Принцип роботи приладу для будинку своїми руками, який може зробити кожен бажаючий, такий же, як і комерційного приладу — забруднене повітря проходить через прилад (систему фільтрації або одиночний фільтр) і відбувається процес очищення.

Принцип роботи саморобного приладу

Зміст статті

  • Принцип роботи саморобного приладу
  • Варіанти виготовлення пристрою своїми руками
  • Правила використання приладу

Деякі фільтри можна використовувати нетипові, рідкісні доповнення до очищення — іонізація повітря, обробка його інфрачервоним випромінюванням та інші. Такі доповнення вважаються унітарними (вузькоспеціалізованими) і лише частково підсилюють ефект від очищення стандартним способом.

Варіанти виготовлення пристрою своїми руками

Виготовити фільтр для очищення повітря своїми руками — зможе кожен. Необхідно лише заздалегідь визначитися з умовами, в яких він буде працювати і вибрати підходящий для вас наповнювач для фільтрації.

Воздухоочиститель своїми руками для сухих кімнат. Сухі кімнати — приміщення, вологість в яких дорівнює менше 30%. Дуже важливо спробувати підвищити загальний рівень вологості, і в жодному разі — не знизити його. Візьміть невеликий контейнер для води і заповніть його наполовину.

Розмістіть на одному кінці тари комп’ютерний кулер або вентилятор, який працює на невеликих обертах. Закріпіть «систему подачі повітря» так, щоб вона не могла потрапити у воду — це може привести до замикання в електромережі. Завдяки взаємодію (проникнення) повітря з водою відбувається його очищення, також відбувається процес підвищення вологості. Можна заливати гарячу воду в тару, таким чином, пором насититься все приміщення.

Для вологих кімнат. Вологі приміщення (рівень вологості більше 60 — 75%) краще додатково не зволожувати. Для очисника повітря, замість води, як було описано вище, можна використовувати стандартну кухонну сіль.

Властивості солі дозволяють їй вбирати вологу і проводити очищення. Щоб сіль не розліталася від потоку повітря, її слід накривати марлею або будь-яким іншим матеріалом, який би не подзвонив їй розпастися на дрібні крупинки.

З вугільним фільтром. Очищувач повітря з вугільним фільтром своїми руками можна зробити, якщо у вас є достатня кількість активованого вугілля. Помістіть вугілля всередину контейнера і зробіть у ньому невеликі отвори (можна використовувати куточка).

«Вентилятор» слід розміщувати так, щоб він видував повітря з контейнера, а не вдувал потік в нього. Далі, необхідно накрити контейнер тканиною, щоб «вентилятор» видував тільки той повітря, що може надходити через невеликі отвори, де і розташований вугілля.

Важливо! Для більшої ефективності такої очищувач можна підняти, щоб йому було легше забирати в себе повітря з дна тари. Вугілля ніяк не впливає на вологість всередині приміщення.

Правила використання приладу

  • Прилад не повинен занадто шумно працювати; гучний шум свідчить про труднощі з подачею повітря (мотор «задихається» і починає працювати на підвищених обертах). Також це може свідчити про невдалий кріпленні самого вентилятора.
  • Наповнювач для фільтрації необхідно періодично міняти; Не забувайте про це! Саморобний фільтр не зможе особисто нагадати вам про цю процедуру! Рекомендується поставити повідомлення на свій мобільний телефон про дату заміни фільтруючого речовини.
  • Намагайтеся не залишати саморобні прилади для очищення повітря без нагляду. Будь-який електроприлад (тим більше саморобний) вимагає особливої пильності та уважності при його експлуатації і по можливості не повинен залишатися без нагляду. Що стосується саморобних очищувачів повітря, — вони повинні бути під наглядом весь період їх роботи.