Висота столу для дитини по зростанню таблиця: нормативи висоти, інші параметри.

Висота столу для дитини по зростанню таблиця: нормативи висоти, інші параметри.Більшість батьків цікавить питання правильного вибору письмового столу дитині, яка тільки що пішов у школу. І це цілком зрозуміло. Адже кожен дорослий не з чуток знає, наскільки це важливо. Погано підібрана висота письмового столу може негативно позначитися на здоров’ї. Проблеми із зором, неправильна постава і додаткове навантаження на внутрішні органи ще незміцнілого організму – відносяться до наслідків поганого вибору меблів для навчання. До всього іншого, незручне місце може призвести до неуважності і поганої успішності дитини.

Нормативи висоти столу для дитини

Зміст статті

 • Нормативи висоти столу для дитини
 • Як підібрати висоту столу для дитини по зростанню: таблиця
 • Які ще потрібно враховувати параметри
 • Як змінити висоту письмового столу

Важливо знати, що будь-який стіл для занять не підійде. Необхідно підібрати такий, сидячи за яким у дитини буде зберігатися правильна постава. Щоб допомогти батькам впоратися з цим завданням існує набір правил. Вони допоможуть визначити розміри меблів для навчання. Основні нормативи при підготовці робочого місця:

 • Пропорції висоти стільця і столу повинні бути в межах від 2 до 3. Тобто при стільці 50 см, стіл повинен бути 75 см заввишки. Відхилення від цієї норми повинні бути мінімальними.
 • При зростанні 100-115 сантиметрів, висота стільця повинна бути в межах 32-35 див. Висота стола в цьому випадку – 50-53 сантиметри.
 • При правильному підборі стільця ноги учня повинні діставати підлоги. Коліна зігнуті під прямим кутом.
 • Лікті дитини розташовані рівно на поверхні столу, сама стільниця розташована врівень з діафрагмою.
 • Відстань від колін до стільниці становить 10-15 сантиметрів.
 • Висота столу для дитини по зростанню таблиця: нормативи висоти, інші параметри.

  Важливими показниками також є глибина стільця і столу. Сидіння не повинно бути занадто довгим. Коли учень упирається в спинку, переконайтеся, що воно не тисне в підколінні чашечки. Стільниця, навпаки, не повинна бути короткою. На ній без проблем повинні вміститися всі навчальні приналежності.

  Як підібрати висоту столу для дитини по зростанню: таблиця

  Уникнути проблем зі здоров’ям дитини в майбутньому – завдання першорядної важливості. Для цього слід підібрати йому правильну меблі. Щоб батькам простіше було визначитися, існує спеціальна таблиця, в якій показані необхідні розміри меблів, залежно від росту.

  Висота столу для дитини по зростанню таблиця: нормативи висоти, інші параметри.

   

  Інформація, дана в таблиці допоможе з вибором молодим батькам. Але не варто покладатися лише на неї. Гарною ідеєю при купівлі меблів для навчання буде взяти з собою дитину в магазин, посадити його за стіл, і переконається, що йому досить комфортно.

  Які ще потрібно враховувати параметри

  Для того щоб навчання проходило максимально комфортно, потрібно звернути увагу і на інші параметри. Не тільки висота меблів визначає якість роботи за нею. Також важливо не залишити без уваги наступне:

 • Нахил. Розташована під невеликим кутом стільниця зменшить навантаження на очі. Писати в такому випадку теж буде трохи зручніше – знизиться напруження рук.
 • Безпека. Слід звернути увагу на наявність гострих кутів, щоб виключити можливість ударів.
 • Колір і дизайн. Не варто купувати стіл занадто яскравих відтінків або незвичайної форми. Це буде відволікати учня від занять.
 • Матеріал. Краще не купувати для занять меблі з дорогих матеріалів. Діти швидко запачкают її чорнилом і фарбами. До пластиковим виробам варто придивитися. Деякі види цього матеріалу токсичні і виділяють неприємний запах.
 • Висота столу для дитини по зростанню таблиця: нормативи висоти, інші параметри.

  Також при покупці зверніть увагу на наявність різних скриньок і поличок. Місце для книжок, зошитів та інших навчальних приладдя ніколи не буде зайвим.

  Як змінити висоту письмового столу

  Якщо трапилося так, що меблі для навчання виявилася занадто низькою або високою, наприклад, помилилися при купівлі чи просто дитина підросла – необхідно це виправити.

  ВАЖЛИВО! Не варто ризикувати поставою дитини. Адже розвинувся сколіоз — це не тільки неприваблива зовнішність, це ще й тиск на внутрішні органи, погіршення їх роботи.

  Якщо меблі виявилася занадто високою, існує два способи вирішення цієї проблеми:

 • Зрізати ніжки. Не самий витончений вихід. Пізніше, коли малюк підросте, доведеться задуматися, як прилаштувати їх назад.
 • Спорудити підставку для стільця. Її можна збити з дощок і обшити тканиною. Таке рішення стане чудовим доповненням до інтер’єру дитячої кімнати.
 • У випадку якщо він виявився занадто низьким, допоможе все та ж підставка, тільки в цей раз знадобиться більше – для самого столу. Інше рішення – замінити ніжки, якщо модель це дозволяє.

  При купівлі меблів для навчання, кращим рішенням буде придивитися до моделей з можливістю регулювання висоти. Це позбавить вас від проблем і необхідності заміни столу і стільця в майбутньому.