Харчування в перший місяць вагітності

Кожна вагітна жінка розуміє, наскільки важливо харчування для неї. Організувати правильний і повноцінний раціон необхідно з самого початку, адже тільки в такому разі малюк може повноцінно розвиватися і бути здоровим. Тільки раціональний підхід і врахування численних рекомендацій дозволять проявити відповідальний підхід.

Перші тижні вагітності вже призводять до серйозних змін у жіночому організмі, тому потрібно постаратися гарантувати надходження всіх корисних речовин.

Користь фолієвої кислоти

Харчування в перший місяць вагітності

 

Для жіночого організму дуже важливою виявляється фолієва кислота, адже від неї залежить, наскільки буде розвиненою центральна нервова система малюка. До того ж дана речовина потрібно для успішного ділення клітин, розвитку органів і тканин з ранніх стадій. При наявності дефіциту з’являється ризик передчасної пологової діяльності або психічних порушень у малюка.

Середня кількість вживаної фолієвої кислоти має становити шістсот мг. Найбільшу кількість міститься в бобових, печінці, рибі, селері, спаржі, буряках, шпинаті, авокадо. Крім цього, слід приймати спеціальні вітамінні комплекси.

Важливість кальцію, цинку, марганцю, заліза, омега-3

Кожна жінка під час вагітності повинна вживати і інші речовини, що роблять істотний вплив на процес розвитку плода:

 • Кальцій. Оптимальна кількість в день становить п’ятнадцять мг. Велику кількість містяться в молочної та кисломолочної продукції. Рекомендується вживати щодня дві склянки кефіру або склянку молока і сто грам сир.
 • Цинк, марганець. Вживайте щодня по 15 мг цинку, по 2 мг марганцю. Дані корисні речовини містяться в м’ясі індички, нежирної свинини і яловичини, вівсяної каші, моркві, шпинаті, бананах, ізюмі, горіхах.
 • Залізо. Головними рослинними джерелами є соя, сочевиця, квасоля стручкової форми, горох, шпинат, курага і зливу, але при цьому максимальна ефективність обумовлюється джерелами тваринного виду. А всмоктування заліза може істотно зменшуватися, якщо його комбінувати з кальцієм, чаю або кави. Для кращого засвоєння потрібні продукти з підвищеним вмістом вітаміну C.
 • Омега-3 рослинного виду є в конопляного насіння, льону, волоських горіхах. У перші місяці можна застосовувати спеціальні комплекси.

Вітаміни для вагітних

Харчування в перший місяць вагітності

Отже, вітамін В12 є, перш за все, в продуктах тваринного виду. Менша кількість є в молоці, злакових продукти, сир тофу. При зниженні даного вітаміну необхідно приймати спеціальні комплекси, що дозволяють виключити ризик розвитку відхилень нервової системи, анемії, затримку розвитку плода.

Вітамін D є в злакових продуктах, яйцях, молоці, продукції тваринного походження. Багато сонця дозволяє усунути проблему, пов’язану з браком вітамінів.

Особливості прийому молочних продуктів

У кожен місяць вагітності потрібні молочні продукти, які готові заповнювати потреби організму жінки і сприяти успішному зростанню дитини. До того ж кальцій, який є основним мікроелементом, що дозволяє успішно зміцнювати кістки, зуби.

В ідеальному випадку потрібно вживати до півтора літра молока, нежирний кефір, натуральну кисляк корисні йогурти, сир і навіть десерти, приготовані на основі молока. При цьому потрібно стежити за вмістом жирів, вуглеводів. Користю мають тверді, плавлені, а ще пастеризовані сири.

Особливості прийому м’ясних продуктів

Продукти м’ясні мають у своєму складі білки, залізо, а ще вітаміни B. Отже, при вагітності дані продукти краще всього вживати 2 рази на день. Віддайте перевагу обов’язково риби, м’яса птиці, адже вони володіють максимальною користю. Відмовляйтеся від жирного м’яса, яке є менш корисним.

Наступні рекомендації дозволять найкращим чином організувати харчування на кожен місяць, але при цьому потрібно варіювати різними рецептами.

 • М’ясо, рибу рекомендується вживати вареними або запеченими. Уникайте як смажених, так і копчених страв.
 • Потрібно знімати шкіру з птиці.
 • Корисніше біле м’ясо.
 • Віддавайте перевагу філейної частини, адже вона виявляється більш пісної і корисною.
 • Відмовтеся від ковбас і сосисок, так як вони є жирними.

Дані рекомендації повинні дотримуватися всі місяці вагітності.

Хліб, крупи, картопля

У цих продуктах містяться вуглеводи, клітковина, різні вітаміни, а ще мікроелементи. Страви цієї групи, повинні включатися при кожній трапезі. Таке харчування дозволить почувати себе ситим і гарантувати максимальну користь.

Фрукти і овочі

Харчування в перший місяць вагітності

У фруктах, овочах є вітаміни і мікроелементи, що дозволяють підтримувати хороший імунітет і поліпшувати травлення.

