Паливний криза зачепила багатьох автолюбителів. Ціни на паливо неухильно ростуть вгору, що призводить до зайвих витрат коштів. Настав час задуматися про економію бензину. Економити бензин можна як на автоматі, так і в пробках правильно виконуючи наступні дії:

 • Аеродинамічні якості машини дуже впливають на витрату палива. Тому при виборі автомобіля треба приділити увагу саме цього фактору. Гострі кути і квадратна форма кузова знижують опір повітря, що веде до більшого витраті бензину.
 • Велику вагу машини призводить до зайвих літрів згорає бензину. Варто задуматися про максимальне полегшення засоби пересування. Забитий мотлохом багажник, який не стане в нагоді в поїздках, збільшує загальну вагу автомобіля.

  Дитяче крісло, набори інструментів, зимова гума, багажник на даху – це ті предмети, які легко зняти, якщо на даний момент він не потрібні.

 • Піймавши «зелену хвилю» світлофора від одного пункту поїздки до другого не доведеться зупинятися, а значить, і витрачати бензин марно.
 • При русі не варто забувати, що ривки і різке гальмування приводять до додаткового викиду палива в двигун. Розумне рух, де вибір впав на правильну швидкість, меншу роботу гальм і плавні розгони здатне заощадити до 20% палива.
 • Міські пробки завжди висмоктують паливо у великих кількостях, намагайтеся в них не потрапляти. Таку проблему можна вирішити, правильно прорахувавши маршрут руху або виїхавши на деякий час раніше.
 • Деякі моделі навігаторів заздалегідь попереджають про пробці, яку краще об’їхати, що в ній витрачати нервові клітини і паливо.

  Якщо пробки не уникнути, наприклад, біля переїзду поїздів, краще взагалі вимкнути двигун і почекати коли рух прийде в норму.

 • При оснащенні автомобіля з автоматичною коробкою системою передач варто повністю вивчити її можливості. Вибрані правильним шляхом передачі, здатні істотно скоротити витрати на бензин.
 • У зимовий час року відігріти машину до комфортної температури нелегко, а якщо врахувати, скільки витрачатися на це бензину то варто задуматися про гаражі з опаленням.
 • На багатьох заправних станціях існують акції за накопичувальною системою дисконту на бензин. Досить просто оформити документи, зазвичай це займає більше 10 хвилин часу, а додаткова знижка на бензин може істотно зменшити витрату грошових коштів на бензин.