибина — 40-45 см
 • Висота спинки від сидіння — 40-45 см, а від підлоги до її верхньої точки — 80-90 див.
 • Це приблизні параметри. Ширина сидіння і висота спинки можуть мінятися, так як ці розміри не роблять істотного впливу на зручність пози.

  Висота стільця зі спинкою

  Питання висоти стільця зі спинкою досить актуальний. Одній людині подобається, коли ноги відпочивають на підлозі, а іншому — навпаки, щоб вони піднімалися вище.

  Якщо меблі для сидіння незручна, то неправильне положення тіла озветься болем в спині і суглобах. В ідеалі стопи сидячої людини повинні упиратися в підлогу, а стегновий суглоб буде становити прямий кут з коліном.

  Коли стопа прилягає до поверхні підлоги не цілком, слід вибирати стілець нижче. При сильно завищених колінах вимагається більш висока модель.

  Якщо у членів сім’ї різний зріст, то можна вибрати варіант, коли висота сидіння регулюється.

  При купівлі єдиного комплекту краще всього орієнтуватися на члена сім’ї, що має більш високий зріст, тому як низькі стільці доставляють більше дискомфорту.

  Висота моделей для кухні, офісу, дитини

  Загальноприйнята висота вироби для обіднього столу становить 40-45 див. Причому проміжок між сидячими поруч людьми за обіднім столом становить не менше 500 мм, тоді як ніжки у прямокутного столу розташовуються на відстані 910 мм

  Офісний стілець повинен бути вище, у проміжку від 450 до 480 мм. Більш точно дізнатися параметри можна після проведення невеликого експерименту. Для цього потрібно сісти так, щоб спина повністю стикалася з рівною поверхнею, а між стегном і гомілкою повинен бути прямий кут.

  Тепер залишається виміряти відстань від п’ятої точки до підлоги. Це і буде ідеальна висота моделі для роботи. Кухонний стілець обирають на 5 см нижче.

  При виборі стільця для дитини, багато батьків віддають перевагу моделям, які регулюються по висоті. Тоді у міру зростання малюка відпадає необхідність в частому оновленні меблів. Але стандарти висоти для дитячих стільців все ж існують:

  • При зростанні від 93 до 116 см висота столу становить 46 см, а стільці — 26 см;
  • Для зростання в 120 см ці значення 53 і 31 відповідно;
  • 140 см — 59 і 35;
  • 150 см — 64 і 38;
  • 170 см — 71 і 43;
  • 180 см — 76 і 46.

  Крім висоти має значення і ширина сидіння. Оптимальне значення цього параметра — 500 мм. Такий варіант підійде людині з будь-якою комплекцією. Глибина не повинна бути більше 450 мм, інакше при спробі мережа глибше краю сидіння вріжуться в шкіру під колінами.

  При покупці не покладайтеся на інтуїцію, не витрачайте даремно гроші і час. Краще відразу вибирати варіант в залежності від розмірних характеристик.