Ворожіння під час Великого посту

Можна гадати під час Великого посту? У 2018 році Великий пост протриває з 19 лютого по 7 квітня. І треба сказати, що піст – це не лише певні обмеження в раціоні харчування, але, в першу чергу, очищення душі.

У цей час слід відмовитися від відвідування видовищних заходів, перегляду розважальних програм, інакше постити безглуздо. В цей період в давнину навіть не грали весіль.

У дні посту також не варто гніватися, лаятися, виявляти нетерплячість по відношенню до людей. Останній тиждень посту повинна бути спокійної, умиротвореної, проходити в молитвах, спілкуванні з Господом. У Страсну п’ятницю не можна веселитися.

Заборона відноситься і до ворожіння. Втім, церква забороняє не тільки ворожіння під час Великого посту, але і в будь-який інший період. При цьому священнослужителі посилаються на Біблію, де наводяться слова Господа Мойсею: «…не ворожіть і не гадайте» (Лев. 19, 26).

Як кажуть служителі церкви, людям не дано знати майбутнє, але достатньо знати минуле і жити сьогоденням. Витягувати уроки з помилок, зустрічати життєві обставини з відкритим серцем, вірити в Господа і робити в будь-якій ситуації вибір, гідний християнина.

Можна гадати під час Великого посту 2018 року?

Як ставиться церква до ворожіння під час Великого посту і в будь який інший час, ви можете судити по уривку з Повторення:

«Не повинен знаходитися у тебе проводить сина свого або дочку свою через вогонь, віщун, ворожбит, ворожка, чаклун, обаятель, що викликає духів, чарівник і той мертвих; бо гидота для Господа кожен, хто чинить таке, і через ті гидоти Господь, Бог твій, виганяє їх від лиця твого; будь будеш ти перед Господом, Богом своїм, бо ці народи, яких ти изгоняешь, слухають віщунів та ворожбитів, а ти не таке дав тобі Господь, Бог твій».
(Повторення закону 18:10-14).

У відповідь на питання, чи можна гадати під час Великого посту, наведемо ще один уривок з Біблії:

«Не звертайтесь до духів померлих та до чарівників не ходіть, і не доводьте себе до опоганення ними. Я Господь, Бог ваш»
(Лев. 19.31).

Церква проти ворожінь у будь-яких їх видах. Священнослужителі переконані, що будь-які випробування, які випали на долю людини, йому потрібно витримати з честю і гідністю. Гріх скаржитися і нарікати на свою долю, а життя в будь-яких її проявах потрібно приймати, як благодать Божу.

І навіть в старовину якихось особливих ворожінь під час Великого посту на Русі не влаштовували, за винятком суботи першої його тижні (седмиці), коли відзначається святвечір і проводяться характерні для святвечора обряди.