Якщо ваш холодильник не обладнаний системою No Frost, при його експлуатації на стінках морозильної камери неминуче з’являється лід. Швидкість утворення його залежить від частоти та особливостей використання морозильної камери. Вона індивідуальна у кожної сім’ї.

Причиною появи полою є водяні пари, що потрапляють всередину при відкриванні дверей, нещільному приляганні ущільнювача приміщенні або в морозилку занадто теплих продуктів. Водяні пари поступово конденсуються на стінках і перетворюються на лід.

Наявність великої кількості льоду в морозильній камері викликає підвищене навантаження на систему охолодження, т. к. є ізолятором холоду.

Навіщо і як часто треба розморожувати морозильну камеру

Зміст статті

 • Навіщо і як часто треба розморожувати морозильну камеру
 • Особливості проведення процесу
 • Можна зберегти продукти, розморожуючи камеру
 • Варто розморожувати холодильник з системою No Frost

Наявність навіть невеликої кількості льоду на стінках морозильної камери призводить до збільшення споживання енергії і навантаження на компресор. Як часто потрібно розморожувати морозильну камеру? Щоб уникнути зайвих витрат на електроенергію і передчасного виходу кулера з ладу, фахівці радять розморожувати морозильну камеру при утворенні льоду більше 5 мм, але не рідше ніж 1 раз в рік.

Особливості проведення процесу

Загальний алгоритм дій при розморожування холодильної камери:

 • Вимкнути морозильну камеру і відключити її від мережі;
 • Отримати продукти;
 • Дочекатися повного розморожування регулярно видаляючи відходить лід і талу воду;
 • Промити внутрішню поверхню миючим засобом;
 • Насухо витерти всі поверхні;
 • Включити живлення, і дочекатися поки встановиться робоча температура;
 • Помістити продукти.

Увага! Вибір режиму розморожування індивідуальна у кожному конкретному випадку. При наявності часу і способу зберегти продукти під час розморожування перевагу варто віддати природного режиму розморожування. Найкращий варіант – з відкритими дверима при кімнатній температурі.

Однак не завжди це можливо, так як при природному розморожуванні навіть при невеликому шарі обмерзання процес затягується на 2-3 години. При великому шарі льоду і невисокій температурі в кімнаті він може тривати до 8 годин.

Основні способи прискорення процесу розморожування наступні:

 • Помістити всередину морозильної камери каструлю з окропом і закрити двері (не забудьте про підставці під каструлю);
 • Направити в морозильну камеру потік повітря від тепловентилятора або звичайного вентилятора;
 • Використати побутовий фен.

Можна зберегти продукти, розморожуючи камеру

Перед тим як розморозити морозильну камеру, слід вирішити питання збереження продуктів. Пам’ятайте, якість багатьох продуктів значно погіршується при повторному заморожуванні.

Найбільш просто вирішується питання, якщо у вас хороші стосунки з сусідами, і вони готові на час розмістити ваші продукти. Якщо такої можливості немає, то все залежить від пори року.

Взимку просто винесіть продукти на холодний балкон або вивісите за вікно.У теплу пору року доведеться самостійно винаходити термос.

Необхідно помістити заморожені продукти в якусь ємність, зверху розкласти акумулятори холоду або заздалегідь заготовлену велика кількість льоду. Розмістити все це в теплоізольованій оболонці, роль якої може виконати пінопластовий ящик, фольгований утеплювач, стару ковдру. Ці заходи дозволять збільшити термін відтавання продуктів.

Варто розморожувати холодильник з системою No Frost

У холодильниках з системою No Frost запобігає процес утворення льоду. Саме тому багатьом здається, що розморожувати такий холодильник не треба.

Ця думка помилкова, якщо у вас холодильник з системою No Frost, уважно вивчіть інструкцію. У кожного виробника передбачені певні процедури по обслуговуванню.

Як правило, загальна рекомендація для всіх виробників — кожен рік слід вимикати пристрій, залишивши його з відкритими дверима на день. Це пов’язано з тим, що в будь-якому холодильнику з системою No Frost є місця всередині системи повітроводів, де можливе утворення криги і як наслідок неправильна робота системи.