Вода – ресурс, постійно затребуваний людиною у великих обсягах. При середньодобовому споживанні 3-х літрів щодня, одна людина за рік поглинає більше 1 тонни. Зношені інженерні мережі є причиною низької якості води, а це впливає на здоров’я людини. Тому доводиться її очищати, з допомогою спеціальних фільтрів.

Вимоги до місця установки фільтрів для води

Зміст статті

 • Вимоги до місця установки фільтрів для води
 • Які бувають фільтри для води
 • Як встановити фільтр під мийку
 • Особливості використання фільтрів для води

Установка фільтраційного обладнання потребує чималого простору — розташовувати його на робочій поверхні столу буде вкрай незручно. Прийнятним місцем для розміщення обладнання водоочищення є простір під мийкою. Внутрішні розміри дозволяють встановити необхідне обладнання поруч з підключаються мережами. Бічні поверхні стінок полиць дозволяють жорстко прикріпити обладнання до корпусу меблів.

Наявність вентилів або кульових кранів прискорить монтаж обладнання, але передбачуване місце розміщення фільтраційної установки і накопичувального бака не повинно перекривати доступу до запірної арматури для подальшого обслуговування.

УВАГА! Проміжні горизонтальні полки будуть заважати встановленню техніки для очищення води.

Комплектація фільтрувальної системи накопичувальним баком не дозволить використовувати простір одностулкових полиць завширшки менше 60 см. При розмірах 50 або 40 см, потрібно передбачити можливість перенесення бака або комплекту фільтрів в порожнину сусідній полиці. Щоб не помилитися розмірами, при виборі фільтраційної установки, необхідно попередньо провести вимірювання вільного внутрішнього простору під мийкою. Після цього – сміливо купувати вибране обладнання.

В кутку мийки прямокутної форми або поруч з мийкою будь-якої конфігурації, передбачають місце для установки крана очищеної води. Після монтажу, він повинен мати можливість зливу води в раковину і водозабору при слушній до нього підході та в користуванні.

Які бувають фільтри для води

Щоб наблизити склад води до необхідних стандартів використовують різні види обладнання для очищення:

 • глечики, з картриджами та насадками для підключення до крана і без;
 • багатоступінчасті проточні установки;
 • системи фільтрації із застосуванням зворотного осмосу;
 • установки з використанням ультрафіолетових технологій очищення.

Глечики фільтри зі змінними фільтрами не вимагають стаціонарного підключення до водопроводу. Їх виготовляють із прозорого пластику і встановлюють на робочій поверхні кухонного столу. Недоліком є незручність використання, т. к. треба заздалегідь набирати ємність і не завжди вистачає очищеного об’єму води для разових споживчих цілей. Гідність такого інвентарю – це низька вартість і простота обслуговування.

Багатоступінчастий проточний фільтр виготовляють у вигляді:

 • одній ємності;
 • декількох ємностей.

Перша категорія обладнання виконується у вигляді однієї посудини, в якому розташований багатошаровий фільтр, що дозволяє рідині пройти кілька ступенів очищення. В результаті отримують очищення від зважених часток, солей і інших шкідливих речовин. Такі конструкції підключають безпосередньо до крана змішувача за мірою потреби у воді. Існують різновиди моделей з висновком окремого крана для очищеної води. Перевагою таких конструкцій є низька ціна і доступність обслуговування. Має малий ресурс використання.

Многоемкостной проточний фільтр виготовляють у вигляді трьох пластикових судин, кожен з яких очищає воду від певних складових. Перший етап грубої фільтрації дозволяє позбутися від зважених частинок. Другий етап очищає рідина від амонію, заліза і різних солей. Третій – видаляє хлор і хімічні сполуки органічних речовин, шкідливих для людини. На останньому етапі застосовують вугільний фільтр тонкого очищення.

Таке обладнання використовує популярний типорозмір змінних фільтруючих картриджів 10 на 2,5 дюйма, які мають ресурс очищення до 1600 літрів. В комплект обладнання входить окремий кран для очищеної води, який встановлюють поруч із змішувачем. Застосування багатоступінчастих фільтраційних установок знайшло широке застосування в побуті і користується великим попитом. Зручність обслуговування, достатній ресурс і середній рівень цін відносять до достоїнств таких конструкцій.

Популярним і ефективним методом фільтрації води, є багатоступінчаста система зі зворотним осмосом. Застосування такого високотехнологічного обладнання очищає воду від механічних, біологічних і хімічних речовин на молекулярному рівні.

