Нерідкі випадки, коли улюблений гаджет крадуть: без смартфона обходитися складно. Щоб заявити про це в поліцію, люди беруть з собою всі документи пристрою, хоча вистачить лише одного – номери МАЙ (IMEI), з допомогою якого ідентифікуються всі сучасні смартфони. Як його пробити?

Що таке май телефону

За абревіатурою ховається спеціальний міжнародний ідентифікатор. МАЙ телефону привласнюється пристрою при виробництві. Виглядає він як 15-значний код з буквами і цифрами. Необхідна маркування для того, щоб стільникові оператори могли визначити кожен апарат, який підключений до їх мобільної мережі. Це єдине значення, яке неможливо змінити під час користування девайсом, тому цей код використовується для швидкого пошуку вкраденого пристрою за допомогою супутника. Перевірка МАЙ повинна проводитися на всіх мобільних.

Як дізнатися май на телефоні

Існує багато способів, як дізнатися МАЙ телефону або планшета, який має вбудований модем і може підключатися до мережі інтернет. Один з найпростіших – це набрати номер *#06#, і на екрані відразу ж висвітиться персональний код. Крім того, IMEI написано на упаковці і всередині самого гаджета: якщо відключити живлення, зняти задню кришку і вийняти батарейку, то ви виявите під нею наклейку з цифрами, серед яких одне з 15-значних чисел і буде вашим IMEI. Буде краще, якщо ви выпишете код і збережіть на всяк випадок, щоб він був під рукою.

Як дізнатися май Айфона

Про те, як дізнатися МАЙ Айфона, подбали самі виробники цього розумного гаджета. Вони запропонували кілька способів перевірки власникам смартфона. Як перевірити МАЙ телефону:

  • Можна знайти код під кришкою задній панелі, однак це можливо тільки для власників Айпад і Айфон вище 5-ї моделі. На більш старих цей номер написаний на лотку для сім-карти.
  • 15-значний номер завжди є на упаковці.
  • Через налаштування виберіть пункт «Загальні», потім «Про пристрій». Вам відкриється вікно з масою корисної інформації про вашому смартфоні, в тому числі і IMEI.
  • Якщо запустити iTunes, то у вкладці «Огляд» поруч з малюнком вашого гаджета буде видно IMEI.

Як дізнатися май телефону Samsung

Знаючи унікальний код свого девайса, можна не тільки швидше знайти пропажу, але і з’ясувати, цей смартфон у вас в руках. Дуже часто буває, що людям пропонують придбати «сірий» смартфон за ті ж гроші, що і «білий», проте працездатність у них зовсім різна, тому перевіряти апарат перед придбанням у сторонніх осіб рекомендується всім. Така перевірка допоможе виявити шахраїв і убезпечити себе від неякісної покупки.

Однією з популярних марок серед споживачів є Samsung. Задня панель в цих девайсів не знімається, і знайти IMEI на самому гаджеті будь-якої моделі не представляється можливим. Знайти персональний код необхідно іншими способами. Як дізнатися МАЙ телефону Samsung:

  • Цей номер можна знайти на упаковці апарату.
  • Уточніть код за допомогою набору номера *#06#.

Як дізнатися май телефону, якщо його вкрали

Сама неприємна історія – коли ваш дорогий гаджет вкрали, але ви не переписали собі його IMEI, а коробка з документами не збереглася. Як дізнатися серійний номер телефону? Заявляти в поліцію про крадіжку, просто назвавши модель і колір смартфона, практично марно, тому існує спосіб, як дізнатися май телефону, якщо його вкрали. Тут більше пощастило тим, у кого була продукція Apple, тому що виробник дійсно подбав про безпеку апаратів і особистих даних власників.

Якщо ви були власником Айфона, то пробити МАЙ можна в тому ж iTunes навіть без підключення пристрою. Для цього відкрийте програму, знайдіть вкладку «Налаштування», потім виберіть «Пристрою». Вам покажуть всі девайси, які підключалися до цієї програми. Виберіть потрібний і наведіть на нього курсор. З’явиться віконце з даними Айфона.

Відео: як перевірити май на телефоні