Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Вагітність є найбільш значною подією в житті кожної жінки, яка мріє мати дітей. Однак не варто забувати про те, що, будучи природнім фізіологічним процесом, вагітність неминуче пов’язана з рядом змін, які радикально змінюють і зовнішній вигляд, і поведінка майбутньої матері.

По-різному відчуваючи себе у різні триместри вагітності, жінка і вести себе по-різному. Ласкава і ніжна на самому початку, вона раптом починає лякати чоловіка непередбачуваністю і неадекватністю своїх реакцій. Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину, яка то ридає, то бурхливо радіє, то раптово приймає рішення терміново відремонтувати дитячу кімнату, то лає чоловіка за дрібниці?

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Чоловік з подивом зауважує, що в очах дружини він раптом перестав бути центром світобудови. Відтепер це місце займає ще не народжений малюк, а всі турботи і думки вагітної дружини пов’язані виключно з ним. Чому це відбувається? Давайте розберемося в причинах нерозуміння, що виникає між подружжям.

Чому чоловікові важко зрозуміти поведінку вагітної дружини?

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Чоловік, поставлений перед фактом вагітності дружини, далеко не відразу усвідомлює всю глобальність фізіологічних змін, що відбуваються в її організмі. Частково виною тому – особливості чоловічої психології.

 • Інтуїція не відноситься до числа сильних сторін чоловічої натури, саме тому вагітній дружині не варто покладатися на те, що чоловік сам здогадається і буде передбачати її примхи і бажання. Хочете реалізації своїх бажань – озвучте їх. Деяким чоловікам досить одного прохання, інші потребують постійних і наполегливих нагадувань, але, будучи висловленими, вони обов’язково будуть здійснені.
 • Чоловіки набагато менше, ніж жінки, наділені здатністю до емпатії, що виявляється в умінні перейматися емоціями і почуттями інших людей.
 • Чоловікам важко уявити собі фізичний стан вагітної жінки тому, що у них просто відсутні органи, в яких відбуваються настільки грандіозні зміни.

Є тільки один спосіб уникнути непорозумінь всередині сімейної пари, яка очікує появи дитини: майбутня мати повинна постійно розповідати чоловікові про зміни у своєму стані. Тільки так можна зробити його учасником цього хвилюючого події, пробудити почуття відповідальності за життя близьких людей, відчути себе головою і годувальником сім’ї.

Ох вже ці гормони

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Саме гормональна перебудова організму майбутньої матері є винуватицею того, що спокійна й привітна жінка раптом стає нервовою, дратівливою, по дрібницях зриває на дружині накопичене роздратування.

Поспішаємо заспокоїти чоловіків: такий стан зазвичай спостерігається лише під час першого і третього триместру вагітності. Це обумовлено високим рівнем специфічних гормонів (гонадотропіну, прогестерону і естрогену) в організмі вагітної жінки. Саме вони визначають особливості загального стану, настрою і смаків майбутньої матері.

Чому саме ці триместри відзначені гормональної бурею? На початковому етапі гормони необхідні для того, щоб створити найсприятливіші умови для успішного протікання вагітності. До моменту народження дитини активність гормонів дещо вщухає, досягаючи рівня, необхідного лише для здійснення пологової діяльності.

Як повинен вести себе люблячий чоловік під час емоційних спалахів з боку дружини?

 • Зрозумівши, що непередбачувану поведінку дружини – всього лише наслідок гормональної перебудови, сприймати його поблажливо.
 • Зберігати спокій і розсудливість, не відповідаючи на випади дружини.

Треба потурати гастрономічних забаганок вагітної?

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Апетит і смакові переваги вагітної жінки безпосередньо обумовлені дією вищеназваних гормонів. Надлишок естрогену в її крові на ранньому терміні вагітності викликає вкрай неприємний присмак у роті.

Є думка, що дивні смакові пристрасті вагітних є наслідком хімічних сигналів, що подаються плодом, що росте в утробі. Це – єдиний спосіб повідомити матері про нестачу тих чи інших речовин, необхідних для його повноцінного розвитку.

Гастрономічні примхи вагітних зазвичай виконуються за їх першою вимогою, оскільки в народі побутує стійке повір’я про те, що невиконання примх загрожує патологіями у розвитку плоду.

Але чи так вже необхідна негайна їх реалізація? Насправді немає жодної необхідності примушувати чоловіка бігти серед ночі за жаданими персиками або банкою маринованих опеньків. Будь-яка примха може почекати хоча б до ранку: і майбутня мама здатна потерпіти, і з її дитиною нічого не трапиться. Та й примхи мають звичай змінюватися мало не кожні дві години. Немає ніякої гарантії, що до ранку дружина не захоче чого-небудь радикально протилежного.

Про що говорять незвичайні смакові пристрасті

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Дуже часто чоловіки не розуміють, чому їх вагітні дружини з ентузіазмом гризуть шкільні крейди, їдять зубну пасту і заїдають оселедець варенням. Наявність подібних пристрастей – привід показати жінку спеціалісту, який веде вагітність.

Найімовірніше, це – наслідок гострої нестачі певних поживних речовин або мінералів. Після обов’язкового біохімічного аналізу крові лікар призначить відповідний полівітамінний комплекс або особливий раціон харчування, що містить необхідні продукти.

Свідченням чого є деякі гастрономічні пристрасті?

