Кучерики – один з популярних і улюблених варіантів змін з зачіскою, особливо для дівчат з прямими пасмами. Тільки в таких випадках зробити локони без шкоди дуже складно, але один метод все ж є. Це хімія на волосся. Докладніше про види, можливості застосування на різних волоссі, ціною і самої технології такої завивки ви дізнаєтеся нижче.

Прикоренева хімія

Одним з критеріїв для класифікації химзавивки є довжина волосся, на яких її краще застосовувати. Для власниць короткої стрижки є ідеальний варіант. Це прикоренева хімічна завивка волосся. Вона надає додатковий обсяг коротким пасом. Крім того, даний спосіб химзавивки використовується у випадку, коли кучерики ще тримаються, а волосся вже відросли. З тієї ж причини і ефект від процедури не довгий. Технологія полягає в наступному:

 • Спочатку всі пасма накручують на коклюшки.
 • Потім препаратом для завивки обробляють тільки самі корені волосся.
 • Біохімічна завивка

  Найновішою і нешкідливою порівняно з іншими методами є біохімічна завивка. Вона дуже швидко стала популярною. Все із-за того, що застосовуваний склад не має лугів або шкідливих кислот. Їх замінюють речовиною, що практично ідентично молекулами самих волосся. З-за цього і ціна на таку завивку висока. До її достоїнств можна віднести тривалу стійкість, особливо на початку кучерявих волоссі.

 • Недолік же біозавивки в тому, що вона підходить тільки для нормальних або жирних типів. Для пошкоджених така технологія небажана. Сама процедура має 3 етапи:
 • Накручування пасма на бігуді і обробка спеціальним засобом, призначеним для завивки.
 • Нанесення наступного речовини, яке необхідно для згущення білка. Їм волосся просочилися на першому етапі.
 • Обробка останнім складом, який відновлює кислотно-лужний баланс і фіксує кучері.
 • Перманентна завивка волосся

  По суті будь-яка химзавивка є перманентною, тобто постійною. Все із-за того, що вона тримається тривалий термін, який в середньому становить від 3 до 6 місяців. Довгий ефект – це основна перевага перманентної завивки волосся. Практично для будь-якого її виду використовується сильнодіючий хімічна речовина. З цієї причини в народі перманентну завивку називають просто хімією. Перед процедурою використовуваний засіб перевіряється на алергію, а вже потім його використовують на волосся, накручене на бігуді. Результат – при правильному догляді кучерики тримаються довго.

  Види хімічної завивки волосся

  Класифікація химзавивки заснована на речовині, що використовується для процедури. В результаті види відрізняються безпекою, стійкістю і самою технологією проведення. Всі вони вважаються менш шкідливими порівняно з тими, що використовувались в минулому столітті. Вибирати конкретний вид химзавивки слідують з урахуванням результату, який ви хочете бачити. Це може бути дрібний або великий локон, просто збільшення обсягу біля коріння або вертикальні спіральки. Для цього вам варто вивчити види хімії для волосся, представлені нижче.

  Вертикальна хімія

  Власницям довгого волосся ідеально підійде спіральна хімічна завивка волосся. Вона навіть вважається однією з найкрасивіших. Тільки при такому методі отримання кучериків дуже важливий правильний догляд за волоссям, адже по мірі їх зростання стає добре помітна межа завивки. Сама ж процедура полягає в накручування пасом на довгі бігуді спіралеподібної форми. Майстер робить це зверху вниз. Бігуді при цьому розташовують вертикально.

  Японська завивка волосся

  Повністю безпечною і навіть корисною є японська завивка волосся. Інше її назва – липидно-протеїнова. Нейтральний ph такий химзавивки не просто позитивно впливає на волосся, нормалізує їх вологість у випадку зі занадто сухими пасмами. В результаті локони тримаються від 2 місяців до півроку і залишаються об’ємними і пружними протягом усього цього часу.

  Американська хімічна завивка

  Більшою популярністю у сучасних жінок користується американська завивка. Для такого способу використовуються дуже великі бігуді від виробника Olivia Garden. Для прикріплення один до одного вони мають гострі зубці. За рахунок них і великого розміру бігуді не призводять до заломів, а кучері роблять більш пишними. У результаті виходить пружний великий локон, як показано на фото.

  Карвінг-завивка

  Якщо у вас коротка стрижка або рідкі пасма довжиною до 20 см, вам підійде карвінг-завивка. Вона дуже нагадує вертикальний метод. Завдяки карвінгу слабкі волосся стають набагато пишніше, а кучерики виходять дуже природними і м’якими. Образ набуває особливий стиль і свіжість. Крім того, карвінг не приносить шкоди волоскам, адже працює тільки з їх поверхнею.

