Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відео

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоЯк зацікавити дитину до пізнання нових речовин і властивостей різних предметів і рідин? У себе вдома можна влаштувати імпровізовану хімічну лабораторію і провести прості хімічні досліди для дітей в домашніх умовах.

Перетворення будуть оригінальними і доречними в честь якого-небудь святкової події або ж у звичайних умовах для ознайомлення дитини з властивостями різних матеріалів. Ось деякі прості фокуси, які легко повторити вдома.

Хімічні досліди з використанням чорнила

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоВізьміть невелику ємність з водою, краще з прозорими стінками.

Розчиніть в ній краплю туші або чорнила – вода забарвиться в синій колір.

Додайте в розчин одну таблетку активованого вугілля попередньо подрібнену.

Потім добре збовтайте ємність і побачите, що вона поступово буде світлою, без відтінку фарби. Порошок вугілля має вбирним властивістю, і вода набуває свій початковий колір.

Пробуємо створити хмари в домашніх умовах

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоВізьміть високу банку і налийте в неї трохи гарячої води (близько 3 см). Приготуйте в морозилці кубики льоду і покладіть їх на плоский лист, який розмістіть на банку.

Гаряче повітря в банку буде охолоджуватися, утворюючи водяний пар. Молекули конденсату стануть збиратися разом у вигляді хмари.Таке перетворення демонструє походження в природі хмар, коли тепле повітря охолоджується. А чому іде дощ?

Краплі води, що опинилися на землі, нагріваються і піднімаються вгору. Там вони охолоджуються і зустрічаючись один з одним формуються в хмари. Потім хмари теж з’єднуються в важкі освіти, і випадають на землю у якості опадів. Подивіться відео хімічних дослідів для дітей в домашніх умовах.

Відчуття для рук при різній температурі води

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відео
Знадобиться три глибокі миски з водою – холодної, гарячої і кімнатної температури.

Дитина повинна доторкнутися однією рукою холодної води, а інший — гарячої.

Через пару хвилин обидві руки поміщають у посудину з водою кімнатної температури. Який відчувається йому вода? Чи є різниця в температурі сприйняття?

Вода може вбиратися і фарбувати рослина

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоДля цього красивого перетворення потрібно жива рослина або стебло квітки.

Помістіть його в склянку з водою, пофарбованої будь-яким яскравим кольором (червоний, синій, жовтий).

Поступово помітите, що рослина забарвлюється тим же кольором.

Це відбувається, тому що стебло вбирає воду і приймає її колір. На мові хімічних явищ такий процес прийнято називати осмос або одностороння дифузія.

Вогнегасник можна зробити самостійно в домашніх умовах

Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відео Необхідні дії:

 • Візьмемо свічку.
 • Необхідно запалити її, і розмістити в банку так, щоб вона стояла прямо, і полум’я не доходило до її країв.
 • У банку акуратно покладіть чайну ложку розпушувача для тіста.
 • Потім налийте в неї трохи оцту.
 • Далі дивимося на перетворення – білий порошок розпушувача зашипить, утворюючи піну, а свічка погасне. Така взаємодія двох речовин забезпечує виникнення вуглекислого газу. Він опускається на дно банки, оскільки важка в порівнянні з іншими атмосферними газами.

  Вогонь не отримує доступу кисню і гасне. Саме такий принцип закладено в пристрій вогнегасника. Всі вони містять вуглекислий газ, який гасить полум’я вогню.

  Що ще вам обов’язково треба прочитати:

  Апельсини вміють властивість плавати на воді

  Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоЯкщо апельсин покласти в миску з водою, то він не буде тонути. Почистіть його і знову занурте у воду– побачите його на дні. Як так сталося?

  Шкірка апельсина має бульбашки повітря, на яких він тримається на воді, майже як на надувному матраці.

  Перевіряємо яйця на здатність плавати на воді

  Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відео Знову використовуємо банки з водою. В одну з них покладіть пару ложок солі і розмішайте до розчинення. Занурте по яйцю в кожну з банок. У солоній воді воно буде знаходитися на поверхні, а у звичайному – опуститься на дно.

  Поясніть дитині, що вода володіє певною щільністю. Солона вода має властивість утримувати предмети. Наприклад, якщо ви були сім’єю на море, то дитина міг реально відчути властивості морської (солоної) води.

  Утворення кристалів за допомогою солі і нитки

  Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах: з підручних засобів, відеоПідготуйте ємність з рідиною, в якій розчиніть багато солі. Потім опустіть в одержаний розчин нитку вовни так, щоб її кінчик торкався дна ємності.

  Інший кінець нитки зафіксуйте зовні. Через деякий час зверніть увагу, що на нитки почнуть утворюватися соляні кристали.

  Фокуси і перетворення – цікаве і захоплююче заняття для дітей будь-якого віку і статі. Хімічні досліди для дітей в домашніх умовах з підручних засобів допомагають пізнати природу речей, розвивати фантазію і уяву, нові навички та знання.

  Пам’ятайте, що необхідно заздалегідь підготувати весь потрібний інвентар. А також під час проведення експериментів дотримуватися техніку безпеки під наглядом дорослих.