Металева мочалка або губка – обов’язковий предмет на кожній кухні. Адже немає нічого краще для очищення підгорівших сковород і каструльок. Але, виявляється, ми знаємо далеко не про всіх застосуваннях, а про деяких ніколи б і не здогадалися.

ЩОБ НЕ ЗАСМІЧУВАТИ РАКОВИНУВ наступний раз, коли будете мити собаку, покладіть на місце зливу металеву мочалку (можна вже стареньку, яку ви використовували раніше на кухні), вона буде збирати шерсть тварини, і стік у ванні або в душовій не засмітиться. Тільки не забудьте вийняти мочалку після миття, інакше вона заіржавіє.

ЗАМІНИТИ БУДІВЕЛЬНУ ШКІРКУВ деяких випадках металева губка навіть зручніше, ніж шкурка, т. к. більше підходить для важкодоступних місць, таких, як криві ніжки столу або дверні молдинги, наприклад. Її можна використовувати перед фарбуванням будь-якого предмета, щоб зняти шар старої фарби або зрівняти обштукатурену поверхню.

ЗАХИСТИТИ БУДИНОК ВІД ГРИЗУНІВУ будинку з’явилися миші? Огляньте його гарненько на предмет всіляких щілин і отворів, через які вони просочуються. Якщо виявили такі отвори, наприклад, в тих місцях, де проходить кабель або навколо дверних коробок, закладіть їх за допомогою металевої губки. Миші не зможуть прорватися через такий захист , оскільки не в змозі розгризти металеву дріт. Щоб ще краще зміцнити будинок від непрошених гостей, запеньте металеву мочалку будівельною піною.

ОЧИСТИТИ КОЛІСНІ ДИСКИЗ маленькою губкою набагато зручніше працювати, ніж з громіздкою автомобільної щіткою, а разом з авто-шампунем вона легко впорається і з брудом, і з мазутом, і з іржею.

ЗІСТАРИТИ ДЕРЕВОЩоб швидко зістарити дерев’яну поверхню і надати їй більш благородний відтінок, теж використовують металеву губку, але з дрібним ворсом. Її рвуть на невеликі частини, кладуть у банку, наливають оцет (звичайний або яблучний) і закривають кришкою (приблизний розрахунок: ціла губка на 2-3 склянки чистого оцту). Через добу губка розчиниться в оцті, і вийде «залізний» оцтовий розчин. Такий сумішшю покривають дерево звичайної малярської пензлем і чекають, коли оцет вбереться і вивітриться. Результат дуже вражає!

НАГОСТРИТИ НОЖИЦІЯк і у випадку з фольгою, ножицями можна просто порізати металеву губку кілька разів.

ВИДАЛИТИ ІРЖУЯкщо зібралися перефарбувати старі іржаві ворота, якщо з’явилася іржа на печі або каміні, – губка краще всього підійде, щоб зняти її сліди.

ЗАКРІПИТИ ШУРУПЯкщо різьблення шурупа зірвана або він просто розбалакався в отворі, закріпити його також можна за допомогою дрібної металевої губки. Намотайте її на різьбу і прикрутіть шуруп на колишнє місце.

ВІДТЕРТИ ОЛІВЦІКольорові крейди стираються моментально, як і чорні смуги від взуття на лінолеумі.

ОЧИСТИТИ КЕДИ І СЛІПОНИВідновити первісну білизну ранта можна і з допомогою меланиновой губки, але металева мочалка впоратися навіть швидше.

Джерело