Ванна кімната без рушникосушки виглядає неповноцінною. Наявність побутового приладу дозволяє не тільки просушити рушник або білизна, але і підтримувати необхідний мікроклімат. Функція обігріву приміщення в зимовий період і усунення надлишку вологи влітку покладається на цей звичний для погляду предмет.

Загальні правила монтажу рушникосушки

Зміст статті

 • Загальні правила монтажу рушникосушки
 • На якій висоті вішати рушникосушка у ванні

Рідко доводиться стикатися з питанням необхідної висоти монтажу побутових нагрівальних приладів. Але, при заміні побутової техніки або проведенні ремонтних робіт і встановлення нової сантехніки, мимоволі замислюєшся про стандартах і нормах монтажу.

Спочатку розберемося з тим, які бувають види і типи побутового обладнання для рушників. За методом роботи, відрізняють:

 • водяні;
 • електричні;
 • об’єднані.

За зовнішніми ознаками:

 • М-образні (звичайні змійовики);
 • у вигляді букви S;
 • подібні драбинках;
 • П-образні.

Специфіка розташування підключаються мереж, кріплення до стіни та методика підключення, змушують індивідуально підходити до питання встановлення полотенцесушителей різної конструкції. При цьому монтаж сантехнічного приладу повинен відповідати загальноприйнятим правилам.

Важливо те, що обладнання підключають до гарячого водопостачання або опалення саме так, як це передбачено забудовником. Якщо сантехнічний прилад розташований паралельно стояку ГВП, значить таким методом, повинен бути проведений монтаж.

ВАЖЛИВО! Ні в якому разі не переробляти систему підключення під пряме включення, особливо з встановленням запірної арматури. Такий спосіб грубо порушує правила експлуатації будинкових мереж і може привести до непередбачених обставин!

При підключенні до системи опалення багатоквартирних будинків, не можна змінювати конструктивні особливості мережі, до якої здійснюється приєднання сантехнічного приладу.

Загальноприйнятим фактором при підключенні є збереження методу монтажу. Воно виконується такими способами:

 • нижнім (горизонтальним);
 • вертикальним (прямим);
 • діагональним.

Лише проведення ремонтних робіт з заміною внутрішньої розводки мереж і відсутність оздоблювального покриття на стінах, дозволять змінити метод підключення. Збереження міжосьової відстані між трубами підключення має велику значущість.

УВАГА! Невелика коригування розміру між осями, можлива при наявності достатньої відстані для монтажу декількох поворотних кутів, від інженерної мережі до сантехнічного приладу.

Бажання замінити звичний змійовик М-подібної форми – на сучасну драбинку зажадає серйозних переробок з заміною труб і зовнішньої обробки. Багато споживачі не доходять до глобальних реконструкцій і залишають переробку вертикальної підводки – в нижню, доступною для візуального сприйняття. Це негативно позначається на інтер’єрі приміщення, але робить доступною бажану сантехнічну модель.

Загальноприйнятими при підключенні є розміри з’єднувальних різьб. Виробники зазвичай обладнують сантехнічні прилади внутрішньої дюймової різьбленням 1/2“, хоча бувають і винятки.

Розмір рушникосушки вибирають залежно від площі ванної. Чим більше приміщення, тим крупніше прилад для сушки рушників. Фіксація на стіні виробляється завдяки кільком підтримує кронштейнів, які кріплять, використовуючи швидкий монтаж або подібні дюбеля з саморізами.

ВАЖЛИВО! Перед проведенням монтажу приладу для сушіння рушників у багатоквартирному будинку, необхідно узгодити час проведення робіт з обслуговуючим Жеком. При необхідності, написати письмову заяву для тимчасового відключення необхідної інженерної мережі! Винятком є наявність кранів перекриття подачі і обратки, відсікають вентилями без створення перешкод у роботі основної магістралі.

При заміні старого приладу – на новий, демонтаж виконують дуже акуратно, щоб не пошкодити різьблення підключаються труб.

На якій висоті вішати рушникосушка у ванні

Одним із загальноприйнятих правил установки вважається монтаж приладу над пральною машинкою. А якщо вона має вертикальне завантаження, сушарка для рушників не повинна перешкоджати відкриттю верхніх дверцят для завантаження і вивантаження білизни. Такі вимоги важко віднести до правил – це швидше рекомендації по збереженню простору у звичних ванних кімнатах маленького розміру.

У відповідності з Будівельними Нормами і Правилами (Снип), встановлення внутрішніх санітарно-технічних приладів здійснюється на висоті мінімум 120 см, якщо вони П-образної (U-образної форми. Для устаткування М-подібної конфігурації, цей мінімально допустимий показник становить 90 див.

Правилами передбачено бажане відступ від дверних коробок і навісний меблів не менше 60 см, але, фактично, цим положенням часто доводиться нехтувати. Це обумовлено малими розмірами приміщень. Висота верхньої частини рушникосушки, у відповідності з нормами не повинна перевищувати 170 див. Цей показник також не завжди вдається витримати, особливо при використанні приладів сходового типу.

Після ознайомлення зі стандартними вимогами, кожен користувач задасться питанням про можливість порушення цих норм з суб’єктивних причин. Відповідь дуже проста: висота установки сантехнічного приладу повинна відповідати оснащеними ванної кімнати підключення інженерних мереж, не перешкоджати користуванню іншим обладнанням і бути зручною при використанні для сушки рушників і білизни.

Ще один фактор, який впливає на висоту – це відповідність інтер’єру ванної. Особливо важливо, при проведенні ремонту з заміною внутрішньої обробки, поєднувати висоту установки рушникосушки з яскраво вираженими лініями декору, а також з іншими сантехнічними приладами.

Ознайомившись з вищевикладеним матеріалом, кожен може сміливо визначити місце і необхідну висоту сантехнічного обладнання.