Придбання нової квартири, та ще в новобудові,це не стільки радісна подія, скільки вельми витратна. А коли житло купується під самоотделку, то витрати можуть збільшитися в рази. Ми не привчені робити заздалегідь дизайн проекти. Вважається, що це примха. Насправді у це поняття входить не тільки те, якого кольору будуть у вас стіни і вазочки на полицях.

Як економити при ремонті квартири в новобудові? В першу чергу все-таки варто зробити дизайн проект. Якщо немає можливості звернутися до фахівців, то можна продумати все самим. Дизайн проект покликаний чітко визначити послідовність всіх етапів будівельних або ремонтних робіт. Щоб потім не довелося ламати вже зроблене.

На якому етапі можна заощадити

При ремонті в новому будинку слід врахувати наступне: всі зміни, комунікації, дизайн повинні враховувати подальшу усадку будинку. Після будівництва протягом двох років будівля дасть деяку усадку. В результаті можуть з’явитися тріщини у трубах, якщо вони металеві, тріщини на штукатурці, щілини біля віконних рам. І безліч інших прикрих дрібниць.

Каналізацію найкраще робити з пластику. Він більш мобільний і довговічний.

Якщо в споруджуваному будинку рами дерев’яні, а ви хочете ПВХ, то краще домовитися про те, щоб їх поставили відразу. А не міняти потім.

Нерівності стін можна закрити гіпсокартоном. У цьому випадку стіни можна не штукатурити під чисту. А якщо ви збираєтеся прикрасити стіни плиточкою, то краще відразу виявити всі недоліки і неточності і прибрати їх за допомогою штукатурки. Рівняти стіни і підлогу потрібно до того, як будуть проведені комунікації і прокладена проводка.

Заощадити можна і на проводці. В ідеалі потрібно на етапі планування вже визначити де який побутовий прилад буде розташовуватися. Якщо ж вам важко це зробити, то краще зробити пару додаткових розеток. Їх нестача потім призведе до того, що доведеться підключати прилади за допомогою подовжувачів. А потім спотикатися про нескінченні шнури.

Якщо ви плануєте обшивати стіни якимось панелями або матеріалами, які кріпляться на рамкову конструкцію, то проводку можна заховати за ці панелі. Але не варто прибирати дроти під штукатурку.

Як тільки ви постеліть підлоги, накрийте їх тканиною або оргалітом. Так ви вбережете покриття від пошкоджень, поки йде ремонт. Міжкімнатні двері, вимикачі, плінтуси, розетки, сантехніка встановлюються останніми.

І найголовніше, не бійтеся вибирати матеріали вітчизняних виробників. Часто вони набагато дешевше закордонних. А за якістю нітрохи не гірше.