У тих, для кого пірографія по дереву стала справою життя, в особистому арсеналі є великий набір професійних выжигательных апаратів. А ось любителям і дітям, ледь почало освоювати цю чарівну техніку, вистачить одного надійного електроприладу. Який новачкові вибрати апарат для випалювання по дереву?

Основні види выжигателей та їх особливості

У продажу можна виявити десятки моделей электровыжигателей від різних виробників. У кожного виду – свої особливості, але всі вони поділяються на три великі групи:

 • Выжигатели з дротяним пером (з петлею розжарювання) мають властивість дуже швидко, всього за кілька секунд, нагріватися і майже моментально остигати. Інша важлива їх характеристика – можливість підвищувати або знижувати температуру нагрівання дротяного пера завдяки вбудованому регулятору напруги. За такі властивості выжигательные апарати по дереву дротяного типу нерідко обирають батьки для своєї дитини: при акуратному зверненні шанси юного пирографиста обпектися мінімальні. Є у цих электровыжигателей і мінуси: при частому використанні петля розжарювання перегорає, її потрібно міняти. У сучасних моделях вона кріпиться і знімається без праці, в інших доведеться попрацювати паяльником;
 • Выжигатели з твердими пір’ям (паяльникового типу) повільно нагріваються і ще довше остигають. Трансформатор регулювання температури, на жаль, у цих моделях не передбачено. Примітний цей электровыжигатель по дереву тим, що в комплекті з ним йде безліч насадок різної форми, розміру і товщини пера. Завдяки цьому на дошку можна нанести навіть дуже складний візерунок, а звичайний дитячий малюнок, виконаний у домашніх умовах, буде виглядати як витвір мистецтва;
 • Лазерний різак по дереву. Він не настільки популярний, як попередні типи апаратів. Користуватися ним потрібно обережно. Лазерне різання на відміну від інших видів можлива лише по твердому толстому дереву: шкіра, фанера і вже тим більше тканина просто прогорять.

Як вибрати прилад для випалювання по дереву

Перш ніж зайнятися пирографией або долучити до цього виду творчості дитини, чітко усвідомите, який выжигательный апарат по дереву вам необхідний, яким вимогам він повинен відповідати. При виборі зверніть увагу ось на які умови:

 • Конструкція апарата повинна бути простою, а матеріали, з яких він зроблений, якісними.
 • У комплекті з пирографом шукайте пристосування, що оберігають від опіків: спеціальна підставка, захисні ковпачки.
 • Нерідко выжигательный апарат по дереву доповнений навчальними схемами з простими для виконання малюнками. Такі підказки – допомога початківцям пирографам, які поки не можуть самостійно переводити сподобалися картинки на дерево.
 • Різні моделі выжигательных апаратів призначені для роботи зі шкірою, тканиною, фанерою, деревом. Деякі апарати узконаправлены у використанні, інші – універсальні. Перш ніж оформити покупку, визначитеся, з якими матеріалами будете працювати.
 • Зупинивши свій вибір на выжигателе з дротяним пером, перевірте, прикладена до нього запасна петля розжарювання.

Огляд популярних моделей

Сьогодні пирографы виробляють в Росії, Україні, Німеччині, США, Китаї. В деяких інтернет-магазинах можна навіть придбати нові выжигательные апарати по дереву, випущені ще в часи СРСР! Моделей – десятки: Creartec, Trucoo, Stayer, Wetecom, «Орбіта» «В’язь», «Вогник», «Димок», «Візерунок-1» та багато інших. Кожна з них володіє своїми особливостями:

 • Прилад «Вогник» з дротяним пером безпечний і простий у використанні, надійний, легкий і цілком може стати першим апаратом початківця пирографиста.
 • «Димок» доповнено відразу декількома (кількість їх залежить від моделі) запасними пір’ям і може бути використаний для випалювання по дереву, щільної тканини.
 • Stayer з твердими пір’ям хороший при роботі відразу з декількома видами матеріалів. На додаток до деяким моделям цього пирографа у набір включені спеціальні фарби, за допомогою яких можна прикрасити випалену картинку.

Де купити і скільки коштує выжигательный апарат

До радості пирографистов, апарати для випалювання можна придбати не лише в спеціалізованих онлайн – і оффлайн – магазинах великих міст країни – Санкт-Петербурга, Москви, але і в невеликих населених пунктах. Товари для випалювання по дереву продаються на місцевих ринках електроніки, а зовсім вже раритетні цілком реально виявити на розвалах. Ціна їх може варіюватися від 200-300 рублів за простеньку модель до 25-30 тисяч за професійний апарат.

Відео: як зробити випалювач по дереву своїми руками

Відгуки

Олексій, 34 роки

Зовсім недавно долучив свого 10-річного сина до пирографии. Вечорами його від «Візерунка-1» не відірвати! Випалює складні малюнки і навіть невеликого розміру картини, проводить за роботою по багато годин. Чудово виходить! Зауважив, що він став більш посидючим, краще вчиться. Думаю, це в тому числі завдяки пирографии.

Микола, 25 років

Захоплююся випалюванням по дереву зі шкільних років. Досі зберігаю свій перший «Етюд» – гроші на нього збирав кілька місяців. Зараз користуюся набагато більш солідними апаратами з безліччю насадок. Роботи презентую друзям, рідним. А найкращу свою картину подарував дружині до народження нашого первістка.

Тетяна, 46 років

Пирографии присвячую весь вільний час. Выжигательных апаратів у мене кілька, але свій улюблений «Димок» не проміняю ні на який інший. Впевнена, що результат залежить не від марки приладу, а від рівня професіоналізму пирографиста. Картини роздаровую друзям, а деякі вдалося навіть вельми вигідно продати!