В бобах, горосі, ще квасолі, сочевиці, сухофруктах міститься підвищений рівень заліза, але при цьому засвоєння речовини сповільнюється, порівняно з м’ясними продуктами. Для активізації процесу засвоєння слід вживати ті продукти, в яких є значна кількість вітаміну C. Такої схеми потрібно дотримуватися в перші місяці.

Щоб харчування було дійсно корисним, овочі і фрукти рекомендується їсти, принаймні, чотири рази на день. У кращому випадку потрібно вживати фрукти, а ще овочі з шкіркою.

Процес розподілу продуктів

Потрібно намагатися правильно розподіляти продукти на весь день. Отже, яким має бути харчування?

 • М’ясо, рибу і крупи потрібно включати на сніданок, обід. Дані продукти сприяють підвищенню рівня білка, прискореним обмінним процесам і ситості.
 • У 2-ій половині дня потрібно віддавати перевагу саме молочно-рослинній їжі.
 • Рясна їжа, що приходить на вечір, може негативно впливати і порушувати процес відпочинку. Про цей нюанс потрібно пам’ятати в останні місяці вагітності, адже великий живіт також спричиняє певні незручності.
 • Найважливіші правила правильного раціону

  Харчування в перший місяць вагітності

  Ви повинні постаратися скласти правильний раціон, дотримуючись наступні десять рекомендацій:

  • Ви повинні перейти на правильне харчування.
  • Відмовтеся від кави, алкогольних напоїв, куріння і наркотичних речовин.
  • Кожен день потрібно приймати вітамінні комплекси для того, щоб гарантувати оптимальну кількість надходження поживних речовин. Ви повинні вживати по чотириста мкг фолієвої кислоти, двісті мкг йоду, дев’яносто мкг омега-3. При цьому кількість йоду можна зменшити до 150 мкг, якщо ви використовуєте йодовану сіль.
  • Виключіть надмірне споживання жирів. Для цього слід відмовитися від солодощів, горіхів, масла вершкового, майонезу, цукру, меду, сала.
  • Уникайте страв, які тушкувалися або смажили на олії. Краще всього використовувати гриль або варити продукти. В ідеальному випадку потрібно включати в їжу овочі і фрукти відповідної обробки.
  • Включайте в раціон молочні продукти, які повинні бути знежиреними або з мінімальною жирністю.
  • М’ясо, яйця, бобові, риба являють собою вихідні продукти.
  • Ви повинні збільшити кількісний вміст споживаної клітковини.
  • Раціон повинен включати в себе п’ять – шість прийомів.
  • Кожна порція повинна бути невеликою за розміром.

  Ці поради – основа, щоб харчування було найбільш корисним.

  Які рекомендації слід дати вагітним жінкам-вегетарианкам?

  Харчування в перший місяць вагітності

  Все більше жінок прагнуть бути вегетаріанками, тому необхідно дати спеціальні ради для них, адже при вагітності потрібно гарантувати надходження всіх необхідних речовин для майбутнього малюка. Незважаючи на те, що проводяться незначні дослідження, поради потрібно дати.

  Строгі вегетаріанці відмовляються від продуктів тваринного виду, а несуворі вегетаріанці можуть вживати яйця, продукти молочного походження, макробіотики ж воліють водорості морські, бобові, різні фрукти і злаки.

  У всі місяці слід приділяти підвищену увагу прийому білків, заліза, а ще вітаміну B12. Строгі вегетаріанці повинні дуже уважно стежити за рівнем одержання кальцію, вітаміну D. При необхідності потрібно вживати спеціальні вітаміни та інші засоби, що гарантують надходження всіх необхідних речовин. Навіть перші тижні є вагомою причиною для того, щоб почати вживати додаткових заходів.

  Яка надбавка ваги допускається?

  Харчування повинно бути повноцінним, але при цьому уникайте надмірного споживання калорій і переїдання, адже потрібно контролювати надбавку у вазі. За сорок тижнів вага може збільшитися на дев’ять з половиною – дванадцять з половиною кілограм. Важливо відзначити, що в перші 20-ть тижнів вага тіла може збільшитися до двох з половиною кілограм (місяць – по п’ятсот грам).

  Для точної оцінки слід скористатися спеціальним розрахунком. Ви повинні дізнатися ІМТ, використовуючи наступну формулу для розрахунку: вага в кілограмах потрібно розділити на квадрат зростання в метрах.

  При вагітності вага повинна збільшуватися, насамперед, за рахунок розвитку плода, безпосереднього збільшення матки, а також появи навколоплідних вод, підвищення об’єму рідини, а також у крові, збільшення молочних залоз. Харчування повинно припускати надбавку за рахунок жиру тільки в межах 1,5 — 1,7 кілограм.

  Слідкуйте за своїм раціоном, вагою, самопочуттям, адже саме від цього залежить здоров’я малюка!