Опалювальний сезон для багатьох громадян виступає хворою темою для обговорення, так як саме в цей час витрати на оплату газу збільшуються значним чином. Все пов’язано з елементарними життєвими потребами: обігрів житла і нагрівання води. У літній час, як-то набагато простіше, газ витрачається тільки на приготування їжі, а ось зима завжди збільшує витрати в кілька разів щодо плати за газ. До того ж щорічно показники стрімко зростають, а то і по кілька разів на рік.

Щоб економити на опаленні власного будинку, фахівці рекомендую трохи поліпшити технічний стан свого житла, що значним чином в підсумку позначиться на температурі в будинку і на показниках лічильника.

Що і скорочує витрати на опалення?

 • Перший і важливий крок – це повна заміна вікон у будинку. Звичайно задоволення не з дешевих, але воно того варто. Металопластикові вікна потрібні і обов’язково з подвійними склопакетами і з тривимірного профілю.
 • Вхідні двері так само потрібно замінити на утеплену або утеплити її власноруч. На щастя, на сьогоднішній день на будівельних ринках стільки варіантів утеплювачів, як кажуть, було б бажання і можливості.
 • І ще один важливий крок це повна теплоізоляція всього будинку, загалом, починаючи від даху, закінчуючи фундаментом.
 • Всі ці дії значним чином скоротити тепловтрати, що в результаті зменшить ваші витрати, але це був тільки перший крок, який дозволить скоротити витрати на газ і не найефективніший.

  Один з ефективних методів – це установка сучасного опалювального обладнання. Котли ДЕУ – відмінний варіант, це високоякісні настінні двоконтурні котли, які за рахунок своєї системи дозволять економити на газі взимку.

  Вся суть економії полягає в датчиках температури, з допомогою яких можна позбавити житло від перегрівання та охолодження. А в момент від’їзду, або тривалої відсутності встановлюється черговий режим, який підтримує мінімальну, але при цьому оптимально допустиму температуру в приміщенні.

  За допомогою терморегулятора можна встановити потрібні програми на будь-який час доби. Так на нічний час рекомендують знижувати температурний режим до 18-20 градусів, так краще для сну, а з 5-6 годин збільшувати до 22-24 градусів. Всі ці режими можна задавати індивідуально під свої вимоги.

  Всі сучасні маніпуляції істотним чином економлять витрати на газ в опалювальний період. У цифрах це в межах 25% від звичайних котлів без програмного регулювання.