На роботі ми проводимо більшу частину дня, більшу частину нашого життя. І сама атмосфера на роботі впливає на нашу працездатність і продуктивність праці. Адже, якщо у вас хороші стосунки з начальником або з підлеглими, а також з іншими колегами, то і працювати в такому колективі спокійніше і комфортніше. Як же завоювати повагу колег?

Кілька секретів щодо завоювання поваги в колективі

Якщо ви влаштувалися на нову роботу і ще не встигли познайомитися з колективом, то обов’язково це зробіть. Не чекайте, поки до вас хтось підійде і запитає хто ви такий, проявляйте ініціативу самі і доброзичливо ставтеся до свого колективу вже з перших робочих днів.

Не ведіть себе як вискочка, таких терпіти не можуть в суспільстві і за очі ненавидять. Якщо не хочете викликати роздратування у своїх колег, не хваліться вашими досягненнями знаннями, краще покажіть це на ділі. Допомагайте і підказуйте тим, кому потрібна допомога або хто сам попросив її, ніколи не відмовляйте, якщо ви дійсно можете допомогти.

Що робити, якщо так і не вдалося домогтися поваги?

Буває так, що, незважаючи на всі ваші старання, доброго ставлення так і не вдалося добитися. Але не варто засмучуватися, адже бувають такі колективи, в яких ваші дії викличуть повагу, а у інших людей презирство. Зробіть самостійно висновки за атмосфері вашого колективу і якщо ваші принципи суперечать тим, які присутній серед колег, то в такому колективі буде вкрай складно ужитися. Наприклад, жінки люблять пліткувати і обговорювати один одного за спиною, якщо ви не визнаєте такої поведінки, тоді вам, швидше за все, доведеться міняти місце роботи, ну або як-небудь уживатися серед своїх колег-пліткарок.

Пам’ятайте, що, щоб до вас ставилися з повагою, необхідно показати, що ви дійсно його заслуговуєте. Відповідально ставтеся до своїх обов’язків і не підводьте колектив. Не варто скаржитися на кого-небудь начальнику – це відштовхне від вас весь колектив.

Якщо ви не будете халатно ставитися до роботи, самі будете поважати своїх товаришів по роботі, допомагати їм виявляти дружелюбність, то вас в колективі будуть любити і поважати. Не скаржтеся і не нийте, будьте оптимістичним і позитивним. Налаштовуйте на такий лад і своїх колег. Не выслуживайтесь перед начальником – це буде значитися як лицемірство.

Перераховані вище рекомендації допоможуть вам влитися в новий колектив і подружитися зі своїми колегами. Ходіть на роботу як на свято і радійте новим зустрічам і можливостям.