Дане обладнання складається з трьохступеневої фільтра, в якому поліпропіленові та вугільні картриджі виробляють попередню очистку. Потім вода надходить до мембранних фільтрів, кількість яких обумовлено конструкцією установки. Система мембран дозволяє очищати воду до стану джерельної, а потім збагачувати її необхідними для людини, органічними сполуками. Завдяки використанню такої технології, якість води пропорційно з талими льодовиками. Обладнання комплектують окремим краном для подачі очищеної води.

Гідністю цих фільтраційних установок є висока якість очищення і збільшений ресурс використання змінних картриджів до 5000 літрів (залежно від виробника). Недолік такого обладнання – висока вартість і дорожнеча обслуговування. Вартість змінних мембранних картриджів значно перевищує ціну пропіленових фільтрів.

ДОВІДКА! Останній метод очистки, розроблений американськими ученими – це вплив на воду ультрафіолетовими променями, які здатні знищити шкідливі речовини різного походження. В якості фільтруючого елемента використовують УФ-лампи, поверхня яких, періодично необхідно очищати від нальоту.

Такий метод неефективний при очищенні каламутній рідини, оскільки вона не просвічується. Невисока вартість і простота конструкції є перевагами такої конструкції. Недоліком є потреба частого очищення поверхні ламп для якісної роботи обладнання.

Як встановити фільтр під мийку

Співставивши можливість установки фільтраційного обладнання під мийку, приготуємо наступний інструмент для монтажу:

 • дриль з набором свердел;
 • набір гайкових ключів, в тому числі, трубчастих і викрутку;
 • розвідний ключ;
 • ущільнювальна фум-стрічка або льон з герметиком.

Переконавшись у відповідності комплектації, приступають до поетапного виконання робіт.

 • В першу чергу, необхідно перекрити подачу води і скинути залишковий тиск, відкриттям крана змішувача.
 • Потім вибирають місце для установки крана очищеної води і свердлять отвір під його установку.
 • Використовуючи декоративні шайби, гумові прокладки і стопорну гайку, монтують кран на поверхню мийки.
 • Відкручують шланг подачі холодної води. На його місце встановлюють водозабірний вузол підключення до системи фільтрів. Перед монтажем потрібно переконатися в наявності гумових прокладок.
 • Після установки вузла, підключають штатний шланг холодної води до трійника, в якому перекривають подачу, для виконання перевірки щільності з’єднань на герметичність.
 • Фільтраційне обладнання і накопичувальний бак розміщують під мийкою таким чином, щоб не обмежувати доступ до кранів і місцях з’єднань. За допомогою саморізів кріплять обладнання до бічних стін меблів, накопичувальний бак може бути встановлений без додаткового кріплення.
 • В зливній трубі мийки свердлять отвір для з’єднання фільтраційної установки з системою водовідведення. З допомогою спеціального хомута з’єднують домову каналізацію з необхідними патрубками мембранного елемента.
 • Згідно з інструкцією фільтраційного обладнання, виконують підключення всіх патрубків до необхідних штуцерам.
 • Відкривають кран на водозаборном сайті, дають повітрю вийти з системи і перевіряють з’єднання на наявність течі. При виявленні недоліків – усувають.
 • Протягом 10-15 хв промивають обладнання, а після цього – користуються, із задоволенням.
 • ВАЖЛИВО! Кран водяний системи під мийкою необхідно залишити, а вузол фільтраційного обладнання встановлюють після вентиля, для зручності подальшої експлуатації.

  Особливості використання фільтрів для води

  У гонитві за чистою цілющою вологою, споживач може використовувати привізну джерельну або скважинную воду. Забезпечення житла зовнішнім джерелом води зажадає безліч сил, щоб її набрати, доставити до будинку і занести в квартиру. Використання фільтраційного обладнання позбавить споживача повною мірою від складнощів такого постачання і забезпечить якісним екологічно чистим продуктом.

  Важливим аспектом використання квартирних систем очищення є регулярна потреба в заміні картриджів. Терміни експлуатації і ресурс об’єму фільтрації змінних елементів вказує виробник. Для постійного підтримання необхідної якості використовуваної води стежать за кількістю використовуваної очищеної рідини. Сучасні моделі останніх років обладнають спеціальним лічильником, але ця опція використовується на дорогих установках.

  Після установки фільтра, споживач може користуватися питною водою, коли і скільки забажає.