  Щадна хімічна завивка

  Амінокислотна завивка – це найбільш безпечна хімія для волосся. Вона не шкодить пасмам і навіть живить і лікує їх. Все це завдяки вмісту протеїнів і речовини під назвою цистеамін у складі засоби для фіксації локонів. Останній діє подібно амінокислоти, відновлюючи волосяну структуру. Локони виглядають природними, але тримаються при цьому не дуже довго. Якщо пасма довгі й жорсткі, то вони швидко розвинуться під своєю ж вагою.

  Хімія на довге волосся

  Оптимальним варіантом хімії на довге волосся вважається вертикальна. Схожий на цей варіант карвінг теж відмінно підійде. Вийдуть м’які природні локони. Якщо ж у вас слабкі волосся, то варто віддати перевагу прикореневій завивці. Вона додасть зачіски відсутній обсяг і густоту. Підійде і амінокислотна. Тільки її краще зробити виключно на кінчиках. Так кучерики будуть довше триматися, так і зачіска буде контрастною – з гладкими пасмами біля коренів і кучерявими кінчиками.

  Хімія на середні волосся

  Власницям стрижки середньої довжини пощастило більше. Їм підходять практично всі види химзавивки. Вертикальна, японська або прикоренева – будь-яка з них підійде. Частіше ж хімія на середні волосся представлена у вигляді карвінгу. М’які хвилі локонів не обтяжують зачіску, а просто роблять її трохи об’ємніше. Середні волосся вважаються універсальними, тому можна сміливо експериментувати з різними видами завивки.

  Хімічна завивка на коротке волосся

  Власницям короткої стрижки варто звернути свою увагу на прикореневу химзавивку. Завдяки цій техніці волосся стають більш об’ємними і складається відчуття, що їх набагато більше. Не менш ефектно виглядає завивка тільки кінчиків. Найстійкіша хімічна завивка на короткі волосся – це кислотна. Судячи вп відгуків, особливою ж популярністю користується великий локон. Він найефектніше виглядає на короткій зачісці. Навіть на фото це видно.

  Як вибрати хімічну завивку

  Якщо ви все ж таки визначилися, що хочете зробити хімічну завивку в домашніх умовах, то вирішити, який вид підходить вам доведеться самостійно. Потрібно звернути увагу відразу на кілька критеріїв:

 • Товщина волосся. Тонкі пасма більш вимогливі до химзавивке. Щоб вони швидко не розповзлися, потрібен сильний засіб. Густі ж волосся краще тримають форму, тому для них підійде легкий метод, наприклад, карвінг.
 • Чутливість шкіри голови. Якщо вона занадто висока, то варто використовувати биозавивку або нейтральну хімію.
 • Стан пасм. Якщо вони тьмяні і втомлені, оживити їх зможе кислотна хімія.
 • Тип особи. Для круглого не підійдуть великі локони – навіть на фото видно, що краще будуть виглядати дрібні кучерики. Більш видовжене обличчя відмінно підкреслюють практично будь-які розміри і форми завитків.
 • Як зробити хімічну завивку в домашніх умовах

  Ціна на химзавивку в салонах висока, тому не кожна жінка зможе звернутися за такою процедурою. Та й навіщо, якщо зробити собі кучері вийде і в домашніх умовах. Для процедури потрібно особливий набір, куди входить бігуді або коклюшки, спеціальний склад для фіксації локонів і ще кілька необхідних інструментів. Ще потрібно інструкція, як зробити хімію в домашніх умовах. Детальніше про набір і рекомендаціях ви можете прочитати нижче.

  Набір для хімічної завивки волосся

  Існують спеціальні набори, куди входять всі необхідні засоби для хімічної завивки в домашніх умовах. Ефект від них виходить не такий крутий, так і зберігається ненадовго. З цієї причини можна швидко випрямити волосся. Такий варіант зручний, адже не потрібно кожен раз ходити в салон. Ви можете просто скористатися своїм набором в будь-який час. В більшості випадків в нього входить не один флакон, а кілька – для самої хімії і для фіксації. Дуже хороші відгуки має набір від компанії Schwarzkopf. Ціна на нього коливається від 500 до 600 рублів.

  Коклюшки для хімічної завивки

  Ще один необхідний інструмент в такій процедурі – коклюшки для хімії. За рахунок них виходять найрізноманітніші локони. За матеріалом коклюшки можуть бути дерев’яними або пластиковими. Судячи з відгуків, перші використовувати набагато приємніше. Дерево навіть знижує агресивність використовуваних складів. Загалом вони поділяються на 2 види:

 • Вигнуті. Необхідні для створення завитків S-подібної форми. Прядки на них накручуються від центру. Самі локони виходять широкими.
 • Циліндричні. В результаті застосування таких коклюшок кучерики виходять прямими. Пасма для цього крутять з кінця.
 • Склад для хімічної завивки

  Крім коклюшок необхідним елементом у створенні кучериків є склади для хімічної завивки волосся. Професіонали в цій галузі рекомендують кошти тільки від відомих виробників. Їх товари відрізняються за складом і ціною. Будь коштів можна замовити чи купити в інтернет-магазині виробника. На сайтах представлені цілі каталоги складів для химзавивки з описом і цінами. Це можуть бути, наприклад:

  • американська система Olivia Garden;
  • dikson;
  • Schwarzkopf;
  • Brelil Dynamix Perm Modular Formulation Curling System;
  • Alfaparf Best Hair;
  • Selective Professional;
  • Estel Professional;
  • Londastyle Volume Starter.

