Висота журнального столика – якими повинні бути оптимальні розміри журнального столика

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаОдним з багатофункціональних предметів в інтер’єрі будь-якої вітальні є правильно підібраний журнальний столик. На його поверхні зручно обідати, малювати, працювати, а також зберігати різні корисні речі. Від вибору його висоти залежить не тільки його подальше використання, але і загальний образ кімнати.

Опис журнальних столиків

Зміст статті

 • Опис журнальних столиків
 • Переваги та функції
 • Стандартні розміри журнальних столиків
  • Висота
  • Ширина
  • Довжина
 • Як вибрати оптимальну висоту?
 • Двоярусні столики або столики з ящиками?

Виробники пропонують велику різноманітність журнальних столиків. Вони відрізняються різними габаритами, формою, конструкцією і загальним дизайнерським рішенням. Тому перед покупкою слід уважно вивчити різновиди цих виробів і вибрати для себе найбільш підходящий варіант.

УВАГА! У традиційному розумінні журнальний столик являє собою виріб, за яким комфортно сидіти на пуфі. При цьому сидіння від підлоги повинне бути розташоване на висоті не більше 42 см — такий стандарт.

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаВиділяють наступні види журнальних столиків:

 • Сервірувальний. Цей вид виробів має знімну стільницю, на яку можна поставити їжу прямо на кухні, а потім принести її в кімнату. Це своєрідний піднос великого розміру.
 • Трансформер. Залежно від ситуації можна розібрати до відповідних розмірів по ширині і висоті.
 • Додатковий. Цей тип виробу передбачає наявність коліщаток і застосовується як допоміжний елемент для обслуговування великого обіду. На ньому зручно перевозити їжу з кухні в обідній зал.
 • Декоративний. Цей вид в першу чергу виконує певну дизайнерську завдання, будучи одним з ключових елементів інтер’єру.

Переваги та функції

Незаперечною перевагою журнальних столиків від інших подібних меблів є його багатофункціональність. За таким столиком можна робити абсолютно різні справи. Наприклад, можна провести романтичну вечерю, просто перекусити, працювати за комп’ютером, писати, малювати, а також зберігати на ньому книжки, фотографії, цікаві сувеніри, пульт від телевізора і багато іншого. Тому для багатьох людей наявність такої меблів у вітальні просто необхідно.

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаТакож він відрізняється від інших предметів інтер’єру особливою маневреністю і при бажанні може бути переставлений в інше місце. Журнальний столик повинен гармонійно поєднуватися з загальним дизайнерським рішенням кімнати, а нерідко саме він стає її основною родзинкою. Особливою популярністю користуються вироби-трансформери, які мають складні конструкційні рішення. Таку меблі в звичайний час можна використовувати для зберігання речей, а у разі потреби легко перетворити на повноцінне робоче місце і переїхати в іншу кімнату.

Стандартні розміри журнальних столиків

Ширина і довжина таких виробів варіюється в дуже широкому діапазоні і визначається формою і функціональними особливостями моделей.

Висота

Головною характеристикою при виборі цього предмета інтер’єру є висота. Однак згідно ГОСТу висота опорного виробу вибирається з урахуванням планованого навантаження і особливих обмежень з цього приводу не існує. Відомий конструктор Ле Корбюзьє вважає, що стандартна висота для такого виробу має становити від 40 до 50 см. Якщо висота конструкції більше 70 див., то його вже можна зарахувати до категорії обідніх, т. к. за ним вже можна сидіти на стільцях і кріслах. За журнальним столом зручно розташуватися на невеликому пуфі або кріслі. Однак, в більшості випадків це правило не застосовується.

ДОВІДКА! Є зовсім невисокі моделі журнальних столиків близько 10-15 см, а є й такі, які легко трансформуються в повноцінні обідні столи.

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаШирина

Серед безлічі представлених на ринку моделей зустрічаються як вироби великих розмірів по ширині і довжині, так і зовсім маленькі, на яких поміститься тільки чашка кави. Традиційно вважалося, що ширина поверхні визначає і висоту виробу. Ще зовсім недавно широку поверхню застосовували тільки для низьких моделей. Відповідно, чим вище ніжки меблів, тим вужчим має бути стільниця.

Довжина

Усереднені параметри стільниці у формі прямокутника складають 120х60 див. Але ці параметри не фіксовані. Найбільш практичною вважається квадратна форма 80х80 див. Круглі столики можуть бути як невеликих розмірів, до 30 див діаметр, так і великими, до 120 див.

Як вибрати оптимальну висоту?

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаОсновним критерієм при виборі параметрів майбутньої меблів є габарити приміщення, де вона буде стояти. Так, занадто високий і широкий столик не впишеться в маленький простір і внесе дисонанс в інтер’єр. У великій кімнаті маленька річ може стати непомітною. Є кілька порад по вибору підходящої висоти вироби:

 • На думку більшості сучасних дизайнерів, столик по відношенню до дивана не повинен перевищувати його сидіння. Таким чином, він може бути тільки нижче дивана.
 • Якщо слідувати ГОСТам, то при виборі потрібно заздалегідь знати для чого він буде використовуватися і визначити максимальне навантаження на нього.
 • Конструктор Ле Корбюзьє радить звертати увагу на зручність користування столиком, сидячи в кріслі.
 • Параметри виробу повинні бути пропорційними. Тобто чим менше поверхню стільниці, тим вище ніжки вироби і навпаки.

ВАЖЛИВО! Оптимальним рішенням буде поєднати при виборі меблів всі перераховані вище підходи.

Якщо в планах класти на поверхню тільки журнали, книги і пульт від телевізора, то його висота може становити навіть менше 40 см. Якщо ж на нього планується зрідка накривати вечерю, то зручніше взяти більш високий столик, близько 50-60 см. Висота прикроватного столика може становити від 70 до 80 див.

Двоярусні столики або столики з ящиками?

Вибір відповідного журнального столика залежить від його майбутнього використання та особистих уподобань господаря. Двоярусна модель являє собою можливість зберігати в нижньому відсіку різні речі. Їх видно і можна дістати в будь-який момент. Така модель відрізняється більшою елегантністю і легкістю конструкції порівняно зі столиком з ящиками.

Висота журнального столика  якими повинні бути оптимальні розміри журнального столикаЗвичайно, наявність ящиків більш зручно, якщо потрібно приховати деякі предмети від сторонніх очей. Є типи моделей, ящики яких можна закрити на ключ. Це дуже зручно, якщо в сім’ї є маленькі діти. Таким чином, всі необхідні речі буду одночасно як під рукою, так і приховані. Конструкція з ящиками може виглядати більш утяжеленно.

Журнальний столик завжди побут важливою і центральною частиною вітальні кімнати. Від правильного вибору висоти залежить подальше його застосування і чи буде він в повній мірі виконувати свої функції. Сподіваємося, що ця стаття виявиться корисною і допоможе вибрати найбільш оптимальний по висоті варіант.