Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.

Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.Човник – важлива деталь будь швейної машини, що відповідає за формування стібка рядки. Свою назву отримала саме від вихідного хитного типу за аналогією з хитним на хвилях човном.

Що таке хитний човник у швейній машині, його характеристики

Зміст статті

 • Що таке хитний човник у швейній машині, його характеристики
 • Які ще типи човників бувають
 • Як правильно вибрати човник

Хитний човник швейної машинки робить при роботі зворотно-поступальні рухи за принципом маятника. Кожне з таких пар рухів – це створення чергового стібка. У човниковий механізм вставляється шпульный ковпачок зі шпулею нижньої нитки. При роботі човник захоплює опущену разом з голкою верхню нитку спеціальним язичком, розширює петлю і обводить її довкола шпульки з нижньою ниткою. Утворилася петля скидається і виводиться в черговий стібок.

Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.

УВАГА! При надмірному натягу нитки або тканини петлеобразование може збитися, що призводить до обматыванию нитки навколо човникового механізму. Ні в якому разі не можна усувати таку поломку з допомогою грубої сили. Для вирішення проблеми потрібно запросити фахівця з ремонту.

Це старий, звичний спосіб шиття, який використовувався починаючи з самих перших швацьких машин. У нього багато переваг, але і багато недоліків, особливо якщо порівнювати з сучасними модифікаціями човників і швейних агрегатів.

Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.

До переваг можна віднести:

 • надійність деталей і всієї конструкції в цілому: всі деталі конструкції виготовлені з сталі, в тому числі човниковий механізм;
 • можливість проведення ремонтів без заміни деталей;
 • легкість в обслуговуванні, доступність чищення і змащення;
 • тривалий термін експлуатації.

Це актуально як для механічних швейних агрегатів, так і для машин з електроприводом. Для домашнього використання, коли процес шиття призначається виключно для задоволення сімейних потреб, машини хитного типу – найбільш підходящий варіант.

До недоліків можна віднести наступні:

 • обмеженість довжини стібка, відповідно можливість працювати тільки з легкими тканинами і тканинами середньої товщини;
 • мала швидкість роботи;
 • високий шумовий рівень;
 • надмірна вібрація.

Новітні типи човникових механізмів усувають ці проблеми, однак варто мати на увазі, що це впливає на ціну швейної машини. Машини хитного типу – найбільш бюджетний варіант.

Які ще типи човників бувають

Сучасні типи човникових механізмів поділяються на горизонтальні і вертикальні.

Що значить горизонтальний човник? Подібна деталь розташовується під прозорою кришечкою в центрі робочого поля машини. При цьому човниковий механізм лежить горизонтально, шпульный ковпачок відсутній зовсім, а шпулька ставиться безпосередньо в човник. Крізь прозору кришку відмінно видно весь процес сплетания ниток в стібки. Хороша фіксація і відрегульованість човникового механізму дозволяє працювати без збоїв, виключається можливість заплутаних ниток. Машини з горизонтальним човниковим механізмом строчать швидко і без вібрації. Низький рівень шуму – ще одна важлива перевага таких агрегатів. Але головне їх достоїнство – можливість використання будь-яких типів тканин і ниток.

Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.

Є і ще один істотний недолік машин горизонтального типу човника. Велика частина їх деталей, включаючи і сам човник, виготовляється з пластику. Пластик менш стійкий до великих навантажень, ніж метал. При виникненні тріщин у пластиці деталь не підлягає відновленню і вимагає заміни.

УВАГА! Потрібно пам’ятати про те, що більшість деталей машин з горизонтальним човником виготовляються з пластику та не допускати великих навантажень. Краще заздалегідь подбати про наявність комплекту запасних деталей, і насамперед додаткового човника на випадок виходу з ладу працюючого.

Машини з вертикальним типом корабля в основному використовуються в промисловому виробництві. Човниковий механізм у них потужний, виготовляється з металу. Його робота полягає в безперервному повному обертанні, що дозволяє робити значні стібки на тканинах будь-якої щільності на високих швидкостях роботи.

При цьому агрегати з вертикальним типом поділяються на кілька підтипів, які визначаються в залежності від способу руху механізму.

Підтипи машин вертикального типу:

 • з подвійним обляганням – човник робить створення стібка в два оберти: при першому нитка знімається з голки, при другому створюється петля;
 • ротаційні – здійснюють обертання в одній площині з робочим валом швейної машини;
 • обертаються – роблять кругові рухи проти годинникової стрілки.

В таких потужних машинах з’єднання з основним механізмом здійснюється за допомогою спеціальних пасових передач, що дає додаткове прискорення процесу шиття.

УВАГА! Ремінною механізм може зіскочити з опорного зуба і навіть обірватися, якщо експлуатувати машину не у відповідності з інструкцією виробника. Не можна допускати безперервної експлуатації машини на високих швидкостях – неодмінно потрібно робити невеликі паузи в роботі.

Як правильно вибрати човник

Ті, хто всерйоз вирішили зайнятися шиттям, вибирають не тип човника, але тип швейної машини в цілому. Однак, вибирати пристрій краще всього, якщо розумієш його можливості, а для цього орієнтуватися на тип човникового механізму все-таки варто.

Хитний човник у швейній машині що це: характеристики хитного човника, інші види човників, як правильно вибрати човник.

Якщо машина буде використовуватися рідко і тільки для домашніх потреб, варіант хитного човникового пристрою в ній цілком прийнятний. При цьому такий агрегат є оптимальним бюджетним варіантом.

Якщо швачка планує займатися потоковим шиттям на дому або відкрити власне ательє, виконувати складні замовлення з різних видів тканин, тут краще орієнтуватися на агрегати з горизонтальним човниковим механізмом. Цей варіант дорожчий, але швидкість і різноманітність можливостей є важливими чинниками на користь його вибору.

При промисловому способі роботи швейної машини найбільш правильним є вибір вертикального човникового пристрою.