  Хімічна завивка в домашніх умовах

  Якщо всі інструменти і засоби у вас вже під рукою, то можна приступити до самої процедури зміни прямих волосся кучеряве. Для цього вам буде потрібно інструкція, як виконувати хімічну завивку в домашніх умовах. Процедура включає наступні етапи:

 • Зробити тест на алергію від використовуваного складу. Нанести його на шкіру за вухом, а через 15 хв. перевірити на наявність свербежу або почервоніння.
 • Далі на чисті сухі пасма нанести засіб, розчесати їх і швидко накрутити бігуді.
 • Залишити на 40 хв., нанести нейтралізатор, який є в наборі для завивки. Потримати ще 40 хв.
 • Далі перевірити локон на пружність – розкрутити його і оцінити стан.
 • Прямо при бігудях змити препарат, якщо це необхідно за інструкцією до нього.
 • Відновлення волосся після хімічної завивки

  Що закріпити результат, необхідно правильно доглядати за волоссям і дотримуватися кількох рекомендацій. Головне – 4-5 днів після процедури не мити голову, не піддавати фарбування, не укладати і не сушити феном. Рекомендується берегти волосся від сонця. Користуватися для укладання краще гребінцем з рідкими зубцями. Поради, як доглядати за волоссям після хімічної завивки, наступні:

 • Проводити лікування різними масками на основі алое, меду, реп’яхової або касторової олії та інших натуральних інгредієнтів.
 • Використовувати спеціальні шампуні для волосся, які зазнали хімії. У їх складі повинні бути протеїни пшениці, вітаміни, амінокислоти і кератин.
 • Після миття не накручувати пасма, а злегка промокати. На лягати спати з мокрою головою.
 • Зістригати посічені кінчики, обробляти їх спеціальним кремом.
 • Ціна на хімічну завивку волосся

  Один з важливих питань, яке виникає при виборі такої процедури, це скільки коштує хімічна завивка волосся. Ціна залежить від її виду і складу. Найвищу вартість має біозавивка, але зате результатом ви зможете милуватися довгий час. Крім засобів і виду ціна на хімію залежить від довжини волосся. Логічно, що для коротких вартість буде трохи нижче. Найвища ціна припадає на довгі пасма. Химзавивка на короткі коштує недорого. В різних салонах ціна може відрізнятися. Зразкові варіанти ви можете вивчити в таблиці.

  Довжина волосся

  Біозавивка

  Японська

  Щадна амінокислотна

  Вертикальна зі спіральною накруткою

  Афростиль

  Короткі

  1800-4500

  З900

  4500

  7500

  Середні

  2200-5200

  4400

  5200

  9000

  Довгі

  2500-7100

  5700

  6900

  8500

  12000

  Супердовгі

  2900-8200

  6600

  7900

  9900

  14000

  Відео: шкідлива хімічна завивка волосся

  Відгуки

  Наталя, 35 років

  Як досвідчений перукар, взагалі не раджу робити химзавивку. Вона псує зачіску навіть гірше, ніж знебарвлення. Одна моя клієнтка вже витратила дуже багато грошей на відновлення. Крім того, вже через місяць кучерики вам разонравятся, а змити їх не вийде. А коли пасма почнуть відростати, зачіска буде виглядати непривабливо. Тому не раджу.

  Лариса, 29 років

  Я робила химзавивку і мені зовсім не сподобалося. Постійно доводилося використовувати гель, щоб завиток тримався. Якщо ж волосся просто розчесати, то виходить пухнаста зачіска, як після кісок. На мою думку краще іноді накрутити плойкою. Пару днів так походиш – хочеться назад свої прямі волосся. З химзавивкой ж довелося ходити 3 місяці.

  Марія, 38 років

  У моєї подруги ще з інституту були шикарні довгі волосся. Потім їй захотілося походити з кучерявим, тому вона зважилася на хімію. В результаті коріння швидко відросли, з-за чого зачіска виглядала вже не так красиво. Самі ж локони стали ламкими. Вже півроку не виходить повернути колишній вигляд, тому не раджу, особливо у випадку з довгими пасмами.

  Олександра, 24 роки

  Все життя були тонкі волосся, а хотілося зачіску більше. Зважилася на хімію. Подруги мене відмовляли, казали, що і так нічого немає, а після завивки зовсім не залишиться. Я все ж зробила і не пошкодувала. Красиві локони – виглядає дуже природно і невимушено. Періодично роблю прикореневу завивку, коли волосся відростає.