З різних причин люди вважають за краще купувати автомобілі з пробігом. Хоча інші вважають, що новий автомобіль принесе набагато менше проблем, навіть якщо це буде дітище вітчизняного автопрому. Але не будемо переконувати в протилежному. Давайте розберемося, як дешево купити БУ автомобіль – на що звернути увагу?

Перевірте ПТС

Найголовніше при придбанні вживаного автомобіля – це перевірка документів на нього. Адже навіть самий убитий автомобіль при бажанні можна відремонтувати, а от покупка проблемного авто може призвести до того, що ви залишитеся взагалі без нічого.

В першу чергу перевірте VIN-код автомобіля, в ньому зашифровано всі відомості про рік випуску автомобіля його технічні характеристики, інформація про виробника. Зазвичай, ідентифікаційні номери наносять на кузов або шасі. Всі вони повинні бути добре читатися і не мати ознак пошкодження. Якщо хоча б щось викликає у вас підозру – краще відмовтеся від покупки, інакше можна заробити собі купу проблем.

Перевірте кузов

Якщо з документами все в порядку, уважно огляньте кузов автомобіля. Обстежте стан кузова на предмет ознак корозії. Не повинно бути відшарувань і спучування на захисному шарі антикорозійного покриття.

Огляньте зазори між кузовом і дверима – вони повинні бути скрізь однаковими і рівними. Дверцята автомобіля повинні закриватися з рівним зусиллям і звуком.

Приділіть увагу і дослідження фарбування автомобіля. Свіжа фарба вживаного автомобіля повинна вас насторожити. Можливо, автомобіль потрапляв в аварії.

Перевірте двигун

Якщо ви бачите, що двигун був вимитий перед продажем – поставтеся до такого автомобіля з підозрою. Він повинен бути сухим і чистим. Запускати двигун повинен відразу, а робота його повинна бути рівномірною і монотонною.

Перевірити ходову частину

Подивіться наскільки рівномірно зношені передні шини. Нерівномірність зносу свідчить про різні неполадки. Перевірте амортизатори, нахиливши автомобіль сильним натисканням на крило. Якщо вони у судовому порядку, повинен бути не більше двох качків.

Перевірте гальма. Якщо педаль легко йде в підлогу, це свідчить про пошкодження в гальмівній системі.
Не забудьте перевірити автомобіль в русі, можливо, ви знайдете ще багато несправностей в ньому.

Зрозуміло, непросте завдання – знайти уживане авто в ідеальному стані. Потрібно зрозуміти, які несправності ви зможете усунути, а які для вас критичні.