 • Бажання їсти м’ясо найчастіше свідчить про дефіцит протеїну в організмі жінки. Корисними джерелами білків є риба, горіхи і сир. Їх слід обов’язково включати в раціон вагітної.
 • Тяга до солоного сприяє поліпшенню циркуляції крові, обсяг якої в організмі майбутньої матері помітно збільшується. Однак слід контролювати кількість солі, що надходить у кров, щоб уникнути розвитку набряків і гіпертонії.
 • Потреба в солодкому свідчить про нестачу феромонів, що відповідають за позитивні емоції і гарний настрій. Солодощі, що вживаються в розумних кількостях, навіть корисні майбутньої матері. Заповнити дефіцит феромонів вона може, з’ївши жменю сухофруктів, цукатів, низькокалорійний фрукт або випивши натуральний йогурт.
 • Потреба випити келих легкого алкоголю не засуджується навіть фахівцями. Вони вважають, що зрідка це цілком допустимо. Сухе вино – джерело аскорбінової кислоти, а пиво – вітамінів групи B.

Що таке синдром гніздування?

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Примхи вагітних поширюються не тільки на сферу харчування. Коли вагітність наближається до останнього триместру, жінку може охопити потреба підготувати затишне гніздечко для майбутнього малюка. Ця потреба є проявом материнського інстинкту, спрямованого на забезпечення максимального комфорту для дитини.

 • Чоловікам складно зрозуміти, чому так необхідно терміново відремонтувати квартиру, оновити меблі або повісити нові гардини, однак підтримати прагнення дружини до оновлення інтер’єру їм все ж таки доведеться. Враховуючи, що настрої та уподобання вагітних можуть змінюватися миттєво, можна скористатися комп’ютерною програмою і здійснити ремонт на комп’ютерному моніторі.
 • Вагітну жінку може охопити гостре бажання зробити генеральне прибирання у всій квартирі. Найчастіше це загрожує ускладненнями здоров’я, оскільки вона може переоцінити свої сили і спровокувати початок родової діяльності. Тому люблячому чоловікові краще всього виконати прибирання своїми силами. Можна підключити до процесу свекруху, тещу або старшого дитини.
 • Проявом синдрому гніздування можна вважати покупку одягу для малюка.

Звідки береться вибірковість у спілкуванні?

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Чоловіки часто дивуються, помітивши, що їх вагітна дружина майже перестала спілкуватися з деякими людьми з найближчого оточення, віддаючи перевагу спілкуванню з тими, кого раніше вважала нестерпно нудними.

Психологи пояснюють це тим, що вагітним властива загострена інтуїція: вони починають відчувати внутрішню суть людини, переставши оцінювати його словами.

Загострене нюх починає відштовхувати жінку від людей, що зловживають курінням і алкоголем. Тонкість суджень і вміння підтримувати діалог відступає для неї на другий план. Головне, щоб поруч із ним вона відчувала себе впевнено і затишно.

Як змінюються уподобання вагітних?

Зміни, що відбуваються в організмі вагітної, зачіпають всі сфери її життя: спілкування з друзями, переваги у виборі фільмів, музики і книг, загальний емоційний фон її поведінки. Поговоримо про кожному пункті більш докладно.

Відмова від відвідування масових і екстремальних заходів

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Для переважної числа майбутніх мам, які перебувають на пізньому терміні вагітності, характерне бажання уникати гучних компаній і екстремальних розваг. Лише для однієї з десяти вагітних жінок характерне прагнення брати участь у заходах, що сприяють виробленню адреналіну. Всі інші воліють або домашнє усамітнення, або суспільство самих близьких друзів.

Прагнення до гармонії

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

В історії стародавнього Китаю існував звичай, за яким жінка, яка очікує народження дитини, була оточена тільки красивими інтер’єрами, приємними запахами і музикою. Майбутній батько повинен розуміти, що вагітна жінка підсвідомо прагне до гармонійного оточенню, тому він повинен змусити себе відмовитися від перегляду трансляцій футболу, бойовиків і прослуховування деструктивної музики, до якої належить важкий рок. Ряд авторитетних досліджень довів, що семимісячний дитина, яка перебуває в утробі матері, прекрасно чує і здатний впізнавати мелодії, які його мати слухала в момент виношування вагітності.

Підвищена сентиментальність

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

Навіть дуже сильні жінки, яких до розвитку вагітності не можна було запідозрити у надмірній чутливості, змінюються радикально. Їм нестерпно читати книги з поганим кінцем або навіть грати в жорстокі комп’ютерні ігри, персонажі яких гинуть. Перегляд мелодрам у вагітних супроводжується цілим потоком сліз. Люблячі чоловіки повинні змусити себе з розумінням ставитися до цієї обставини.

Заглибленість у себе

Як чоловікові зрозуміти вагітну дружину

У міру наближення пологів вагітні жінки набувають звичку довго сидіти на самоті, погладжуючи живіт і спрямувавши погляд в одну точку. Це – дуже важливий момент, коли мати відчуває ознаки зародилася в ній життя. Люблячому чоловікові в такі моменти краще всього обійняти дружину, доторкнутися до її живота, щоб відчути биття крихітного сердечка.

Багато жінок бояться не тільки наближення пологів. Їх турбує ймовірність нашкодити малюкові своїми неправильними діями. І тільки люблячий чоловік може відігнати від неї всі страхи, вселити їй впевненість в успішному результаті вагітності. Ласка, турбота, терпіння і увага – ось що потрібно від чоловіка, який готується стати батьком.

А ось одному майбутньому татові майже пощастило пізнати всі принади вагітності.