Виховання сучасних дітей

Проблема виховання дитини в усі часи була гострою і актуальною проблемою. З кожним роком в нашому житті відбуваються зміни: розвиток наукового прогресу, велика кількість всілякої інформації, яка лавиною котиться на дитину, а також стрімко мінливий темп сучасного життя. Все це викликає певні труднощі у вихованні.

Перед батьками постає питання: заробляти гроші, щоб ні в чому не відмовляти своєму малюкові або займатися вихованням і мати фінансові проблеми? В цьому і полягає одна з головних проблем виховання: дефіцит уваги до дитини. Від виховання в сім’ї залежить характер і принципи майбутньої дорослого життя.

Чому з’являється дефіцит батьківської уваги?

Виховання сучасних дітей

 • Батьки дотримуються принципу: якщо ми не можемо приділити тобі час, то дозволимо робити все що завгодно і як можна більше.
 • Батьки відкуповуються від дитини подарунками і дуже рідкісними спільними прогулянками.
 • Батьки не знають, що робити з дитиною і пропонують йому всілякі гаджети, телевізор, планшети.
 • Забувають про індивідуальності характеру, висуваючи до дитини завищені вимоги;
 • Позбавляють дитину самостійності, намагаються виконати роботу за нього, економлячи при цьому свій час.
 • Виховання не може бути святом. Це трудомістка, щоденна копітка робота.

  З самого народження дитини, з перших секунд, починається виховання. Проявляючи турботу, ласку, увагу, ми вже виховуємо дитину. Дитина-це не тільки частинка мами і тата, але і величезна складова свого власного «Я».

  Завдання батьків у питаннях виховання?

 • Створення умов для розвитку і зростання малюка.
 • Знайомство з навичками самообслуговування.
 • Не пригнічувати в дитині почуття власної гідності.
 • Сприяти розвитку позитивних якостей.
 • Щоб виховання було ефективним, батьки повинні пам’ятати: дитина їм нічого не винен. Погоджуючись з правом на «Я» дитини, вони можуть направляти, підказувати, але ні в якому разі виконувати все за нього.

  Стилі сімейного виховання

  Виховання сучасних дітей

  Розглянемо детальніше.

  Авторитарний стиль

  Використовуючи, авторитарний стиль виховання, батьки часто надмірно суворі, вимогливі. Вони нав’язують свою точку зору на багато питань. Не дозволяють мислити самостійно. Дитина чинить опір. У підсумку він вихлюпне накопичилася злість на весь навколишній світ. В такому випадку можна виховати лише неслухняну дитину.

  Демократичний стиль

  При цьому стилі виховання відбувається взаємодія, співробітництво. В сім’ї панує демократія. Відносини побудовані на довірі між дорослим і дитиною. Таке виховання найбільш ефективно, так як враховується думка кожного члена сім’ї.

  Попустительский стиль

  В цьому випадку відбувається всепрощення, заохочення будь-яких витівок, примх. Малюк не знає, що таке дисципліна. Вибір такого стилю призводить до негативних і небезпечних наслідків, як для дитини, так і для батьків.

  При використанні будь-якого стилю виховання необхідно дотримуватись таких принципів:

 • Вимоги до дитини повинні бути послідовними.
 • Встановити з дитиною довірчі, чесні стосунки.
 • Гуманізм у відносинах.
 • Участь у спільній діяльності.
 • Допомогу при необхідності.
 • Які особливості сучасного виховання? Воно ґрунтується на повазі. Знання і погляди сучасних дітей відрізняються від покоління батьків. Багато з них мають високий рівень розвитку.

  Виховання сучасних дітей

  Вони досить талановиті. Покоління нинішніх дітей захоплюється танцями, спортом, музикою. Не сприймають жорстких рамок і традиційних методик. Займаючись їх розвитком необхідно ґрунтуватися не тільки на відомих принципах, але і придумувати нові. Сучасне виховання спрямоване на розвиток у дитини самостійності, волі, ініціативності, відповідальності. Дитина нашого часу необхідно довіру дорослого. Сучасний світ змінює свої правила, а разом з ним змінюються і діти. Бачачи повагу до себе, він навчиться поважати інших. Дитина, яка потребує допомоги дорослого, чекає лише допомога, а не вирішення його проблеми.

  Основні методи виховання різні і приводять до різних результатів. Батьки повинні поєднувати дисциплінованість авторитарного стилю, право вибору демократичного стилю, вміння прощати потурального стилю. Вміло використовуючи різні стилі виховання, ви виховаєте гідного громадянина нашого суспільства. Необхідно пам’ятати про те, що тільки любов, доброта і взаєморозуміння між батьками і дітьми можуть виховати чесного, доброго і порядної людини.