Хрестять дітей у Великий піст?

У дні Великого посту в 2018 року — з 19 лютого по 7 квітня) віруючі не тільки обмежують свій раціон, але й утримуються від перегляду розважальних передач, відвідування театрів, кіно. Адже мета посту – очищення духовне і тілесне.

Обмеження в їжі, ревні молитви допомагають створити особливий емоційний настрій і сприяють очищенню. В давнину навіть весілля в ці дні не грали, а зачаття дитини під час посту вважалося гріхом.

Хрестять дітей у Великий піст? На цей обряд обмеження не поширюються. Водохрещення – одне із семи таїнств православної церкви. Немовлят зазвичай хрестять на сороковий день після народження.

Але і підлітки, і дорослі люди можуть прийняти хрещення. Яких-небудь обмежень тут немає: стати християнином може людина будь-якої статі, національності та віку. Йому потрібно прочитати Святе Письмо і всім серцем повірити в Спасителя і його вчення.

Чи можна хрестити дитину під час Великого посту?

Будь священик підтвердить, що заборон на проведення таїнства хрещення під час посту не існує.

В які дні Великого посту можна хрестити дитину? Деякі обмеження можливі лише в дні церковних свят, коли храми відвідує багато парафіян.

Зазвичай священики рекомендують призначити інший день для хрещення, щоб це таїнство могло бути скоєно в більш спокійній обстановці.

Вирішуючи, чи можна хрестити дитину у Великий піст, слід враховувати й те, що великопісні богослужіння тривають довго – більше чотирьох годин, а проміжки між службами, які йдуть і вранці, і ввечері, бувають дуже короткими.

Хрещення зазвичай здійснюється по закінченні літургії, яка може закінчитися пізно. Причому на цій службі повинні бути присутніми всі, хто хрестить дитину, а витримати це деяким людям буває непросто.

Крім того, священики можуть виїжджати в перервах між службами до хворим людям для причащання і соборування. Тому дізнайтеся заздалегідь в храмі, хрестять тут дітей у Великий піст.

Якщо ні, знайдіть церква, де служить кілька священиків, запитаєте, у які дні можна охрестити дитину під час Великого посту, що потрібно для проведення цього обряду.

Крім священика, в хрещенні дітей беруть участь їх хресні. Прийнято, щоб у дівчинки була хрещена мати, а у хлопчика – хрещений батько. Втім, у дитини може бути і двоє хрещених.

Вони повинні подарувати малюкові все необхідне для проведення хрещення (натільний хрестик на ланцюжку або мотузці, білосніжне лляне рушник – крижму, хрестильний наряд).

Хрещений батько оплачує проведення обряду і святковий стіл. Хресні батьки повинні займатися духовним вихованням дитини, тому і до цього обряду, і до своєї ролі в ньому їм слід поставитися відповідально.