Як доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

Як доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовахЛамінат є найбільш поширеним серед матеріалів для підлогового покриття. Він може виступити гідною і якісної імітацією натурального дерева або природного каменю. Ламінат відрізняється високою зносостійкістю і стійкістю. Для того щоб продовжити термін служби матеріалу, необхідно дотримуватися кількох правил. Ми розповімо, як правильно доглядати за ламінатом в домашніх умовах.

Прибирання ламінатуЯк доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

Зміст статті

 • Прибирання ламінату
  • Суха чистка
  • Правила миття
 • Правильне видалення плям
 • Як видалити подряпини і тріщини
 • Поради по догляду за ламінатом

Структура ламінату складається з декількох шарів, а тому сам матеріал потребує особливого догляду. Покриття відрізняється високою міцністю, але відсутність посадової догляду та недотримання правил можуть стати причиною швидкого зношування покриття. До видалення плям, тріщин слід підходити з особливою обережністю і з особливими рекомендаціями. Аналогічне правило стосується і прибирання. Для ламінату підходять обидва типи: вологе і сухе.

Вибір прибирання слід проводити виходячи з типу самого покриття. Фахівцями розроблено декілька його різновидів. Вони відрізняються міцністю і внутрішньою структурою, а тому потребують правильному типі миття.

Суха чисткаЯк доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

Даний вид підійде для покриття, чий клас нижче 33. Ламінат даного різновиду відрізняється високою чутливістю до вологості, а тому не витримає миття. В процесі прибирання рекомендується використовувати пилосос для видалення всіх забруднень. Підійде також швабра з м’якою щіткою.

Частота прибирання залежить від ступеня забруднення поверхні і особистих переваг. Для того щоб захистити покриття від передчасного виходу з ладу, можна використовувати пилосос щоденно. В процесі прибирання слід уважно стежити за тим, щоб щітка не дряпала поверхню. Це допоможе уникнути появи тріщин і погіршення зовнішнього вигляду покриття.

Важливо! Від використання миючого пилососа слід відмовитися, так як він залишає велику кількість рідини.

Правила миттяЯк доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

Вологе прибирання може проводитися як однією чистою теплою водою, так і водою з додаванням спеціальних миючих засобів.

Важливим є використання відповідних миючих речовин. Вони підбираються у відповідності з класом ламіната і ступенем забруднення.

Для того щоб підтримувати правильну структуру покриття і зберігати привабливий зовнішній вигляд, необхідно проводити вологе прибирання 1-2 рази в тиждень і по мірі забруднення.

Для миття підійде тепла вода і ганчірка з м’яких щільних тканин, які не подряпають поверхню. При прибиранні ретельно віджимайте ганчірку або губку: вона повинна бути в міру вологою, але не мокрою.

Сім’ї з маленькими дітьми дезінфекції приділяється особливе місце. Для того щоб уникнути широкого застосування хімічних засобів, можна скористатися народними методами. Наприклад, 1 їдальня ложка оцту, додана на 5 літрів води, допоможе в очищенні поверхні і видалення мікробів.

Важливо! Після обробки оцтовим розчином ламінат слід протерти чистою губкою, змоченою в теплій чистій воді.

Правильне видалення плямЯк доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

При виникненні плям на поверхні слід проявити оперативні дії, щоб уникнути всмоктування складу всередину структури ламінату.

Для видалення жирних слідів, плям від шоколаду або напоїв підійде засіб з нейтральним рівнем pH. Для проведення чищення забруднену ділянку слід обробити м’якою тканиною, змоченою в чистящем складі. Після очищення підлогу протерти чистою водою.

Довідка: при відсутності ефекту можна скористатися ватним диском, змоченим в спирті.

Для видалення плям, що залишилися від взуттєвого крему, підійде знежирювачах. Тут можна скористатися засобом «Уайт-спірит». Для роботи знадобиться ватний диск. Після очищення поверхню слід ретельно помити теплою водою.

Увага! При роботі з влагочувствительным ламінатом поверхню необхідно насухо протирати мікрофіброю.

Це дозволить зібрати надлишки вологи та не допустити їх проникнення вглиб покриття.

Як видалити подряпини і тріщиниЯк доглядати за ламінатом: у квартирі, в домашніх умовах

Догляд за підлогами включає також своєчасні реставраційні роботи. Вони необхідні, тому що підлогове покриття під час використання в квартирі може пошкодитися: отримати невеликі тріщини, подряпатися. Пошкодження підлогового покриття усунути дещо складніше, ніж забруднення. Впоратися з ними можна на ранніх етапах, коли тріщини невеликих розмірів і не забиті брудом.

При поверхневих ушкодженнях допоможе звичайний шкільний ластик. Для видалення необхідно трохи потерти ушкоджену ділянку.

Якщо тріщини більш глибокі, необхідно прибрати позабивалися забруднення. Тут допоможе пастоподібний склад, виготовлений з харчової соди і води. При роботі використовуйте ватяний диск або м’яку тканину. По завершенні ділянку слід протерти вологою тканиною і протерти насухо.

Поради по догляду за ламінатом

 • Видалення дрібних тріщин або подряпин допоможе олія та фланелева тканини.
 • Для продовження терміну служби і збереження привабливого зовнішнього вигляду необхідні профілактичні заходи. Наприклад, повстяні насадки на ніжках меблів допоможуть уберегти ламінат від подряпин.
 • При збиранні в особливо забруднених місцях (кухня, їдальня, передпокій) подойдет розчин з двох літрів води і столової ложки дитячого шампуню. Такий засіб стане в нагоді в сім’ях з алергіками або маленькими дітьми.
 • Від використання миючих засобів із високим вмістом лугу слід відмовитися. Не підійдуть також абразивні порошки та пасти.
 • Для ремонту невеликих сколів або пошкоджень нагоді восковий олівець, сліди від якого можна приховати лаком.

Ламінат значно змінює зовнішній вигляд будь-якої кімнати. Таке покриття відрізняється яскравим і привабливим зовнішнім виглядом, а також деякими особливостями. Кілька рекомендацій допоможуть в правильному догляді і продовжать термін служби ламінату.