Збираючись в поїздку, будь то відпустку або відрядження, кожна людина стикається з проблемою збору валізи. Щоб все необхідне помістилося у валізу, потрібно керуватися деякими переліком правил. Представляємо список порад, які допоможуть заощадити місце у валізі або сумці.

Готується правильно

Щоб взяти тільки найнеобхідніші речі, рекомендується скласти список. Після його складання потрібно зібрати всі наведені речі в одному місці, наприклад, на дивані. Так, ви наочно побачите обсяг, і будете знати, з чим маєте справу. Крім того, збори всіх речей в одному місці допоможе вам оцінити значимість кожного предмета. Відразу відсіється все непотрібне.

Скорочуємо обсяг

Після того, як непотрібні речі були вилучені, переходимо до скорочення того, що залишилося. Невелика хитрість – використовуємо вакуумні пакети. Якщо повністю прибрати повітря, то об’ємні речі, наприклад рушники, зменшать свій об’єм у декілька разів. Непогана економія, погодьтеся? Крім того, такі пакети захищають речі від псування і неконтрольованого переміщення по валізі або сумці.

Ще один спосіб економного складання речей – компонування валиками. Це правило не завжди працює, але в багатьох випадках це дозволяє акуратно скласти речі, зберігаючи простір.

Інша очевидна правило, яке багато ігнорують – заповнення простору з максимальним зусиллям. Коли ми починаємо укладати речі, то залишається багато невеликих проміжків незаповненого простору, які розташовуються по всьому об’єму. Наприклад, укладаючи туфлі, можна економити місце, поклавши в них шкарпетки, паски, косметику або нижня білизна. Особливо місце приділіть кутах валізи, там завжди повно додаткового місця.

Порядок укладання речей

При зборі валізи не можна ігнорувати порядок укладання речей, який багато хто, на жаль, не знають. Для важких речей призначений низ валізи або стінки. Як правило, взуття укладають в першу чергу, потім іде чергу верхній одяг, куртки, джинси і брюки. Потім можна переходити до більш легкому одязі, яка швидко мнеться – блузки, сорочки, футболки і т. д. Гнучкі і довгі речі на зразок ременя краще всього укласти уздовж стінки, а не складати в рулон, який займає надто багато місця у валізі.

Керуючись поданим переліком правил, вам не складе особливих труднощів швидко і зібрати валізу, економно витрачаючи місце.