Кардамон давно радять усім охочим скинути вагу. І неважливо, як саме ви це робите — з допомогою дієти, підрахунку калорій або правильного харчування — чай або їжа з кардамоном допоможуть закріпити результат. Але навіть якщо ви задоволені своєю вагою, кардамон допоможе впоратися з іншими неприємностями, наприклад, з втомою, запахом з рота і здуттям живота.

Зайвий жир

Любити своє тіло потрібно завжди — як би воно не виглядало. Однак надлишковий жир на животі може бути небезпечний. За статистикою, люди з надмірною жиром в районі талії більше схильні до ризику захворювань кровоносної системи. Проте дослідження показують, що кардамон допомагає боротися саме з надлишками жиру.

Вчених університету North South University в Бангладеші провели випробування на щурах: тваринам давали жирну і калорійну їжу, але частина з них при цьому годували кардамоном. Тести показали, що у щурів, що харчувалися кардамоном, жир відкладався менше і показники здоров’я в цілому були вище, ніж у інших.

Вірити словам учених чи ні — вирішувати вам. Але чай з кардамоном вам точно не принесе шкоди. Він не тільки допомагає позбутися від зайвого жиру, але і покращує процес травлення, допомагає запобігти тяжкість в шлунку і здуття живота.

Зайва рідина в організмі

Затримка рідини в організмі може бути причиною, по якій ви ніяк не можете скинути вагу. Кардамон має сечогінні властивості і допоможе вивести зайву рідину з організму.

Підвищений холестерин

Оскільки кардамон допомагає позбавлятися від жиру, не дивно, що він також допомагає нормалізувати рівень холестерину. Це також підтверджують медичні дослідження.

Порушення в роботі шлунка і травного тракту

Кардамон додають в їжу, при запорах і інші порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Спеція нейтралізує деякі види шкідливих бактерій, наприклад, e-coli бактерії. Крім того, кардамон покращує запах з рота.

ВИКОРИСТАННЯ:

Незважаючи на всі його корисні властивості, кардамон потрібно використовувати помірно — час від часу додаючи в їжу і напої. Якщо є можливість купити стручки кардамону, іноді можна класти один роздавлений стручок в чайничок з коханим трав’яним чаєм. Такий чай, до речі, ще й зарядить вас енергією, позбавить від втоми на цілий день.

Як спецію, кардамон можна додавати в безліч страв.

До речі, деякі шанувальники цього чудодійного засобу запевняють, що воно допомагає боротися з депресією і навіть запобігає застуду. Зрештою, в нашому організмі все взаємопов’язано.

Будьте здорові!

Джерело