Багато хто не раз замислювалися над питанням, а як дешево купити земельну ділянку у держави. Щоб все зробити грамотно і опинитися у виграші необхідно звернутися за попередньою консультацією до нотаріуса, а також ретельно вивчити чинне законодавство. У даній статті ми постараємося розібратися в цьому питанні і врахувати всі нюанси.

Процес покупки

Якщо ви вирішили на майбутньому ділянці почати будівництво житлового будинку, то без аукціону тут не обійтися. Це головна вимога Земельного кодексу. В першу чергу необхідно домовитися з місцевою владою про придбання і оформлення майбутнього ділянки. При плануванні необхідно враховувати, що в органах влади встановлені максимальні розміри ділянок, які відводяться під покупки і будівництво житлових приміщень. Земельна ділянкою для виділення під будівництво приватного будинку повинен мати прийнятні розміри, на відміну від ділянки під будівництво житлового приміщення. У більшості випадків вистачає для споруди не більше 25 соток землі.

Після того, як ви домовилися з владою, проводитися офіційне межування і постановка на кадастровий облік. Після цього починається підготовка до торгів, які можуть бути двох типів – продаж або здача в оренду ділянки. Що стосується початкової вартості, то вона встановлюється місцевою владою і близька до кадастрової вартості. У таких торгах бере участь тільки майбутній власник ділянки. Конкуренція в таких випадках буває досить рідко.

Необхідно пам’ятати кожному покупці, що викуп ділянки, призначеної для ведення особистого підсобного господарства набагато легше, ніж ділянка, призначена для будівництва житлового приміщення. Для другого варіанту потрібно споруда житлового приміщення, яке повинно відповідати всім житловим нормам та вимогам, а також пройти реєстрацію приміщення, призначеного для проживання.

Також існує і пільговий викуп орендованої землі. Можливий даний викуп на підставі положень Цивільного та Земельного кодексу. Необхідно пам’ятати і враховувати, що приймає рішення про продаж виключно муніципалітет і поки не буде побудовано приміщення, він може відмовити в продажу землі орендарю.

Саме завдяки приватизації таких земель багато громадяни і жителі країни змогли втілити свою мрію по споруді будинку в реальність, так як купівля здійснюється цілком за прийнятними цінами.