Виховання хлопчика в родині. Як виховати справжнього чоловіка

Відповідь на питання, яким саме має бути виховання хлопчиків, щоб вони стали справжніми чоловіками у всіх позитивних аспектах приналежність до сильної статі, хвилює багатьох мам. Більшість дітей виховуються в більшій мірі мамами, навіть якщо проживають у повних сім’ях. Отже, на які моменти варто звернути особливу увагу при вихованні, якщо у Вас народився хлопчик.

Не обмежуємо в любові, але грамотно розподіляємо її

Виховання хлопчика в родині. Як виховати справжнього чоловіка

За статистикою, немовлят до року – хлопчиків, батьки менше обіймають і цілують, ніж у цьому ж віці дівчаток, прагнучи з дитинства виховувати в ньому «сильні» якості. Насправді, ранній вік дитини – це час, коли батьки можуть і повинні у всіх фарбах показати, як вони люблять дитину, як треба і можна проявляти свої емоції, як можна насолоджуватися товариством один одного. Якщо обмежити до мінімуму прояв почуттів, що з малюка виросте чоловік, не здатний фізично проявляти свою емоційність, занадто стриманий і затиснутий.

До трьох років – період, коли головним об’єктом для наслідування і навчання у дитини залишається мама. Це час, коли вона повинна прищепити дитині елементарні навички спілкування з людьми, познайомить з моделлю сім’ї, розповісти про ролі в сім’ї, прищепити любов до батька.

Після трьох років хлопчик все частіше прагне перебувати в товаристві батька, тому для нього першорядним є чоловіча роль у колективі, а вона в більшості випадків не передбачає прояви ласки у вигляді поцілунків і обіймів. Саме тому мамі в цей час потрібно надати татові можливість частіше спілкуватися з сином і розмовляти з ним.

Вчимо бути самостійним

Виховання хлопчика в родині. Як виховати справжнього чоловіка

Маленький чоловік повинен вміти елементарно доглядати за собою, вміти брати на себе відповідальність, бути в міру ініціативним, вміти чекати. Тому мамі треба виховання дитини зорієнтувати в цьому ключі. Для цього буде корисним:

  • Привчати дитину до будь-яких домашніх обов’язків, не розподіляючи їх на типово жіночі та чоловічі;
  • Надавати їй можливість вибору: одягнеш цю сорочку або цю, візьмемо з собою лопатку або м’яч; з 2,5-3 років дитина повинна аргументувати свій вибір; така практика дозволить у майбутньому більш впевнено вирішувати проблеми та приймати обґрунтовані важливі рішення;
  • Не обмежувати в спробах пізнання світу: це не означає, що дитині повинно бути дозволено абсолютно все, але і захищати його від навколишнього світу з усіма його небезпеками – теж не розумно; розповідайте синові про наслідки різних дій і вчинків, пропонуйте альтернативу, дозвольте спробувати під Вашим контролем те, про що велася розмова; при всьому цьому у дитини повинні бути досить чітко визначені межі дозволеності (що категорично не можна) з чіткою та детальною аргументацією кожної позиції;
    навчити спілкуватися в колективі і взаємодіяти в ньому: для цього відмінно підійдуть школи раннього розвитку, дитсадкові групи, спортивні секції та творчі студії.

Терпіння, почуття відповідальності добре допомагає дитині розвинути спорт. Важливо його присутність у житті малюка і з точки зору фізичного розвитку, про важливість якого у чоловічій життя сперечатися не доводиться. Елементарне, що може зробити мама, це привчити сина вранці робити зарядку. Виховання хлопчиків у спортивних секціях дає їм можливість відчувати себе впевненими, сильними, адаптованими для будь-яких життєвих ситуацій.

Про довіру

Виховання хлопчика в родині. Як виховати справжнього чоловіка

Головний камінь спотикання на шляху виховання дитини – це недовіра один одному. Батьки можуть не сприймати всерйоз «бід» свого чада і не прагнути разом з ним їх вирішити, дитина віддаляється від батьків, оскільки не бачить у них належної опори і підтримки. Важливо встановити контакт, а для цього з народження хлопчик повинен бути впевнений, що батьки її завжди вислухають, зрозуміють і зможуть допомогти. Якщо він виховується в сім’ї з народження, такий довірчий контакт повинен формуватися з перших днів життя новонародженого. Складніше, якщо дитина виховується в сім’ї з вітчимом.

Грамотне виховання дитини в обов’язковому порядку передбачає наявність такого поняття, як повага. Син повинен поважати батьків, а тому вони повинні зробити максимум з того, щоб у нього були аргументовані і об’єктивні причини відчувати почуття гордості за свою родину. В цьому випадку дитина буде намагатися перебувати на рівні батьків і добиватися певних успіхів, щоб відбутися в житті. Батьки – це приклад і кращий навчальний посібник для дитини будь-якого віку.