Харчування в перший тиждень Великого посту 2018 року

Що можна їсти в перший тиждень Великого посту в 2018 році? У цьому році Великий піст триває з 19 лютого по 7 квітня. Він складається з Чотиридесятниці і Страсної тижня.

Чотиридесятниця була встановлена в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса Христа, а Страсний тиждень (седмиця) – в пам’ять про останні дні Його земного життя, смерть і поховання.

Що їдять в перший тиждень Великого посту?

Перший період посту триває сорок днів. Протягом нього віруючі згадують про дні, які Ісус Христос провів у пустелі. Перший тиждень посту (з 19 по 25 лютого в 2018 році) відрізняється особливою строгістю, втім, як і остання.

Що їсти у перший тиждень Великого посту 2018 року? У дні посту забороняється включати в раціон продукти тваринного походження. Це м’ясо і будь-які м’ясні страви, риба і рибні продукти, молоко і всі продукти на його основі, яйця. Крім того, в цей період не можна вживати спиртні напої.

Розповімо про харчування в перший тиждень Великого посту докладніше. У Чистий понеділок – перший день першої седмиці посту – церковнослужителям рекомендується утримуватися від вживання їжі. Тим, кому нелегко витримати весь день без їжі, можна їсти трохи хліба з сіллю і пити воду.

Згідно з рекомендаціями церкви, мирянам у перший день посту краще дотримуватися сухоядения: є тільки сирі овочі, фрукти, горіхи, сухофрукти. Про можливості дотримуватися строгий піст слід говорити з вашим духівником.

Що можна їсти в перший тиждень Великого посту?

Період з другого по п’ятий день (20-23 лютого 2018 року) також вважається часом суворого посту, коли дозволені до вживання лише хліб і вода.

При менш строгому раціоні, починаючи з середи можна включати в меню страви в сирому вигляді, тобто не піддані тепловій обробці: овочі і фрукти, сухофрукти, горішки. А в п’ятницю допускається варена їжа, але без вживання рослинної олії.

Що ще дозволяється їсти в перший тиждень Великого посту? Під час посту вживають їжу, приготовлену без масла – не тільки вершкового, але і рослинного.

В суботу та неділю (24 і 25 лютого 2018-го відповідно) мирянам можна їсти варену їжу з додаванням рослинної олії (церковнослужителям таке послаблення не дозволяється). По вихідним можна випивати по склянці кагору, але краще повністю відмовитися від алкоголю.

На думку монастирських кухарів, у піст слід не виснажувати себе голодом, а утримуватися від переїдання. Пісне меню можна скласти таким чином, щоб воно включало звичні для вас страви, проте без інгредієнтів, які мають тваринне походження.

Хочеться також підкреслити, що харчування в перший тиждень Великого посту – далеко не головне. Важливо розуміти, що значення посту – не обмеження в раціоні. Сенс полягає в покаянні і духовному оновленні, а стриманість в їжі лише сприяє цьому.