Як вибрати ефективний спосіб опалення приватного будинку за допомогою котла на дизельному паливі? Питання опалення житлових приміщень в сьогоднішньому світі стоїть досить гостро. І це стосується не тільки нашої країни, так як світова криза поширилася на більшість країн, а ціна на енергоносії зросла майже скрізь.

Тому населення цих країн намагається підібрати оптимальні для себе способи опалення власних будинків. У цій статті розглянемо один із таких способів — це опалення з допомогою рідкого дизельного палива.

Від чого залежить витрата палива дизельного котла опалення

Зміст статті

  • Від чого залежить витрата палива дизельного котла опалення
  • Витрата палива дизельного котла в добу
  • Витрата палива у різних моделей котлів
  • Чому підвищується витрата палива, як знизити його

Відповідей на це питання досить багато. Хоча більш поширені газові котли, але не в кожен будинок є підвід газової централі, а прокладати її іноді немає можливості, а іноді дуже дорого. Електричні котли, з одного боку, вимагають потужного електроживлення будинку, а з іншого боку, опалення з їх допомогою досить дороге. Єдина перевага — зручність у використанні та обслуговуванні.

Витрата палива дизельного котла в добу

Сказати, що витрата дизельного котла опалення в л. на добу обійдеться дешево, не можна. Але давайте розглянемо, як відбувається розрахунок кількості палива, необхідного в день і, відповідно, на сезон опалення.

Важливо! Вихідними даними є необхідна потужність котла. А вона залежить від способу утеплення будинку і його площі. Якщо існують дані щодо потужності котла, то витрата дизельного палива розраховується множенням потужності не коефіцієнт 0,1. В результаті отримуємо витрата пального на годину. Помножимо на 24 години, отримаємо добовий витрата палива. При множенні отриманої суми на 30 отримуємо місячний запас соляри, необхідний для опалювання будинку.

Виходячи з цього можна підготувати резервуар для зберігання рідкого палива. Протягом опалювального сезону його можна поповнювати приблизно раз на місяць, не чекаючи, коли паливо закінчиться. Опалювальний сезон розраховується, як правило, в середній смузі на 100 днів. У Сибіру і на Півночі це число більше.

Важливо! Якщо солярка буде зберігатися на вулиці, необхідно купувати зимову незамерзаючу солярку, інакше в сильні морози буде топити нічим.

Витрата палива у різних моделей котлів

На сьогоднішній день на ринку рідкопаливних котлів є досить багато найрізноманітніших компаній. Основним критерієм, відповідно до якого варто робити вибір, є ціна/якість. Знамениті європейські бренди відрізняються високою надійністю і якістю, але ціна цих котлів досить висока.

Існують китайські розробки, досить дешеві і низької якості. Серед вітчизняних виробників багато мало кому відомих виробників з сумнівною якістю продукції. Тому, роблячи вибір рідкопаливного котла, варто звернути увагу на відомі вітчизняні бренди, які вже мають досить гарну репутацію і дорожать своїм ім’ям.

Чому підвищується витрата палива, як знизити його

Витрата палива для дизельних котлів можна зменшити, використовуючи систему «розумний будинок». Що це за система? Кожне приміщення опалюваної будівлі має власні датчики температури і способи автоматичної її регулювання в приміщенні.

З допомогою програмування пристроїв управління можливо знизити температуру в приміщеннях, де ніхто не знаходиться, а потім повернути її до нормального значення.

Опалити будинок протягом опалювального сезону не так просто. Але якщо розглянути питання щодо ефективного використання палива та закупівлі оптом в потрібний час, можна значно знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет.