Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, порадиСьогодні на ринку доступний величезний асортимент найрізноманітніших покриттів для підлоги. Це як раз до речі, адже більшість покупців паркету готова витратити масу часу на вибір найбільш відповідного покриття. Ці люди згодні на все, аби якомога швидше знайти найкраще покриття для підлоги. Однак після покупки паркету проблеми не закінчуються. Виявляється, що за цим покриттям потрібно доглядати як можна ретельніше. В іншому випадку можуть виникнути найрізноманітніші складності.

Так як далеко не всі люди знають про особливості догляду за паркетом, нижченаведений текст виявиться як не можна до речі. Що потрібно зробити, щоб він прослужив якомога довше? Які з сучасних засобів для догляду можна використовувати, а які краще обійти стороною? Варто турбуватися за якість тим, у кого є діти або домашні тварини? Відповіді на ці та інші питання можна знайти нижче по тексту.

Види паркету і їх специфічні вимоги до догляду

Зміст статті

 • Види паркету і їх специфічні вимоги до догляду
 • Які засоби необхідно наносити при залицянні за паркетом
  • Домашні кошти
  • Спеціальні засоби
 • Поради на щоденний і щотижневий догляд за паркетом

Величезний асортимент видів паркет може ввести в оману практично кожного. Більше того, кожен вид паркету потребує особливих засобах для догляду. Яким же може бути паркет?

 • Штучний

Штучний паркет — один із найпопулярніших. Його покриття зроблено з спеціальних планок з шипами, а також пазами. Вони з’єднані один з одним, тому утворюють єдину і цілісну конструкцію. Зазвичай цей вид покриття роблять з порід дерева, які відрізняються високою щільністю. Товщина планок може відрізнятися.Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

 • Набірний

Складно знайти більш стильний паркет (з точки зору дизайну), який би відрізнявся адекватною ціною. Набірний паркет складається з різних планок, кожна з яких може мати різні відтінки одного і того ж кольору. Саме тому зовнішній вигляд цього покриття може порадувати навіть тих, хто звик до дизайнерського інтер’єру. Товщина кожної планки варіюється і може досягати 8 або 12 мм. В зібраному вигляді таке покриття схожий на мозаїку. У деяких випадках за допомогою цього покриття на підлозі можна викласти певний малюнок. А також нижня сторона покриття може похвалитися наявністю звукоізоляції.Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

 • Щитовий

Подібний вид паркету зроблений відразу з декількох шарів. Кожен шар відрізняється від іншого. Перший шар являє собою квадратний щит, зроблений з дощок. В деяких випадках замість дощок використовується ДВП. Інший шар роблять з невеликих планок, зроблених із самих твердих порід дерева. Крім цього, тильну сторону покриття найчастіше покривають спеціальним лаком. Цей вид підлогового покриття часто відрізняється наявністю малюнка. Це може бути як квадрат, так і ром, прямокутник і так далі. Варто зазначити, що підстави такого паркету підрозділяють відразу на 3 типу:

 • Підстава з ЦСП або ДСП.
 • Рамкову основу. У цьому випадку паркет зроблений з рамок.
 • Двухдечное основу. Тут все рейки з’єднані строго під прямим кутом.

Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

 • Палацовий

На цьому варто зупинитися окремо. Палацовий паркет також називають художнім і це неспроста. Подібне покриття коштує досить дорого і являє собою справжній витвір мистецтва. Паркет може похвалитися безліччю вигинів, а також різного роду переплетень. Подібне покриття використовується в дорогих будинках і квартирах, а також пентхаусах. Зазвичай палацовий паркет віддають перевагу ті, хто живе в сучасному і досить просторому житло.Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

Перш ніж купити такий паркет, потрібно викликати замірника, який зможе зробити всі необхідні виміри, які можуть знадобитися для того, щоб якомога швидше виготовити покриття потрібного розміру.

Під час виробництва палацового паркету використовується величезна кількість найрізноманітніших порід дерева. Більш того, це не якісь рядові породи дерева, а найдорожчі. Їх по праву можна назвати елітними. Справа в тому, що подібне покриття має бути готове до різного роду перепадів температури, а також вологості. Лише в такому випадку можна бути впевненим в тому, що паркет прослужить досить тривалий термін.

 • Масивний

Масивний паркет роблять виключно з цілісних порід дерева. Саме тому покриття виходить цілісним, міцним і дуже міцним. Його можна сміливо рекомендувати всім тим, хто потребує по-справжньому якісному покритті. Лише в такому випадку можна бути впевненим в тому, що воно прослужить не одне десятиліття і не буде виглядати погано. Деякі експерти в області дизайну і зовсім називають масивний паркет «старшим братом» штучного покриття.Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, поради

Які засоби необхідно наносити при залицянні за паркетом

Для того, щоб паркет відмінно виглядав і прослужив якомога довше, потрібно використовувати спеціальні методи по догляду за ним. Не буде зайвим скористатися і побутовою хімією. Нижче за текстом можна отримати більш детальну відповідь.

Домашні кошти

Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, порадиМ’яка бавовняна тканина є кращим засобом для того, щоб стежити за станом покриття. З її допомогою можна домогтися відмінних результатів: покриття завжди буде ідеально чистим, однак під час прибирання ніяких подряпин все одно не з’явиться. Більше того, така тканина дуже зручна, адже вони вважаються куди більш сучасним і ефективним засобом для прибирання, ніж звичайна ганчірка. До речі, діти і тварини можуть завдати непоправної шкоди покриттю, тому класти паркет в дитячу — це не найкраща ідея.

Ще можна знайти найпростішу ганчірочку, змочити її водою, а потім протерти покриття. Цього буде цілком достатньо для того, щоб видалити бруд з підлоги. Звичайно, в деяких випадках цього може виявитися замало, однак більшість домогосподарок обходиться цим банальним і простим засобом для прибирання.

Спеціальні засоби

Експерти рекомендують скористатися різноманітними клінерами. Зазвичай це або аерозолі, або спеціальні концентрати. Знайти їх можна в будь-якому магазині, де продається побутова хімія. Необхідно розуміти, що ці кошти не повинні мати у своєму складі спирт або бензин. Ці речовини можуть завдати непоправної шкоди покриттю.

Окремої уваги заслуговує продукція американської фірми «Аква Спорт». Її засоби підходять для прибирання як не можна краще.

Як доглядати за паркетом: які засоби необхідно наносити, порадиМожна відзначити і засіб іспанської фірми «Рубі». Воно теж досить ефективне, тому підходить для того, щоб якомога швидше вирішити численні проблеми, пов’язані з доглядом за паркетом.

Поради на щоденний і щотижневий догляд за паркетом

Для того, щоб підлогове покриття прослужила як можна довше, потрібно дотримуватися хоча б самі основні поради, які допоможуть продовжити термін служби покриття і зроблять його більш стійким до різного роду проблем.

Перша порада, який повинен знати кожен, стосується мікроклімату. Температура і вологість впливають на паркет. У разі, якщо мікроклімат в приміщеннях буде постійно змінюватися, це може самим негативним чином позначитися на паркеті. Зокрема, висока вологість може стати причиною здуття дерева. Для того щоб не допустити цього, рекомендується регулювати температуру за допомогою будь-якого технічного обладнання. Також не варто забувати провітрювати приміщенні з паркетом.

ВАЖЛИВО! Безпосередньо по периметру паркету потрібно залишити невеликий зазор, який потрібно заповнити герметиком. В такому випадку покриття зможе розширюватися, якщо зміна рівня вологості або температури буде значним. Без герметика покриття запросто може тріснути в самому невідповідному місці, розташованому де-небудь посередині кімнати.

Доглядати за покриттям потрібно як можна акуратніше. На паркеті дуже легко залишити подряпини, тому так важливо, щоб людина, що займається прибиранням, виявляв обережність і не допускав будь-яких пошкоджень. Рекомендується використовувати тканину або ганчірочку для того, щоб прибрати пил. Пилосос являє собою аж ніяк не найкращий засіб для прибирання. Хоча прибирати за допомогою пилососа набагато простіше, він може стати причиною численних подряпин і інших проблем з покриттям. У такому разі прибрати з’явилися подряпини буде досить складно.

Якщо є можливість, то краще всього обладнати приміщення, де розташовується паркет, спеціальним зволожувачем.

Але також не варто лякатися сезонного розширення і звуження щілин між планками. Це цілком нормальне явище, коли йдеться про покриття, зроблене з натурального дерева.