Витрата палива дизельного котла опалення: від чого залежить, як знизити

Як вибрати ефективний спосіб опалення приватного будинку за допомогою котла на дизельному паливі? Питання опалення житлових приміщень в сьогоднішньому світі стоїть досить гостро. І це стосується не тільки нашої країни, так як світова криза поширилася на більшість країн, а ціна на енергоносії зросла майже скрізь.

Тому населення цих країн намагається підібрати оптимальні для себе способи опалення власних будинків. У цій статті розглянемо один із таких способів — це опалення з допомогою рідкого дизельного палива.

Від чого залежить витрата палива дизельного котла опалення

Зміст статті

  • Від чого залежить витрата палива дизельного котла опалення
  • Витрата палива дизельного котла в добу
  • Витрата палива у різних моделей котлів
  • Чому підвищується витрата палива, як знизити його

Витрата палива дизельного котла опалення: від чого залежить, як знизитиВідповідей на це питання досить багато. Хоча більш поширені газові котли, але не в кожен будинок є підвід газової централі, а прокладати її іноді немає можливості, а іноді дуже дорого. Електричні котли, з одного боку, вимагають потужного електроживлення будинку, а з іншого боку, опалення з їх допомогою досить дороге. Єдина перевага — зручність у використанні та обслуговуванні.

Витрата палива дизельного котла в добу

Витрата палива дизельного котла опалення: від чого залежить, як знизитиСказати, що витрата дизельного котла опалення в л. на добу обійдеться дешево, не можна. Але давайте розглянемо, як відбувається розрахунок кількості палива, необхідного в день і, відповідно, на сезон опалення.

Важливо! Вихідними даними є необхідна потужність котла. А вона залежить від способу утеплення будинку і його площі. Якщо існують дані щодо потужності котла, то витрата дизельного палива розраховується множенням потужності не коефіцієнт 0,1. В результаті отримуємо витрата пального на годину. Помножимо на 24 години, отримаємо добовий витрата палива. При множенні отриманої суми на 30 отримуємо місячний запас соляри, необхідний для опалювання будинку.

Виходячи з цього можна підготувати резервуар для зберігання рідкого палива. Протягом опалювального сезону його можна поповнювати приблизно раз на місяць, не чекаючи, коли паливо закінчиться. Опалювальний сезон розраховується, як правило, в середній смузі на 100 днів. У Сибіру і на Півночі це число більше.

Важливо! Якщо солярка буде зберігатися на вулиці, необхідно купувати зимову незамерзаючу солярку, інакше в сильні морози буде топити нічим.

Витрата палива у різних моделей котлів

Витрата палива дизельного котла опалення: від чого залежить, як знизитиНа сьогоднішній день на ринку рідкопаливних котлів є досить багато найрізноманітніших компаній. Основним критерієм, відповідно до якого варто робити вибір, є ціна/якість. Знамениті європейські бренди відрізняються високою надійністю і якістю, але ціна цих котлів досить висока.

Існують китайські розробки, досить дешеві і низької якості. Серед вітчизняних виробників багато мало кому відомих виробників з сумнівною якістю продукції. Тому, роблячи вибір рідкопаливного котла, варто звернути увагу на відомі вітчизняні бренди, які вже мають досить гарну репутацію і дорожать своїм ім’ям.

Чому підвищується витрата палива, як знизити його

Витрата палива дизельного котла опалення: від чого залежить, як знизитиВитрата палива для дизельних котлів можна зменшити, використовуючи систему «розумний будинок». Що це за система? Кожне приміщення опалюваної будівлі має власні датчики температури і способи автоматичної її регулювання в приміщенні.

З допомогою програмування пристроїв управління можливо знизити температуру в приміщеннях, де ніхто не знаходиться, а потім повернути її до нормального значення.

Опалити будинок протягом опалювального сезону не так просто. Але якщо розглянути питання щодо ефективного використання палива та закупівлі оптом в потрібний час, можна значно знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет.