Все частіше останнім часом мандрівники воліють самостійно організовувати свій відпочинок. Причин тому кілька, а основна – фінансові витрати. Організувати поїздку за кордон може кожен завдяки появі в інтернеті спеціальних сайтів, де легко замовити квитки на поїзд або літак, забронювати номер в готелі, дізнатися про визначні пам’ятки того чи іншого міста. Тільки не варто думати, що у всіх випадках самостійне подорож обходиться дешевше.

В яких напрямках краще віддати перевагу допомогу туроператора?

Ні для кого не секрет, що росіяни воліють відпочивати ближче до рідних місць, і найбільшою популярністю серед них користується Туреччина і Єгипет.

Тут розвинена туристична інфраструктура, практично у кожного готелю є прямий вихід до моря, так і приємний клімат. За 18 тисяч рублів туристична фірма організовує переліт в обидві сторони і 4-х зірковий готель з умовою «все включено». Без її участі лише один переліт може обійтися в більшу половину зазначеної суми. Крім того, турагенства часто пропонують своїм клієнтам гарячі путівки, вартість якої буде значно нижче початкової.

Куди краще поїхати своїм ходом?

Однією з найбільш часто відвідуваних країн в цьому випадку є Таїланд. Турагентство буде пропонувати поселення в хороших готелях, що позначиться на вартості всього туру. Через інтернет можна знайти житло в кілька разів дешевше (до 600 рублів за номер). Харчування буде обходитися приблизно на таку ж суму за один день. Що стосується перельотів, то досвідчені мандрівники радять бронювати квитки за 3 місяці до передбачуваної дати поїздки. При таких умовах тижневий відпочинок в Таїланді забере у однієї людини трохи більше 8 тисяч рублів.

Аналогічна ситуація складається і при плануванні поїздки в Індію, В’єтнам і Шрі-Ланку.

А якщо в Європу?

Однозначної відповіді в цьому випадку немає. Це пов’язано з тим, що переліт буде коштувати не так вже й багато, а ось ціни на проживання, продукти харчування, проїзд по обраній країні, відвідування ресторанів, музеїв та іншого будуть кусатися.

Звичайно, не скрізь справи йдуть настільки лякаюче. Для самостійної подорожі цілком підійдуть Іспанія, Чехія і Болгарія. Наприклад, путівка в Карлові Вари на тиждень для однієї людини коштує 1500 євро. Якщо ж витратити час і самому спланувати поїздку, сума скоротитися майже в три рази.

У будь-якому випадку, вибір способу подорожі залежить від кожної конкретної людини. У кого немає багато вільного часу, звичайно, віддасть перевагу звернутися в турагентство. А бажаючим заощадити фінанси краще зайнятися організацій подорожі своїми силами.