Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

Майбутні мами починають піклуватися про здоров’я своєї дитини ще задовго до його народження. Вони приймають спеціальні вітаміни ще до вагітності, щоб оздоровити свій організм. Під час носіння дитини важливо також правильно харчуватися, дотримуватися денний режим, щоб народився здоровенький, повноцінний і розвинений малюк.

З народженням дитини з’являються нові турботи, які тепер як у мами, так і у тата забирають більшу частину часу. За доглядом за дитиною мамі потрібно також посилено займатися своїм здоров’ям. Адже дитинка виходить всі необхідні вітаміни і компоненти з грудним молоком своєї мами. І, грубо кажучи, він — це те, що їсть його матуся.

Прийом спеціальних вітамін під час грудного вигодовування так само важливий не тільки для дитини, але і для мами. Адже в період лактації організм жінки, що годує, потрібно регулярно поповнювати мікроелементами, жирами, вітамінами та вуглеводами. Адже молодому організму потрібно час і ресурси для відновлення і повноцінного годування свого малюка.

Що їсти після пологів?

Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

Безумовно, кожній людині потрібно харчуватися правильними і здоровими продуктами. В період годування грудьми це особливо важливо. Тому матусі потрібно вживати в їжу натуральні з’єднання, адже вони чудово засвоюються організмом і не мають токсичну дію. Будь-який комплекс вітамін можна замінити натуральними свіжими фруктами і овочами, вирощеними на грядках і на деревах. До них можна віднести:

 • морква;
 • хурму;
 • яблуко;
 • шпинат;
 • виноград;
 • банан;
 • зелень;
 • капусту;
 • гранат;
 • персик та інші.

Які продукти краще вживати, кожна мама повинна прийняти індивідуальне рішення. Адже з’ївши який-небудь овочі чи фрукт, це може негативно відбитися на малюка. Тому за цим треба уважно стежити.

Вище перерахований список можна продовжувати до нескінченності. Але вживання якийсь з перерахованих позицій обов’язкова в раціоні кожної людини, не кажучи вже про молодої матері. Адже в цих продуктах містяться не тільки важливі вітаміни, але клітковина, мікроелементи і мінерали.

Медики радять з’їдати кілька разів в тиждень бобові продукти. Адже у них великий вміст цинку, магнію, селену і міді. Ці елементи відіграють значну роль для імунної, нервової і ендокринної систем.

Що ще слід їсти в період лактації?

Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

Молода мама в обов’язковому порядку повинна їсти м’ясо. Адже воно — це джерело білка. Але під час годування груддю не варто вживати смажене і жирне.

Відмінним варіантом для матусі стане приготована на пару нежирна яловичина або птах. Виключіть свинину. Так як вона важка на шлунок. Дозволяється в період лактації вживати рибу в невеликих кількостях.

Годуючій мамі необхідно включити в свій раціон різноманітні грубі каші. Так як вони мають властивості очищати кишечник, що запобігає поява токсинів, які мають негативний вплив на якість молока.

Молодій мамі важливо після пологів пити коров’яче молоко. Проте педіатри говорять про те, що в чистому вигляді воно погано і довго засвоюється. Тому краще зробити вибір на користь сиру і кисломолочних продуктів. Вони швидко розщеплюються в організмі, поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту.

Годує грудьми мамі важливо включити в свій після родової раціон велика кількість риб’ячого жиру печінки тріски в чистому вигляді. Якщо у вас є можливість купувати свіжі і здорові курячі яйця, то випивайте регулярно сирий жовток. Також важливо їсти в цей період вершкове масло.

Необхідні вітаміни для годуючих мам

Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

Розглянемо які важливі вітаміни, мікроелементи і різноманітні з’єднання вимагаються у період лактації для організму молодої матері і перерахуємо їх.

 • Група B. беруть участь у творенні крові, займається регулюванням роботи нервової системи. Так само приймає важливу участь в метаболізмі заліза. За допомогою цієї групи вітамінів відбувається налагоджена робота органів і печінки. Важливими вважають такі вітаміни В12, В6, В2.
 • Вітамін A. Завдяки йому відбувається нормалізація слизових оболонок, крові. Є важливим елементом у розвитку зору, зміцнення кісткових тканин, зубів, займає ведучу роль у зростанні людини.
 • Вітамін C — це прекрасний антиоксидант. Важливий правильний розвиток малюка. Бореться з різними хворобами. За допомогою нього відбувається регуляція більшості процесів в організмі дитини, а також загальне зміцнення і розвиток імунітету.
 • Вітамін E. Вважається жіночою. Його прийом дуже важливий для молодої матусі, яка годує грудьми. Він здійснює регулювання і поліпшення виділення жіночих гормонів.
 • Вітамін D. Цей елемент важливий для цілісного розвитку малюка. Його надходження в організм людини відбувається через шкіру. Але мамі, що годує його потрібно вживати і з їжею.

Вміст вітамінів і мікроелементів у продуктах

Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

М’ясо — це продуктом, на якому присутній білок і амінокислоти. Це фундаментальні для дитячого організму, який ще тільки розвивається, речовини. Воно багате на цинк, мікроелементи і залізо.

Які вітаміни є в рибі? Цей продукт — як джерело вітамінів групи В, так і ненасичених омега-кислот, фосфору, йоду і магнію.

Яйця, молоко і печінка мають вітаміни а, В2 та В12.

Бобові, каші і злаки багаті на вітаміни групи В, а саме — на нікотинову кислоту і цинк (вітамін B1).

У свіжих фруктах і овочах є кращі елементи, що є важливими для мам, що годують груддю. А саме вітамін С.

А які ж елементи містяться в морепродуктах, рибі і морській капусті? Ці продукти багаті на важливі мікроелементи і йод, що грають важливу роль у розвитку малюка.

У свою чергу, кисломолочні продукти — це джерело кальцію, біфідо – і лактобактерій. За допомогою їх відбувається регуляція травної системи.

Горіхи мають потрібні мікроелементи, а також вітамін B6 і фосфор. Присутні жири і корисні вуглеводи. Це кращі елементи, за допомогою яких молода мама завжди буде себе почувати енергійно і активно.

У петрушці, шпинаті, селері, капусті та інших зелених продуктах міститься комплекс вітамінів C, B2, B6, вони мають фосфором і кальцієм.

Вітамінні комплекси

Вітаміни для годуючих мам: обираємо найкращі

Крім продуктів харчування молодій мамі слід приймати спеціальні комплекси полівітамінів. Так як часто тільки від самих продуктів можна не отримати які дістають всіх елементів. Для того, щоб вибрати які ж комплекси придбати, важливо проконсультуватися з фахівцем. Але ми з деякими з них вас познайомимо.

 • Vitrum Prenatal Forte. Містить тринадцять основних вітамінів, призначених для годуючих та вагітних жінок.
 • Елевіт Пронаталь. Має схожий склад з попередньою позицією, але відсутній такий елемент як цинк.
 • Алфавіт “Мамине здоров’я”. В упаковці всі мінерали і вітаміни за допомогою кольору розбиті на категорії. Вони приймаються щодня в конкретний час.
 • Сана-Сол. Має традиційний набір вітамін, приймається два рази в день.
 • Комплівіт Мама. Містить повний набір важливих вітамінів і мікроелементів. Крім того в результаті прийому цього комплексу, можуть з’явитися побічні ефекти.