Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

У дитинстві практично кожна дитина встигає перехворіти на вітрянку. З медичної точки зору в ранньому віці легше заробити імунітет до цієї хвороби, тому надалі вона не з’являється. Що стосується дорослої людини, то вітряна віспа протікає досить складно і з великою кількістю побічних ознак. Якщо вітрянка у дитини з’явилася перший раз, вам потрібно ознайомитися з інкубаційним періодом, симптомами і лікуванням захворювання. Це дозволить максимально швидко позбутися від недуги і відновити організм.

Вітрянка у дітей: симптоми і лікуванняВітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

Особливості вітряної віспи

Вітрянка з’являється в організмі людини після поразки клітин і тканин вірусом ВВЗ. Це досить небезпечний вірус, наносить непоправну шкоду дорослій людині. Тому вважається, що краще перехворіти на вітрянку в дитинстві.

Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

Заражені мікроорганізми передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому якщо в школі або в дитячому садку хтось захворів на вітрянку в гострій формі, то виникають великі шанси, що вірус передасться і іншим. За підрахунками статистичних служб кожен рік на вітряну віспу захворіло близько 1,5 мільйона людей по всьому світу, частка дітей у цьому обсязі становить 91%.

Як відбувається зараження

Багато вважають, що зараження відбувається при безпосередньому тілесному контакті з зараженим, тобто через бульбашки і прищики. Насправді все виглядає зовсім по іншому. Ще за кілька днів до появи зовнішніх ознак вітряної віспи, хворий починає розносити інфекцію. Віруси розташовуються в краплинах слизу в області носоглотки.

Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний періодПри диханні заражені частинки разом з повітрям потрапляють в дихальні шляху інших людей. Після віруси ВВЗ через лімфу та кров поширюються по тілу, і відбувається моментальне зараження.

Віруси в організмі дитини розмножуються від 7 до 21 дня, не подаючи ніяких ознак. За такий тривалий час віруси активно розмножуються і не турбують дитину. Ви не помітите жодних зовнішніх ознак, погіршення стану й інших факторів. Заразити дитину даним вірусом може будь-яка людина, що є носієм вірусу ВВЗ. Проблема в тому, що цей вірус викликає не тільки віспу, але і герпес, лишай. Таким чином, потрібно обмежити контакт з людьми страждають даними захворюваннями.

Етапи розвитку вітряної віспи

Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний періодВітрянка розвивається в кілька етапів, виявити їх досить легко, так як існують характерні ознаки, але іноді може знадобитися і лабораторне дослідження. Основні стадії:

 • Інкубація вірусів, триває від 7 до 20 днів, в залежності від здоров’я дитини. У цей час відбувається посилення вірусів, їх розмноження і розповсюдження по організму.
 • Другий етап – продромальний період. У маленьких дітей, найчастіше відсутня цей період, або його також не помітно. У дорослої людини на цьому етапі з’являється незначна застуда, озноб, головний біль, першіння в горлі, сонливість та інші поширені ознаки.
 • Етап рясного висипання на шкірі. В цей час починається масивна атака організму вірусами, що призводить до підвищення температури тіла до 39 градусів. Чим вище у вас температура в перший день висипань, тим складніше вам буде перенести хворобу. Найчастіше у дітей вітрянка висипається по шкірі з мінімально підвищеною температурою.
 • Інкубаційний період, лікування і симптоми вітрянки у дитини розписані в повному обсязі. Якщо цікавить якась інформація, яка відноситься до нестандартного нагоди протікання хвороби, то треба обов’язково йти до лікаря. Фахівець зможе надати повноцінну допомогу вашій дитині.

  Максимально правильно визначити вітрянку, потрібно знати, як виглядають симптоми:

 • Прищики мають схожий вигляд з укусами комарів та деяких інших дрібних комах.
 • Поступово бульбашки починають збільшуватися в розмірах і наповнюватися рідиною. Далі вони лопаються.
 • На наступному етапі шкірка починає підсихати, але здирати її ні в якому разі не можна. Тому і забороняється свербіти в період рясних висипів.
 • Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

  Вітрянка у дитини: стадії висипань

  Знати тривалість інкубаційного періоду, симптоми і лікування вітрянки у дитини повинен кожен батько. Вчасно надана допомога дозволяє захистити організм від супутніх ускладнень.

  Бульбашки після того як вони лопаються, не з’являються на тому ж самому місці. Утворюється захисна скоринка з висохлої шкіри. Вона відвалюється від тіла після повного одужання. Ні в якому разі не потрібно її видаляти, так як ви тільки собі нашкодите. Слідкуйте за здоров’ям дитини і зможете захистити його від будь-яких недуг.

  Особливості висипки

  Перші червоні прищики починають з’являтися в області живота. Далі вони поступово поширюються по кінцівок, обличчя і навіть можуть виникати під волосяним покривом голови. Бульбашки протягом 8 годин дозрівають, наповнюються рідиною і лопаються. Таким чином, після цього починається наступний етап поширення висипки. Чисельність червоних цяток на тілі варіюється від 100 до 1000 бульбашок, які поступово змінюють один одного.

  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний періодУ важких випадках висипання з’являються на долоньках і підошві, мовою, в області статевих органів. При цьому кожна нова хвиля висипки супроводжується підвищенням температури.
  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

  Висип при вітряній віспі

  Висипання на тілі людини, зокрема дитини, можуть з’являтися від 3 до 9 днів, залежно від ступеня зараженості. Після одужання, шкіра, яка підсохла, самостійно відпадає. Ні в якому разі не можна здирати бульбашки самостійно, так як це загрожує потраплянням в організм інфекції. Після зникнення останнього прищика на шкірі дитини, достатньо п’яти днів, до повного одужання. Далі малюка можна відпускати на прогулянки і в школу.

  Лікування

  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний періодСпеціально розробленого лікування при вітряній віспі не існує. Вона не піддається дії антибактеріальних медикаментів або антибіотиків. Насправді можна боротися тільки з окремими симптомами. Рекомендації по лікуванню:

  • при поступовому зростанні температури тіла, рекомендується застосовувати парацетамол або ібупрофен;
  • потрібно забезпечити максимально рясне пиття, але не примушувати їсти, якщо дитина не хоче;
  • відстежувати появу нових прищиків і не давати їх дитині чесати;
  • зеленка використовується тільки для підсушування пухирців на шкірі;
  • у разі прояви сильного свербежу, потрібно звернутися до лікуючого лікаря;
  • в період активних висипань і підвищення температури, рекомендується постільний режим.

  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний періодПрактично завжди вітряна віспа лікуватися в домашніх умовах. Від батьків вимагається максимальний догляд за дитиною, по можливості знизити виникнення свербежу та інших наслідків.

  Поради по догляду за дитиною страждають на вітрянку:

  • у квартирі не повинно бути жарко, так як виділення поту призводить до посилення свербежу;
  • купати малюка рекомендується в прохолодній воді, так як вона знімає свербіж. Краще всього проводити водні процедури кілька разів в день. Для підвищення ефективності можна додати у воду невелику кількість соди і марганцівку. Витирати тіло потрібно акуратно, щоб не пошкодити пухирці;
  • одяг та постільну білизну дитини потрібно міняти кожен день;
  • на ніч дитині потрібно надягати на руки легкі рукавички, які не дозволять йому розчісувати тіло;
  • при призначенні антигістамінної мазі, її рекомендується наносити тільки в область прищика, якщо робити це рясно, то виникає передозування;
  • після зникнення останнього бульбашки на шкірі рекомендується деякий час підтримати дитину вдома. Його організм ослаблений після хвороби, що може негативно позначитися на його стані. Тому близько тижня потрібно часу на реабілітацію.

  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

  Симптоми і лікування вітрянки у дитини починаються після проходження інкубаційного періоду. Важливо знати різні методики лікування і боротьби з проявами висипань. Звертатися до лікаря вкрай важливо, так як він може надати компетентну допомогу і порадити медикаменти.

  Як попередити появу вітрянки

  Найнадійнішим варіантом захисту від вітряної віспи є вакцинація. В даний час у всіх школах проводяться щеплення дітей. За медичними критеріями, даної захисту вистачає на десять років. Дитина найчастіше хворіє вітрянкою, але вона протікає в максимально слабкій формі, або взагалі не виявляється себе. Насправді краще всього, якщо ваш малюк захворіє на віспу в більш ранньому віці, тобто перед школою. Це оптимальний вік, коли вітрянка проходить в лічені дні.

  Існують і противники такої теорії, які вважають, що вірус ВВЗ, може залишитися в організмі дитини на тривалий час, або викликати ускладнення. В наслідок ВВЗ може активно поширювати по організму і привести до появи оперізувального лишаю або герпесу. Це досить серйозні і складні захворювання, боротися з якими потрібно постійно.

  Вітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період

  За останніми даними, практично 93 відсотки дітей, які не страждають захворюваннями, викликаними ВВЗ. Вакцина діє на організм від 10 до 20 років, чого достатньо для захисту організму. На сьогоднішній день вакцинація дітей проводиться строго тільки після отримання дозволу від батьків. Дізнатися правильне лікування і симптоми вітрянки дитини можна у лікаря, після того як закінчиться інкубаційний період. Саме після цього етапу починають проявлятися зовнішні ознаки.

  Якщо ви дізналися, що ваш малюк контактував з хворою дитиною, у вас є шанс захистити його від вірусу. На це дається близько 4 діб, за представлений період потрібно буде зробити терміново щеплення. Тому постійно відстежуйте стан свого малюка, щоб встигнути вчасно, надати йому відповідну допомогу.

  Вітрянка – Школа доктора КомаровськогоВітрянка у дитини: симптоми і лікування, інкубаційний період